Burtici fericite de septembrie-octombrie(227)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Nu ma pot culca linistita pana nu strig si eu HIP HIP URAAAAAA

Hai Liliachio !!!!! Multa bafta, nastere usoara si puiut sanatos si papacios !!!!!

Te imbratisam cu mare drag si cred ca stii ca te iubim si te imbratisam !!!


Danangie vad ca circula zvonuri false ...daca e sa apara puiul sa ne dai un semn ca sa urcam si noi pe scena la dans.

Acum fug si ma uit la poze dimineata la 5

Auzi prietena mea nela pai daca am control miercuri la clinica de cantarit copilul, azi unde am plecat ?
Am realizat ca e marti la usa clinicii
Dar poate imi revin, cred ca toate mi se trag de la alaptat. Ca doar tu tot imi spuneai bafta miercuri....of of ..mai mai
Noapte linistita si frumoasa langa bebelaci

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Buna dimineata, fetelor!
Sunt sotul Lilianei; asta noapte pe la 2,30 i s-a rupt apa asa ca ne-am luat bagajele si pe la 3,30 eram la internari! Acum am reusit s-o vad si sa vorbesc un pic cu ea! Moasa i-a spus ca mai dureaza cam trei ore...Va tin la curent! Toate cele bune!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 39+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Buna dimineata, fetelor!
Sunt sotul Lilianei; asta noapte pe la 2,30 i s-a rupt apa asa ca ne-am luat bagajele si pe la 3,30 eram la internari! Acum am reusit s-o vad si sa vorbesc un pic cu ea! Moasa i-a spus ca mai dureaza cam trei ore...Va tin la curent! Toate cele bune!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 39+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!


Buna dimineata, sot de Liliana!
Yupiiiii...vine Radulescu...

HAI LILIANA!!! NASTERE USOARA!


Multumim tare de vesti, tinem pumnii tare tare!
Edit: Am uitat sa zic ca ma bucur din suflet ca nu ii mai face inducere pana la urma si ca mai e asa de putin pana vine bebele!
Sa ii transmiti din partea noastra ca o imbratisam cu drag si ca majoretele sunt in exercitiu deplin al functiunii!!

Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Multumesc de intrebare, ma simt bine azi ca am fost la control, piscotzica are 1880, deci nu e asa pitica cum mi-a spus doctorita de dinainte. Si ce e mai important, e in grafic cu toate. Am rezolvat si cu "mita", ca nu stiam cum sa fac si am discutat azi cu medicul, bani pe consultatii nu-mi ia, la nastere eu una nu pot sa-i dau bani ca mi se pare degradant pentru amandoi, asa ca a zis ca vrea doar o noapte si rezolvam.

33+ Chiara Ada



Mami de Chiara, ce doctor narodoi ai!
Ma bucur din suflet ca e piscotica in grafic cu toate. Pai ai o ditamai domnisorica de-acuma acolo! In ritmul asta presimt eu ca o sa fie o dolofanica pana la nastere.

Multumim tare mult de retete, le incercam zilele astea, par super simple (stai sa vedem la proba practica cum ne descurcam). Suna bine mai ales aia cu usturoi...

Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Yupiiiiiiii, naste Liliana!!!!

LILI




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaMMami de Chiara, ce doctor narodoi ai! Ma bucur din suflet ca e piscotica in grafic cu toate. Pai ai o ditamai domnisorica de-acuma acolo! In ritmul asta presimt eu ca o sa fie o dolofanica pana la nastere. Multumim tare mult de retete, le incercam zilele astea, par super simple (stai sa vedem la proba practica cum ne descurcam). Suna bine mai ales aia cu usturoi...
Buna dimineata. Nu va fi dolofanica, dar e in grafic si m-am linistit, multumesc lui Dumnezeu, ca am stat ca pe ghimpi. La retete baga-te linistita, iti garantez ca stai 10 minute doar la ele si sunt bune. Varianta rosie e mai lunga pana se face sosul, dar cu foc mic mai ai timp si de altceva. Trebuie sa va invat lasagna neaparat. 33+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

4mykids, ti-a iesit faza cu pozele, uraaa! Si ce poze frumoase ai tu acolo...

Dana, am vazut-o pe Ana, e o bombonica, o delicata, ca voi doi. Sa va traiasca si sa va duca numai bucurii!

luto, ce figura esti... macar a fost vremea faina? Asa ati facut o plimbarica pe cinste in cartier.

La noi e mai agitata dimineata, Ana de pe la 4 am se tot agita, am dormit si eu si ea cam juma de ora pe la 10, atat, in rest, ne tot foim si ne scremem. O astept la cotitura, sa cada franta de oboseala in curand.

Ramanem pe pozitii sa primim vesti de la sot de Liliana. Hai Liliana!

Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Raluk si DAna uelcom home!!! Va steptam cu mare drag.

Ralu, multumim din suflet de mail, esti o mamica minunata, frumoasa si blanda. Tare drag imi e de tine, de voi

Mai frate observ ca atunci cand nu intru eu nu intra nici Aida. Inteleg din asta ca puii nostri au aceleasi perioade de zbucium

Si as vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste lamuriri fetele care dau bibe la bebe.

- cate mese pe zi dati voi la bebe (in 24 de ore) si ce cantitati?
vad pe aici ca ziceti de 150-170 ml la masa la bebi mai mici decat al meu. Eu ii dau vreo 3 (doar alaltaieri i-am dat 4 bibe), ii fac de 120 ml si rar mi-l papa pe tot. Imi papa si 60 imi papa si 100 dar asta dupa ce il tin si vreo ora la san. Ii dau bibe dupa ce incepe sa urle la san. EU din asta inteleg ca restu pana la 150-170 papa de la mine... Noaptea papa doar san (nu inteleg cum noaptea se satura si ziua nu)
- cam cat ar trebui un bebe de 2 luni sa pape la o masa?
- cam ca ar trebui sa ia in greutate bebe pe luna maxim? Ca eu m-am suit cu el pe cantar si desi nu pare gras imi arata ca are vreo 6 kile si ceva in conditiile in care la o luna cantarea fix 4 kile . Mi se pare enorm sa fi luat 2 kile si ceva intr-o luna...
- din cele care va plangeati ca le curg ochisorii, ati rezolvat cumva? Mai le curg? Ca al meu inca sufera de problema asta

Manga, te rog din suflet, mai pune si tu o data povestea ca am ratat-o

Am fost si eu la control sambata si sunt ok, liber la (intre noi fie vorba n-am io chef, loc, timp...) Cel mai bun anticonceptional e bebe la mine . Mi-a dat doc sa iau anticonceptionale, prima luna sa folosesc si prezervativ ca Doamne fereste de o sarcina in cazul meu...

M-am intins ca o placinta...




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Buna dimineata. Nu va fi dolofanica, dar e in grafic si m-am linistit, multumesc lui Dumnezeu, ca am stat ca pe ghimpi.
La retete baga-te linistita, iti garantez ca stai 10 minute doar la ele si sunt bune. Varianta rosie e mai lunga pana se face sosul, dar cu foc mic mai ai timp si de altceva. Trebuie sa va invat lasagna neaparat.


33+ Chiara Ada


Servus Andre. Da, te cred ca ai stat ca pe ghimpi. Asa am fost si eu si dupa ce a depasit pragul critic de 2500 (undeva in ultimele 2 saptamani de sarcina), doctorul imi tot zicea sa avem grija acuma sa nu fie prea mare. Si uite asa, scapi de una dai de alta!

Da da, lasagnaaaa... vrem, vrem..., tre neaparat sa ne inveti!

Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM
[quote]citat din mesajul lui AndreclujServus Andre. Da, te cred ca ai stat ca pe ghimpi. Asa am fost si eu si dupa ce a depasit pragul critic de 2500 (undeva in ultimele 2 saptamani de sarcina), doctorul imi tot zicea sa avem grija acuma sa nu fie prea mare. Si uite asa, scapi de una dai de alta! Da da, lasagnaaaa... vrem, vrem..., tre neaparat sa ne inveti!
Reteta la lasagna e destul de lunga si dureaza vreao 4 -5 ore, asa ca o scriu intr-un doc si o trimit pe mailul vostru, o fi bine asa?Si sa nu uitam sa ii tinem pumnii Lilianei . 33+ Chiara Ada

Mergi la inceput