Burtici fericite de septembrie-octombrie(227)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

AM vazut a va mai faceati probleme cu ce sa mancati. Eu am papat cam orice, in cantitati mari sa fac lapte... cica .... Acum nu stiu de la ce a facut colici. EU am plecat de la premisa ca si bebeii cu lapte praf au colici deci nu are nicio legatura cu ce papa mama. Dar lu ATomix ii trecusera cat de cat iar duminica am papat niste legume care contineau si mazare si luni s-a chinuit tare rau saracutul, a fost marait si plangacios toata ziua. Deci am eliminat mazarea, si nu ma bag nici la varza si fasole. In rest, liber la orice.




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

buna dimineata si de la mine,

Cred ca a sosit momentul......nu dorm de aseara de la 23.30 cand m-am trezit cu o durere imensa in zona pubiana.De la 3,00 cu contractii.....De la 5,30 tot imi cade dopul cu sange in doua.Contractii la 10 minute dar foarte dureroase. Mai stau putin si pe urma plec la spital. LUTO am luat numarul tau de tel.....poate te mai deranjez cu vreun mesaj si sper sa nu deranjez.....va pup si sa ne "auzim" cu bine.

DANA si ALESSIO
Si un alt samburel in burtica

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)



AMR 2 SAPTAMANI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie
buna dimineata si de la mine,Cred ca a sosit momentul......nu dorm de aseara de la 23.30 cand m-am trezit cu o durere imensa in zona pubiana.De la 3,00 cu contractii.....De la 5,30 tot imi cade dopul cu sange in doua.Contractii la 10 minute dar foarte dureroase. Mai stau putin si pe urma plec la spital. LUTO am luat numarul tau de tel.....poate te mai deranjez cu vreun mesaj si sper sa nu deranjez.....va pup si sa ne "auzim" cu bine.
Nastere usoara, bebe sanatos! 33+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut
- din cele care va plangeati ca le curg ochisorii, ati rezolvat cumva? Mai le curg? Ca al meu inca sufera de problema asta



Buna dimineata, Monica.

Cu bibe, nu ma pricep, nu stiu ce sfaturi sa iti dau, fetele cu siguranta te vor ajuta aici.

Cu ochisorii, Anei incepuse sa ii curga saptamana trecuta dreptul, destul de urat, o chestie galbena, chiar cand am ramas singure acasa. Initial m-am panicat, dar am citit ca sunt normale scurgerile astea, oarecum, si sa incerc sa curat ochiul bolnav cu apa fiarta si racita. Asa am facut, cu un tampon de vata inmuiat in apa, la fiecare alaptat ziua iar noaptea nu mai curatam, sa nu irit si mai tare. A trecut in doua zile, doamne ajuta, ca altfel eram cu ea la pediatru (era destul de rau, se facea coaja noaptea si abia deschidea ochisorul cu pricina). Sper sa te ajute si pe tine.

Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Reteta la lasagna e destul de lunga si dureaza vreao 4 -5 ore, asa ca o scriu intr-un doc si o trimit pe mailul vostru, o fi bine asa?

Si sa nu uitam sa ii tinem pumnii Lilianei .

33+ Chiara Ada


Eu zic ca e bine, multumim frumos.

4-5 ore?! Oricat i-o placea sotului lasagna, presimt eu ca o facem mai rarut. Dar cu siguranta eu una o sa incerc, ca n-am mai facut niciodata si tare as vrea sa vad cum imi iese.


Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

buna dimineata si de la mine,

Cred ca a sosit momentul......nu dorm de aseara de la 23.30 cand m-am trezit cu o durere imensa in zona pubiana.De la 3,00 cu contractii.....De la 5,30 tot imi cade dopul cu sange in doua.Contractii la 10 minute dar foarte dureroase. Mai stau putin si pe urma plec la spital. LUTO am luat numarul tau de tel.....poate te mai deranjez cu vreun mesaj si sper sa nu deranjez.....va pup si sa ne "auzim" cu bine.

DANA si ALESSIO
Si un alt samburel in burtica

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)


AMR 2 SAPTAMANI!!


, asa DA! Bravo Dana, uite ca vine bebele fara inducere, ma bucur tare.

HAI DANAGIE!! NASTERE USOARA!


Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:


Hai Liliacule!!!!!!!!!!!!!!
Hai Danangie!!!!!!!!!!!!!!!!
Nastere usoara fetelor si bebei sanatosi!!!!!!!!!!!!!



Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Am vazut pozele cu Ana, Alex si Rares!!!!
Ce sa zic, numai bebei frumosi au venit pe data de 16 oct!
Mailul de la Raluk a fost frumos si impresionant! Sper sa revina curand printre noi!
Andre, eu astept cu mare nerabdare reteta de lasagnia!!!! Chiar sunt nerabdatoare sa o incerc, si o sa fac si pastele alea cu ton!
Monica, esti dementiala cu uitatul in ce zi suntem. Si mie mi se intalmpla frecvent, parca toate zilele sunt la fel. Aseara iar am tras o tura de plans, ca nu mai rezist sa stau toata ziua numai in casa, ma duc cu capul! Dar azi vad ca e mai frumos afara si o sa ies sa ma plimb prin parc. O sa le sunt si pe fetele care stau prin zona mea, poate ma vad cu ele.
Ce anticonceptionale ti-a dat? Cerazete? Si eu am inceput de ieri sa iau, dar deja am facut prostioare neprotejat, sper sa nu am vreo surpriza neplacuta! Ca sa nu mai zic ca am citit pe prospect de efectele negative si m-am ingrozit (cancer la san-doamne fereste de asa ceva, tromboze, ingrasare, lipsa de libidou si altele)! Imi vine sa le arunc, offf, de ce trebuie noi sa ne chinuim si sa riscam asa de mult!
Cu colicii, am facut acum doua zile prostia sa mananc conopida si varza de Bruxelle si micuta mea a avut niste dureri de burtica ingrozitoare. A plans vreo 3 ore incontinuu, ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum. SI pe mine m-an durut rau burta, chiar am luat picaturi de la ea, Sab Simplex. Deci clar alimentatia conteaza la nesuferitii astia de colici!



Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

A, si sa va mai spun ca m-ati speriat rau de tot cu pericolul de sufocare al bebelului daca dormim cu el in pat, asa ca de doua zile Emma doarme la ea in patut! E un succes total, nu numai ca nu s-a suparat, dar in ultimele doua nopti nu s-a mai trezit deloc, a dormit de la 11-12 la 7 dimineata. Asta nu stiu daca e neaparat un lucru bun, oare nu ar fi trebuit sa o trezesc sa-i dau laptic?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Rectific!!! Lucia era cea zapacita care s-a dus la medic marti in loc de miercuri!!!
Monica, scuze de confuzie!
Vad ca eu sunt mai zapacita ca voi!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput