Locul fetelor Nou-Venite(21)

Locul fetelor Nou-Venite(21) | Autor: mvb

Link direct la acest mesaj

Locul fetelor Nou-Venite
Fetelor haideti sa ne impartasim din experiente, sa ne ajutam cu raspunsuri,sfaturi si incurajari si cel mai important sa luptam impreuna pt visul nostru. Va astept la discutii !!

1,2,3, 4, 5, 6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20


Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1. Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2. Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a paginii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior. Asta e tot!!!

PS: pentru avansati ... dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.
Pt a posta link-urile cu capitolele precedente se scrie (tot ce e bolduit): [url = " copy/paste la adresa primei pagini a capitolului " ] Cap. X [ / url ]. Spatiile trebuie eliminate.

LISTA ASPIRANTELOR LA TITLUL DE MAMICA:

aleesicoo - in 2008 a pierdut o sarcina la 6 saptamani
remy_mv - sarcina oprita din evolutie la 7 saptamani in aprilie 2009 si IAD la Medlife(27-28.07.2009) din nefericire nereusita
Lia73- aspiranta la titlu de mamica din 2007 cu o extrauterina la activ pe partea dreapta si un chist dermoid pe partea stanga. Asteptam sa se rezolve cu rana pe col si dupa trecem la tratament
cora79- 30 ani, sot cu oligoastenoteratospermie severa depistata din 2006, fsh mare(15)- insuficienta ovariana prematura, in august primul fiv, dr. Dracea - clinica Gynera
Dragaica
polo- 27 ani, aspiranta din 2008, SPOC, colesterol mare, glicemie mare, din decembrie 2008 tratament duphaston din ziua 15 si acid folic
eleia – aspiranta din 2006, analize bune, timid inca
lory09 - 31 ani, aspiranta din 2008,sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani
babiela - mamica unui ingeras in ceruri, Cristina-Maria, nascuta la termen si care pe 4 august 2009 ar fi implinit un an si jumatate
red velvet - aspiranta din august 2006, fara rezultate (ovare polichistice si amenoree secundara)
cristinaemma- aspiranta din 2006, tratamente hormonale cu clostybegit, duphaston - 2 ani , puregon&pregnyl, laparoscopie octombrie 2008 (extrauterina in 2008 prima si ultima sarcina), in prezent - reflexoterapie
lorin7774-mamica unei fetite minunate (Miruna Teodora 07.05.2005) al carei fratior/surioara intarzie sa apara
trutzi- aspiranta din 2008
jesia
ankcta - aspiranta din 2003
Ilenusa
Cinezee
Gretta
Valentina D
Onybony
pianna
dorothytoff
raludeea
galliciana
roxanik09
gabrieladlu
papimeu
carmen vlad - mamica unui pitic pe nume Vlad-Stefan (3 ani si 2 lunite) care merge la gradinita de anul acesta



LISTA GRAVIDUTZELOR
remy_mv
ralushka
cinezee

lista e deschisa pentru toate fetele....poftiti in vagoane!


ZILE DE NASTERE[/b]

cora79 - 13.01.1979
babiela - 24.01.1978
emilyjeuly - 22.02.1979
mvb - 12.04.1978
polo - 20.04.1982
carmen vlad - 01.05.1975
cinezee - 03.05.1971
ankcta - 26.05.1980
red velvet - 03.07.1986
trutzi-03.07.1981
eleia - 24.08.1974
aleesicoo - 30.08.1986
lory09 - 09.09.1977
jesia - 04.10.1984
Lia73 - 19.10.1973
dragaica - 07.12.1982

Asteptam cu mare drag si alte fete aspirante la titlu de mamica!



ADRESA DE MAIL: loculfetelornouvenite@yahoo.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

prima....

carmen sa va bucurati de el si sa fie sanatos

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_vlad spune:

Scuze cred ca am postat in acelasi timp dar il pun aici mesajul din capitolul anterior

Multumesc mult!!!
Abia astept sa citesc acelasi lucru despre tine scris aici sau ma rog la odisee... fetele ne pregatim cu toate sa plecam la odisee pana la Craciun, da?
Aseara stiti povestea cu fi-miu ca vrea 2 nu un bebe la burtica la mami, tati a sunat si a povestit si nimeni nu a fost amuzat de ceea ce a zis vladutu... toti ne-au zis ca nu avem minte cu bebe2, nu ajunge vladutu? mai ales ca stam inca intr-o garsoniera si ne vom muta abia mai incolo ca nu putem acum etc.
Daca nu-l fac acum pe bebe2 nu o sa-l mai fac stiu sigur asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

alessiccoo: yo am pe partea dreapta juma de trompa( u mai merge sa fc nic cu ea) pe partea stanga mi-a extirpat din ovar ( nush exact cat) YO AM SPERANTA SI INCREDERE IN DUMENZEU CA MA VA AJUTA...asha cum mi-a zis parintele cand a venit la noi acasa ptr festanie...EL este sus si vegheaza si ptr toti a pregatit cate ceva...dar tre sa vina timpul...cand vrea EL minunea se va produce.....ROAGA-TE SI ESTE LANGA TINE


Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!!
http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleia spune:

Fetelor, nu va mai suparati ptr rezultate . O sa iasa soarele si pe strada noastra.
Stiu ca dezamagirea e mare. Fiecare de aici spera ca poate poate luna asta o sa traga lozul cel mare.
Important e ca suntem aici si ne sustinem, ca nu ne dam batute si suntem optimiste.
In iarna clar, atarnam botosei in bradut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

duminica am fost si ne-am spovedit...mie mi-a zis sa citesc in fiecare zi psalmul 50 , sa nu mananc carne vinerea si sa imbrac un copil amarat . duminica cand ma duc la slujba il intreb iar pe parinte ce tre sa mai fac. SI VOI FI IN CURAND O MAMICA FERICITA


Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!!
http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

eleia ai dreptate


Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!!
http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Fetelor m-ati induiosat cu discutiile voastre

eu aseara am fost la spovedit la duhovnicul meu...pe langa pacatele pe care le-am marturisit, am inceput sa plang si sa ii zic parintelui ca tare ne dorim copilasi...mi-a spus ca o sa avem si copilasi, dar sa ne rugam in continuare ca fara credinta si nadejde nimic nu este posibil

asta va indemn si pe voi...nu va pierdeti curajul si credinta ca intr-o zi o sa fiti parinti




MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Fetelor m-ati induiosat cu discutiile voastre

eu aseara am fost la spovedit la duhovnicul meu...pe langa pacatele pe care le-am marturisit, am inceput sa plang si sa ii zic parintelui ca tare ne dorim copilasi...mi-a spus ca o sa avem si copilasi, dar sa ne rugam in continuare ca fara credinta si nadejde nimic nu este posibil

asta va indemn si pe voi...nu va pierdeti curajul si credinta ca intr-o zi o sa fiti parinti




MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................


asa este trebui sa ne rugam ca o sa fie bine ....si Doamne-doamne o sa ne ajute si pe noi

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Buna fetelor,acum am intrat si eu pe forum,si ce imi vad ochii?
Numai lacrimi si suparare
Aleesicoo-fata draga ,tu esti puternica,te doboara asa repede un rezultat?Gandeste-te ca esti tanara si ai toate sansele sa devii mamica
Imi pare nespus de rau ca nu a fost sa fie luna asta,dar macar ai sanse sa ramai insarcinata pe cale naturala, te rog sa iti revii imediat,ca vin si te bat la funduletul gol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Fetelor, trebuie sa gandim pozitiv,va iesi soarele si pe strada noastra, veti vedea
Aceasta toamna ne va aduce multe bucurii cu scutece

Mergi la inceput