Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (29)"

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

heei, am avut o zi/3 ore super; am plecat sa iau trusou/indemnizatie, 380 lei, nu a fost coada deloc, k nu incepuse programul, dar m-a primit. luasem si mapa cu actele pt pasaport, ca acolo aveam certif. de nastere si,,, cum ema inca dormea, am sunat sotul sa ne intalnim sa vedem daca merge sa facem pasaport; AM FACUT!! erau vreo 10 persoane, dar pana am parcat, pana am , k se trezise gaza si urla, a stat tati la rand si... am luat 2 iepuri mari dintr-un foc.
sunt ff incantata

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra




bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si cat ai platit?
din ala smecher ti-a facut sau normal?

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





nu se mai fac normale, cica; dar la copii oricum nu se poate lua amprenta deci e fix un vax jumate; cred ca 245 e taxa, a platit sotzul, la cec.
si apropos de sotz, da-i doar 'back space', adica "la loc comanda",sa-si revina putin

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Haircut un brat de pt mamica rabdatoare si micuta Maia!
Credeam ca daca scapati de ghips o sa fie mai fericita. Cat dureaza tot tratamentul asta? Sau vedeti pe parcurs in functie de evolutie?
Colacul l-am luat de pe ebay, dupa lungi cautari in Ro. Nu a fost scump, insa i-am comandat si nepotelului unul si vad ca nu mai vine.....

Oani. Pe mine ma termina poza lui Lucas in care seamana cu un mops. E cea mai tare poza! Chiar....mai are sunculite incat sa-i stea straturi straturi?

Cris_mario, dupa cum spunea si catalutza nu e grav, dispare singura pana pe la un an. Pe mine ma ofticau pentru ca am crezut ca trebuie sa treaca repede, iar doctora fetei cand i-am zis ca de ce nu dispar mi-a spus...pai alea sunt semne..

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Vin si eu cu intrebare ca tot se discutase intr-un alt capitol despre pasapoarte la bebei. Eu in mai vin in tara cu Arthur dar fara tati pt 3 saptamani. Trebuie sa-i fac pasaport? El e cetatean belgian dar eu sunt doar rezident si am vazut ca cetatenii UE pot calatorii doar cu cartea de identitate (ca si sotul si copii mari nu au avut nevoie de pasaport sa vina in Rom). Nu stiu ce sa fac acum sa-i fac doar carte de identitate sau si pasaport?

Pliz, un raspuns ca eu sunt cam







Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010



Asteptam primul Paste din viata printului


pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire







daca in belgia legea prevede carte de id. pt copii, e destul. trebuie sa aiba un act de identitate. in romania nu se face carte de id la copiii sub 14 ani, de aceea trebuie pasaport. certif de nastere nu e act de identit.

sper ca am fost coerenta

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



Cris, merci mult Chiar ma gandeam ca nu a vazut nimeni intrebarea si ma pregateam sa mai fac sapaturi. Merci
PS - Am vazut pozele din Singapore si sunt

fetelor frumoase







Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010



Asteptam primul Paste din viata printului


pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

cris.d - ei da am fost la cafenea binenteles. A fost palpitant dar OK per ansamblu. Pe Andreea am tinut-o in brate o tura pana a inceput Cristi sa planga serios. L-am mufat (masa noastra oricum e mai retrasa) a luat-o tati pe Andreea si am continuat povestile... . Recunosc ca pe mine asta ma face sa ma simt bine ... sa stau sa beau cafele cu sotul/prietenii la povesti. Astept cu nerabdare vremurile bune cand o sa mai bag si o tigara .

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)


L-am mufat pe pici si sper sa recuperez cap asta.
XELA, daca ai sti cat imi doresc sa ies la un restaurat sau la o cafenea. Dar e IMPOSIBIL! Daca no.1 nu face vreo prostie, plange no. 2 si tot asa. Am primit de ziua mea o cina romantica la un restaurant si din oct pana acum nu am avut timp. Acum, ca expira invitatie am zis sa incercam s amergem cu copiii, totusi, sa nu pierdem cina. Cand sa ne mobilizam am vazut pe net ca e un restaurant...afrodisiac! Me-am gandit ca totusi nu ar fi o buna idee sa aparem acolo cu 2 copii zvapaiati, dintre care unul bb, ca stricam tot romantismul restaurantului

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


Duceti-va!!! Stii reclama la prezervative cu copilul care se tavaleste pe jos in magazin? Asa se vor simti cei veniti la restaurant cu gandul la fara obligatii.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Reclama nu o stiu, dar cu gandul la cei veniti la restaurant, daca nu gasesc pe cineva sa stea cu copiii (extrem de putin probabil), nu ma duc! Pacat de bani, ca nu-i ieftin deloc

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies
[Si altceva... sa nu-i pui pampers la botez... asta este de la bunica lui Matrix sau cum? Ca bunica-mea stia doar de scutece d-alea de se fierb pe aragaz...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Cred ca a updatat cineva.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Marse, sunt geniale sfaturile! Daca te iei dupa ele speli copilul din an in Pasti si il pupi doar in poze...

Eu am pus la punct o matusa care mi-a zis sa nu-l mai arat la oglinda... s-a simtit foarte prost si a plecat suparata chiar in ziua de Paste, chiar mi-a parut rau de ea dar nu mai rezist la atatea prostii...

Si altceva... sa nu-i pui pampers la botez... asta este de la bunica lui Matrix sau cum? Ca bunica-mea stia doar de scutece d-alea de se fierb pe aragaz...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Aproape termin si cap. asta.
MIREMIA - e tare, tare scumpica printesa ta.
LOREX - eu nu spal sanii deloc. De lene si pt ca cred in 1/2 aia care zice ca se usuca pielea si mai bine nu. felicitari pt cresterea in greutate a bobitzei
EVYME - felicitari pt tinuta. Ce de lucrusoare frumi ai luat pt bebe. Ce marime ai luat? Pt 3-6 luni?
CRIS_M - m-au terminat Alexandra si Mario. SUnt atat de dulci si veseli, amandoi. Ce fratior atent pare Mario.
CRISTIES si ONITZA - felicitari pt micii crestini. SUnteti f frumoase amandoua, iar despre Alexis si Daniel nu mai zic nimic, ca m-am topit toata
AL3CSA, ANA_G - la noi nasul o sa tina copilul, ca nasa nu e ortodoxa. Deci se poate si asa.

Trimit, ca mai nou mi se cam inchide neasteptat calculatorul si sa nu pierd tot. mai am niste ferestre deschise sa raspund


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


daaa este fff atent cu ea,o plimba cu carutul ii "citeste" povesti,etc..sunt tare mandra,ms

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

am vorbit cu DASTEFA si Miruna iar e rau.i-am dat nr. catalutzei care ii recomandase medic prin lorex. era terminata, plangea; miruna a fost ok, apoi de joi iar i s-a deterioratstarea si iar i-au vazut ceva la radiografie.... nu f clar, e inca sub antibiotice, nu face febra, dar...nu e ok. eu sper sa vina la bucuresti, ca zicea ceva ca acolo la iasi, odata internat/preluat de un medic nu te mai poti schimba. nu stiu, ma enerveaza ca nu ii dau de cap; nici nu prea au ajutor, sotzul sta cu cea mare. suferinta multa, stres mare.

dastefa

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002
Reclama nu o stiu, dar cu gandul la cei veniti la restaurant, daca nu gasesc pe cineva sa stea cu copiii (extrem de putin probabil), nu ma duc! Pacat de bani, ca nu-i ieftin deloc

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


Uite-o!!!



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

eu is cam in butoi
nush ce drq am...............

e luni azi, poate de aia.............
as plange non stop......................de ce?????????????????


eu cred ca dau delete la sot.................

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





sa treaca stareaaa

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput