Leoaicele DC *(47)*-La multi ani 2010!

Leoaicele DC *(47)*-La multi ani 2010! | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj



Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41)(42)(43) (44) (45) (46)


Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968
( Irina 2 aprilie 2004)

Mamagiuliei - 24 iulie 1978
( Giulia 16 august 2004 )

Leditia - 26 iulie
( David-Christian 18 decembrie 2008)

Aurorra - 28 iulie 1979
( Robert-Matei 30 septembrie 2008)

Anca_Vlad - 29 iulie 1977
( Vlad 5 noiembrie 2003)

Iulika29 -29 iulie 1981

Adi69 - 30 iulie 1969
( Catalina-12 Martie 2002 )

Babyzapi - 30 iulie 1984
( Raphael Nicolas -23 octombrie 2008)

Livya - 31 Iulie 1979
( Mihai-14 iunie 2008)

Danyalo - 1 august 1976
( Stefan-Ioan 3 -iunie 2009)


Octavia75 - 2 august 1975
(Vesna -16 Octombrie 2008)

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969
( Andrei 27 iulie 2002 )

Lilia80 - 6 august 1980
( Amelia 26 septembie 2004)

Zuzilici - 8 august 1974
(Isabella-Maria 21 aprilie 2006)

Annie80 - 9 august 1980
( Clau 27 Mai 2003)

Mary_ary - 16 august 1979
(Alexandrei 30 septembrie 2005)

Tatto -10 august 1973
(Alessia -1 august 2007 )

Ralcat- 11 august
( Mihai 27 octombrie 2005)

Copilutz -12 august 1968

Dodo_pui - 13 august 1972
( Bogdan Andrei 29 octombrie 2002
si
Isabella-Elena 1 aprilie 2009)

Rhoneea - 14 august 1987
( Pierre-Sebastien 5 iunie 2007)

Aeperju - 15 august 1978
( Andrei 21 sept 2007)

Mari-Paun - 16 august 1974
(Ema)

Yonnamarie - 16 august 1981
( Maria-Elena 5 septembrie 2006)

MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979
( Bianca Maria-2 noiembrie 2005)

Nikolle_t - 22 august 1976
( Ioana Alexandra 9 februarie 2001)

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!




Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

gasca

Daria , spor la crosetat si cand ai timp sa-mi arati si mie pozici cu ce lucrezi tu. Giulik ce face? ai facut bradul? ce ii aduce Mosul?

Annie , tot nu mi-ai zis ce ai primit ca nu stiu ce inseamna pe google am cautat si mi-a gasit o motociclete asta ai primit?

Gabi , multumim pentru capitol noi voi ce mai faceti? cum sunt copilasii?

noi am fost azi la piata am luat carne pentru sarmale si niste oase afumate sa fac maine o ciorbita si cam atat. Se circula ca naiba in oras, nu au dat cu sare sau alte solutii nu au bagat plugurile e groaznic!




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Neatza

Cine vine la un 3-4-5 in 1?

maine e weekend aici

Cata, ce am primit, chopper, e tocator electric.... il folosesc pt ceapa, in special sa nu mai plus ca al meu sot nui place sa vada ceapa in mancare, dar merge la mai multe, verdeata, morcovi, nuci, simplu, cu asta in bucatarie nici nu-mi trebuie de genul ala mare care face de toate, mai putin spalat calcat, care dureaza mai mult sa-l speli dupa

eu de craciun fac salata de boeuf, frptura, piept de curcan, sarmale dor sa le fierb , cozonac si / sau turta dulca sau fursecuri ceva, as face asta

de revelion , supa de perisoare, salata de boeuf, normal, sarmale, friptura de purcel, poate fac tort... sau cumpar

pup u all



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Catutza, i-am luat Giuliei un urs, o papusa si un joc, iar de la Leditia o superba rochita roz la care trebuie sa-i cumpar papuci de plastic cu toc Deci niciun exces, am avut buget din lucrul cu acul de croseta.
Mancare la fel, fara niciun exces

Annie, vreau eu cafeluta Sa folosesti sanatoasa aparatura noua !

Restul de fete ?


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello si de la mine la un capitolas nou!
Eu am avut niste zile mai aglomerate, cu cu multa alergatura si agitatie! La munca am avut niste cursuri, care acum s-au incheiat pana la primavara, iar daca nu e Andrei acasa incercam sa ne rezolvam o gramada de probleme!

Gabi (Dodo), multumim de capitol!

Catutza, felicitari pentru curs si pentru nota maxima, dupa cum vezi noi mai avem si la anul, din februarie va continua!!! La noi nu se fac evaluari, pur si simplu se va absolvi si atat! Ce harnicuti ati fost cu bradul, noi il vom face cand vine Andrei acasa sa participe si el!
Ce de-a preparate ai in gand pentru sarbatori, eu inca n-am in cap meniul, dar merg pe traditional...anul asta vrem sa facem si carnati!

Annie, ai zis ca pui poze cu cozonacul, ai zis ca au iesit super...sa-mi zici si mie reteta exacta, mai schimb si eu!Vad ca esti tare harnicuta (gospodina, na, ca am zis si eu...acum trebuie sa crezi!), ai facut deja sarmalele, care asteapta doar sa fie bagate in cuptor, super te-ai gandit! Felicitari pentru chopper! Frumos si util cadou!

Dany, ma bucur ca mai iti faci timp sa mai scrii pe aici, imi pare rau ca aveti probleme financiare, si noi suntem in aceeasi situatie, salariu micsorat, la voi e mai greu cu copil mic!!! Chiar si asa, cu buget redus, veti avea, cu siguranta, cele mai frumoase sarbatori din viata voastra, primul impreuna cu bebicul!
Deci, Teusorul e un pic gelos pe bb mic? O sa-i treaca cu timpul, mai ales cand bb va creste si va vedea ca are partener de joaca si nebunele...succes si cu domnisoara, sper sa vina cat mai repede!
Aaaa, si simpatic foc filmuletul cu tatal in patutz, m-a distrat si pe mine tare mult!!!

Mary_ary, vad ca-ti dai silinta cu pozicile, noi asteptam sa va cunoastem!

Emma, mi se pare corect cum ai gandit cu gradinita lui Andrei, foarte bine ca nu l-ai mai dus!

Aurorra, ma bucur ca orasul vostru arata ca lumea, mie mi se pare ca anul asta in Bucuresti nu prea si-au dat silinta sa-l ornamenteze, mai putine becuri in centru, mai rare, mai urate...pe unde stam noi n-au pus deloc fata de alti ani, si e zona de fite...cred ca e buget de lene...nu de criza!

Cami, sanatate multa Alinei, o sa trimit si eu sms, mi se pare o idee buna!

Copilutz, ma bucur ca sunteti si voi ok! Sper sa va mearga upc-ul mai bine, nici noi n-am avut prea mult succes cu rds-ul, dar am trecut la clicknet si e super!

Ledi, tin si eu pumnii sa mergeti bine cu tratamentele, si eu pe Davidutu mic!

Daria, ce de-a cadouri frumoase va primi Giulia, super!!! Noi n-am cumparat nimic, acum nici nu mai ne vine sa plecam la cumparaturi cu zapadoaiele astea, urasc vremea asta!

Am ramas datoare si cu pozele de la serbare! Dupa cum am mai zis, Andrei a fost doctorul caprei cu care se colinda, a fost tare haios, i-a iesit de minune rolul, toata lumea s-a distrat! Pozele sunt cam amestecate, ca mi-a facut aseara figuri picasa, mai sunt si poze de la o alta mamica, dar va descurcati voi sa le vedeti! La sfarsit am pus si o poza cu graul nostru sa vedeti ce de-a paine facem de Craciun!

Pup u all!

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello, si eu la

Daria , frumoase cadouri, sunt sigura ca Giulik va fi super incantata de ele

Katty , am vazut pozele cu Andrei, ii sta bine imbracat ca doctor mi-a placut mult sala lor de spectacole sau ce era.
Spor la pregatiri si sa-mi spui cum au iesit carnatii.
Tu ce curs faci? hai ca nu mai este asa de mult pana in februarie.

Annie , sa folosesti cu placere aparatul la cat mai multe preparate

Adriana , nu mai spui nimic nimic?

Zuzulici , te sper ca macar ne citesti

Ioana , imi e dor de postarile tale

eu azi fac o ciorbita de oase afumate si apoi vreau sa fac curat in baie luna, ca mai e putin pana la sarbatori si nu am facut mai nimic


P.S. vreau si eu o reteta de tort, ma gandeam sa cumpar un blat din acela intreg, nu e taiat...cum se gaseau odata...
crema nu sunt experta singura cate-mi iese e cea de la Daria (frisca cu ciocolata) ...dar parca as incerca altceva...ma gandeam la o bezea ceva sa pun prin stratul acela de ciocolata...dar ma gandesc sa nu fie prea dulce...offf ce ma dispera perioada asta cand as face ceva dar nu stiu ce





Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

DAVID-CHRISTIAN La multi si fericiti ani pui mic si scump!
Sanatate, noroc in toate si numai bucurii sa le aduci parintilor tai!

http://www.e-felicitari.net/felicitari/1199-hugs_and_kisses.php?id=1199
o mica cinste virtuala dam si noi azi la aniversarea a 35 de primaveri ale sotiorului meu!
Ninge ca-n basme la noi dar si viscoleste... numa bine de privit doar pe geam!
O zi frumoasa va doresc!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

LA MULTI ANI! David,mult noroc sa ai parte de lucruri bune si frumoase si sa umpli casa parintilor tai de bucurii!

Fetele,la noi nametii sunt maari si e un frig,brrrrrrr!!

Aurora si duracell iubit Robert Matei

Ajutor pentru Robi

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Gata, inapoi la pc

Leditia, sa-ti traiasca feciorul, sa aveti parte de tot binele din lume si sa treceti peste toate cu bine
DAVID
-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

La Multi Ani, DAVID!




Ledi, sa-va traiasca si sa fie sanatos, si voi la fel sa aveti putere sa treceti peste toate!

Katty sar'mana , nu am mai facute poze, ca s-a imprastiat repede, cozonacul , a fost bun, dar totusi nu alb, si nu stiu de la ce, de la faina... galbenusuri, esenta de rom (e fff slaba si inchisa). dar recuperez la craciun.
Oh, tocatorul nu e chiar cemi doream, ca , cadou, dar... e ok,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

D A V I D,

La multi ani, multa sanatate, fericire,
tot ce-ti doresti, sa aduci multe bucurii
parintilor tai, sa iti dea DD putere sa depasesti
aceasta incercare a vietii tale!
Ledi, sa va traiasca feciorul, sa va implineasca visele!!!

Dany, la multi ani cu sanatate, sa fie fericit si norocos sotiorul, si sa i se implineasca visele alaturi de voi!!!...multumim de tratatie, foarte bun!

Annie, am inteles, a fost bun!

Aurorra, si la noi sunt nameti mari si e frig!

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput