Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (29)"

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

heei, am avut o zi/3 ore super; am plecat sa iau trusou/indemnizatie, 380 lei, nu a fost coada deloc, k nu incepuse programul, dar m-a primit. luasem si mapa cu actele pt pasaport, ca acolo aveam certif. de nastere si,,, cum ema inca dormea, am sunat sotul sa ne intalnim sa vedem daca merge sa facem pasaport; AM FACUT!! erau vreo 10 persoane, dar pana am parcat, pana am , k se trezise gaza si urla, a stat tati la rand si... am luat 2 iepuri mari dintr-un foc.
sunt ff incantata

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cristies aia e poza de pus in rama, foarte frumosi sunteti si gargaritzul f expresiv. Ma bucur ca v-ati distrat la botez, meritai din plin.
Fetele care ati facut deja botezul, cam cat a fost meniul?

Haircut ce face Maia?

Si revin cu intrebarea...ce mai stiti de Alicredo?

Mirela fericita de Mara Ioana



multumim de intrebare Acum face bine, dar n-a fost un WE prea dragut...sambata dimineata i-am dat jos ghipsurile si i-am pus ghetute...a urlat continuu o ora cat am stat la cabinet, nu ne lasa deloc sa-i atingem piciorusele. A plans tare mult sambata pana s-a mai invatat cu ele.Sunt 2 sandalute foarte stranse pe picior unite cu o bara si nu o lasa sa isi miste picioarele separat, trebuie sa faca aceeasi miscare cu amandoua si asta o supara, nu-i usor.Facem exercitii cu ea si deja s-a obisnuit, azi a fost foarte ok. Cand i le dau jos e fericita, dar pusul lor e un chin, sper sa se invete si cu asta.
Una peste alta, copilul are o foarte mare putere de adaptare si trece cu bine prin toate etapele, a reactionat la fiecare schimbare bine si repede, mititica


Mara e foarte frumoasa si mamica la fel iar pozele din cada m-au terminat unde se gaseste asa colac?eu n-am vazut, nici nu stiam ca exista sa caut, e super

De Alicredo nu stiu nimic

La noi meniul va fi in jur de 1 mil, dar nu in Bucuresti. Si am si eu emotii pentru botez, nu il facem aici, e cam greu cu organizatul prin telefon, se mai amesteca si parintii care ne ajuta mult si nu prea putem sa comantam...sper sa iasa bine...



de Maia Ilinca (29.01.10)
am editat 2 litere papate


Haircut un pt tine, mamica eroina si un mare pt Maia curajoasa. Cat timp o sa poarte ghetutele?

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

eu is cam in butoi
nush ce drq am...............

e luni azi, poate de aia.............
as plange non stop......................de ce?????????????????


eu cred ca dau delete la sot.................

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze






Cum sa dai delete la sot? pe asta nu poti .. Il ai acolo pt toata viata

Incearca sa iesi din butoi pt ca tu ai spus bine ce ai spus cu plansul . Pai ce facem incurajam pe cineva ca sa ne descurajam noi?

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Cristies multumesc de raspuns.

Referitor la tigari, eu astept rosiile si ouale dar de cateva seri, dupa ce culc trupa, ies la o tigara pe bancuta din fatza blocului. Si o savurez din toata inima.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Buna ziua si de la noi.Am reusit sa revenim acasa, sunt chiauna de-a dreptu nu am dormit mai deloc, ast mica nu se satura si papa non stop si proasta aia de dr nu ma lasat sa-i dau completare si mi-a urlat copilu 2 zile ca din gura de sarpe si pana la urma m-am rugat de o inf si mi-a facut 90 ml pe care ia mincat imediat si apoi a dormit 3 ore mititica.A tipat dr la mine ca nebuna.sa va fereasca d-zeu de asa oameni nebuni.Al meu sot a plecat in Olanda la munca pt 1 an si acum chiar sunt sg si o sa am mare nevoie de sprijinu si ajutorul vostru ca simt ca turbez cu asta mica.Toata lumea ma invinovateste parca as fi racit-o cu buna intentie am plans zilele astea pana mi s-a facut rau si imi venea sa vars.


de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile
poze Maria Alexandra





Ioana, linisteste-te! Ii e mai bine lui bebe daca esti odihnita si nestresata. Stiu ca e mai greu acum fara sot, dar fetele sunt aici si-ti pot da un sfat la nevoie. Nu ai pe nimeni sa stea cateva zile cu tine?


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

CRISTIES, daca vrei neaparat bulgaria de 1 mai poti sa-i faci la urgenta sau d-ala temporar, la care nici nu trebuie sa mergi cu copilul.

OANI, io nu stiu sa merg pe role, dar ma gandeam sa incerc asa, impingand caruciorul. si eu zic sa mergeti la restaurant

IOANA, pai noi de asta suntem si ramanem aici: intra de cate ori ai nevoie de o vorba, un raspuns, orice putem noi da. esti deja ff curajoasa k ai ramas cu bblina, deci cine sa stie mai bine ca tine ce ii trebuie? ai incredere in tine si...te asteptam des, ca sa uiti de stres

CRISTIES, ONITZA, fain la botez, frumosi copii si mamici

vreau si eu colac sa pun buburuza in cada..vroiaam sa fac asta curand, dar mi-e ca ma rupe de spate s-o tin eu

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

cris.d - bravo pentru ziua de azi, astea da realizari se poate plati taxa acolo sau tb musai la cec?

bea - iesi din butoi mai fata. lasa-l pe sot ca n-ai incotro, adica lasa si tu de la tine

ioana - multa sanatate! sa aveti grija de voi, cu siguranta de vei descurca f bine

cristies - mi-a placut de voi 2 in poza aia. sunteti superbi. bine ca ai scapat cu bine de botez. asteptam si alte poze

onitza - sunteti f frumosi si voi

ce

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

heei, am avut o zi/3 ore super; am plecat sa iau trusou/indemnizatie, 380 lei, nu a fost coada deloc, k nu incepuse programul, dar m-a primit. luasem si mapa cu actele pt pasaport, ca acolo aveam certif. de nastere si,,, cum ema inca dormea, am sunat sotul sa ne intalnim sa vedem daca merge sa facem pasaport; AM FACUT!! erau vreo 10 persoane, dar pana am parcat, pana am , k se trezise gaza si urla, a stat tati la rand si... am luat 2 iepuri mari dintr-un foc.
sunt ff incantata

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra




bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si cat ai platit?
din ala smecher ti-a facut sau normal?

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Cristies multumesc de raspuns.

Referitor la tigari, eu astept rosiile si ouale dar de cateva seri, dupa ce culc trupa, ies la o tigara pe bancuta din fatza blocului. Si o savurez din toata inima.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)





cred ca aia una nici nu apuca sa intre bine la tine, daramite la

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

eu is cam in butoi
nush ce drq am...............

e luni azi, poate de aia.............
as plange non stop......................de ce?????????????????


eu cred ca dau delete la sot.................

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze






Cum sa dai delete la sot? pe asta nu poti .. Il ai acolo pt toata viata

Incearca sa iesi din butoi pt ca tu ai spus bine ce ai spus cu plansul . Pai ce facem incurajam pe cineva ca sa ne descurajam noi?

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"



nu stiu ce am na..........sunt cu capu' clar!!!!!!!!!!!!!!
simt ca nu ma intelege ca vreeau sa ma ajute si pe mine un pic si ui asa ne certam, ca el vrea film, eu vreu forum si asa mai departe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ma face cu nervii, si degeaba ii explic ca sufar de lipsa de iubire acuta ca nu vrea sa intelega
el zice ca e ca si nainte, eu NUUUU
si asa ma lupt cu morile de vant
mamami prea putin ma ajuta ca are de lucru ope afara si asa suntem noi2 indiferent ca e zi ca e naopte tot noi 2 ramanem
dar in curand o sa crestem noi mari, si o sa imi spuna mie cineva cu gurita lui mica, si sufletul imens ca ma iubeste si o sa ma pupe si o sa ma stranga in brate si o sa fiu cea mai fericita!!!1
pana atunci insa ma multumesc cu privirile dulci si cu zambetul ce ma topeste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



gata am iesit din butoi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput