Locul fetelor Nou-Venite (6)

Locul fetelor Nou-Venite (6) | Autor: mvb

Link direct la acest mesaj


Locul fetelor Nou-Venite
Fetelor haideti sa ne impartasim din experiente, sa ne ajutam cu raspunsuri,sfaturi si incurajari si cel mai important sa luptam impreuna pt visul nostru. Va astept la discutii !!

cap.1, cap.2,cap.3, cap.4, cap.5


Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1. Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2. Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a paginii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior. Asta e tot!!!

PS: pentru avansati ... dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.
Pt a posta link-urile cu capitolele precedente se scrie (tot ce e bolduit): [url = " copy/paste la adresa primei pagini a capitolului " ] Cap. X [ / url ]. Spatiile trebuie eliminate.

LISTA ASPIRANTELOR LA TITLUL DE MAMICA:

cristinaemma- aspiranta din 2006, tratamente hormonale cu clostybegit, duphaston - 2 ani , puregon&pregnyl, laparoscopie octombrie 2008 (extrauterina in 2008 prima si ultima sarcina), in prezent - reflexoterapie
aleesicoo - in 2008 a pierdut o sarcina la 6 saptamani
Lia73- aspiranta la titlu de mamica din 2007 cu o extrauterina la activ pe partea dreapta si un chist dermoid pe partea stanga. Asteptam sa se rezolve cu rana pe col si dupa trecem la tratament
trutzi- aspiranta din 2008
remy_mv - sarcina oprita din evolutie la 7 saptamani in aprilie 2009 si IAD la Medlife(27-28.07.2009) din nefericire nereusita
roxanik09
Dragaica
gabrieladlu
cora79- 30 ani, sot cu oligoastenoteratospermie severa depistata din 2006, fsh mare(15)- insuficienta ovariana prematura, in august primul fiv, dr. Dracea - clinica Gynera
papimeu
polo- 27 ani, aspiranta din 2008, SPOC, colesterol mare, glicemie mare, din decembrie 2008 tratament duphaston din ziua 15 si acid folic
dorothytoff
eleia – Dr. Albu Dragos, Medlife, aspiranta din 2006, pregatire pentru laparoscopie - prezent
lory09 - 31 ani, aspiranta din 2008,sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani
anaancuta
Florentina_C
yula94
raludeea
galliciana
babiela - mamica unui ingeras in ceruri, Cristina-Maria, nascuta la termen si care pe 4 august 2009 ar fi implinit un an si jumatate
ankcta - aspiranta din 2003
Ilenusa
Cinezee
Gretta
Valentina D
Onybony
laurika 1982
Madutza21
yoyoyo
emilyjeuly
eladea2005
andreea84


ZILE DE NASTERE

cora79 - 13.01.1979
babiela - 24.01.1978
emilyjeuly - 22.02.1979
mvb - 12.04.1978
polo - 20.04.1982
cinezee - 03.05.1971
ankcta - 26.05.1980
eleia - 24.08.1974
aleesicoo - 30.08.1986
lory09 - 09.09.1977
Lia73 - 19.10.1973
dragaica - 07.12.1982

Asteptam cu mare drag si alte fete aspirante la titlu de mamica!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Fetelor poftiti la si la raport.....
pe unde imi umblati? ca imediat deschid condica si pun nemotivate

sa aveti o zi frumoasa



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Fetelor poftiti la si la raport.....
pe unde imi umblati? ca imediat deschid condica si pun nemotivate

sa aveti o zi frumoasa



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................




Eu sunt prezenta. O zi frumoasa si din partea mea tuturor aspirantelor. Aaa...era sa uit merci mvb pt ca m-ai trecut si pe mine in lista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Fetelor, revin cu o intrebare legata de testele de sarcina. Ma intereseaza cam in ce moment e bine sa iti faci un test de sarcina si sa fie un raspuns concludent (fie el pozitiv sau negativ). Eu am ajuns in ziua 31(astazi) a CM si ma cam tenteaza un astfel de test, dar mi-e cam frica sa il fac ca sa nu fiu dezamagita de rezultat, in caz ca ar iesi negativ . Am un cm neregulat intre 24 (cel mai scurt) si 33 zile(cel mai lung). De obicei imi vine cam la 27-28 zile, o singura data a fost de 33, o data de 31 si una de 30. Nu stiu ce sa mai zic...As fi vrut sa incerc un test maine,(ca implinim si 2 ani si 10 luni si ar fi frumos sa ii fac sotului meu un asa cadou). Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Florentina_C

Fetelor, revin cu o intrebare legata de testele de sarcina. Ma intereseaza cam in ce moment e bine sa iti faci un test de sarcina si sa fie un raspuns concludent (fie el pozitiv sau negativ). Eu am ajuns in ziua 31(astazi) a CM si ma cam tenteaza un astfel de test, dar mi-e cam frica sa il fac ca sa nu fiu dezamagita de rezultat, in caz ca ar iesi negativ . Am un cm neregulat intre 24 (cel mai scurt) si 33 zile(cel mai lung). De obicei imi vine cam la 27-28 zile, o singura data a fost de 33, o data de 31 si una de 30. Nu stiu ce sa mai zic...As fi vrut sa incerc un test maine,(ca implinim si 2 ani si 10 luni si ar fi frumos sa ii fac sotului meu un asa cadou). Voi ce ziceti?



florentina, iti tin pumnii sa fie...

si eu am facut azi un test, sunt in Z 34, iar la mine CM-urile vin fie in Z26 fie in Z30. Insa testul a fost negativ, dar nici CM-ul nu a venit...nu stiu ce-am patit sunt suparici... sgur e abia a 3-a luna de incercari la noi...dar avand in vedere ca primele 2 sarcini le-am obtinut rapid, din prima...(a doua s-a oprit din evolutie si a fost nevoie de chiuretaj)...cred ca voi face o vizita medicului...sa fac ceva analize amanuntite...



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui Florentina_C

Fetelor, revin cu o intrebare legata de testele de sarcina. Ma intereseaza cam in ce moment e bine sa iti faci un test de sarcina si sa fie un raspuns concludent (fie el pozitiv sau negativ). Eu am ajuns in ziua 31(astazi) a CM si ma cam tenteaza un astfel de test, dar mi-e cam frica sa il fac ca sa nu fiu dezamagita de rezultat, in caz ca ar iesi negativ . Am un cm neregulat intre 24 (cel mai scurt) si 33 zile(cel mai lung). De obicei imi vine cam la 27-28 zile, o singura data a fost de 33, o data de 31 si una de 30. Nu stiu ce sa mai zic...As fi vrut sa incerc un test maine,(ca implinim si 2 ani si 10 luni si ar fi frumos sa ii fac sotului meu un asa cadou). Voi ce ziceti?



florentina, iti tin pumnii sa fie...

si eu am facut azi un test, sunt in Z 34, iar la mine CM-urile vin fie in Z26 fie in Z30. Insa testul a fost negativ, dar nici CM-ul nu a venit...nu stiu ce-am patit sunt suparici... sgur e abia a 3-a luna de incercari la noi...dar avand in vedere ca primele 2 sarcini le-am obtinut rapid, din prima...(a doua s-a oprit din evolutie si a fost nevoie de chiuretaj)...cred ca voi face o vizita medicului...sa fac ceva analize amanuntite...



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...



Eladeea poate ca pur si simplu nu a iesit la test... Stiu ca la unele femei testul se pozitiveaza dupa mai mult timp de asteptari... Poate e un test fals negativ si tu esti deja gravi...Eu iti tin pumnii... Sa ne tii la curent...
Eu am sa astept totusi pana luni...ca sa fiu mai sigura....Sper sa nu vina uratii pana atunci...poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleia spune:

'neata si mvb pentru cafea.
Eu ies la raport ptr ca nu risc sa fiu certata.
Fetelor multumesc frumos ptr urari, sunteti niste dragute .
Eu acum sunt la servici si nu am f mult timp dar am zis printre picaturi sa intru sa vad ce mai faceti, sa va salut si eu si sa vad ce vesti bune aveti.
pentru fetele nou venite si va urez sa aveti cat mai repede 2 liniute.
emilyjeuly nu stiu sa-ti dau detalii legate de inseminare ptr ca nu am facut. Ce pot sa-ti spun e ca si eu sunt la medlife, la dr albu si pana acum am doar cuvinte de lauda despre ei. Am mai citit si pe la odisee si am vazut ca sunt fete care au facut fie inseminare, fie fiv la ei si erau si ele multumite. Daca vrei mai multe detalii despre inseminare vezi ca e un subiect "Inseminare [42]" unde scrie exact cum decurge. Eu iti urez multa multa bafta.
si celelalte fete.
Sper sa intru mai tarziu sa vad ce ati mai facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Florentina_C

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui Florentina_C

Fetelor, revin cu o intrebare legata de testele de sarcina. Ma intereseaza cam in ce moment e bine sa iti faci un test de sarcina si sa fie un raspuns concludent (fie el pozitiv sau negativ). Eu am ajuns in ziua 31(astazi) a CM si ma cam tenteaza un astfel de test, dar mi-e cam frica sa il fac ca sa nu fiu dezamagita de rezultat, in caz ca ar iesi negativ . Am un cm neregulat intre 24 (cel mai scurt) si 33 zile(cel mai lung). De obicei imi vine cam la 27-28 zile, o singura data a fost de 33, o data de 31 si una de 30. Nu stiu ce sa mai zic...As fi vrut sa incerc un test maine,(ca implinim si 2 ani si 10 luni si ar fi frumos sa ii fac sotului meu un asa cadou). Voi ce ziceti?



florentina, iti tin pumnii sa fie...

si eu am facut azi un test, sunt in Z 34, iar la mine CM-urile vin fie in Z26 fie in Z30. Insa testul a fost negativ, dar nici CM-ul nu a venit...nu stiu ce-am patit sunt suparici... sgur e abia a 3-a luna de incercari la noi...dar avand in vedere ca primele 2 sarcini le-am obtinut rapid, din prima...(a doua s-a oprit din evolutie si a fost nevoie de chiuretaj)...cred ca voi face o vizita medicului...sa fac ceva analize amanuntite...



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...



Eladeea poate ca pur si simplu nu a iesit la test... Stiu ca la unele femei testul se pozitiveaza dupa mai mult timp de asteptari... Poate e un test fals negativ si tu esti deja gravi...Eu iti tin pumnii... Sa ne tii la curent...
Eu am sa astept totusi pana luni...ca sa fiu mai sigura....Sper sa nu vina uratii pana atunci...poop


florentina, da doamne sa te auda cineva acolo sus... esti draguta, dar sincer acum nu-mi fac sperante...pentru ca n-am nici simptome, nimic...

iti tin tie pumnii, ca sa iti iasa cele 2 II magice...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

neataaaaaaaa fetilii , mai aveti si pt mine o sau un suculet?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

buna dragelor
si eu sunt prezenta dupa o perioada destul de agitata...ieri am ajuns de urgenta la bucuresti pentru a dona sange pentru matusa mea(42 ani)care urma sa faca o operatie pe creier. dar cum e asa mare criza de sange si cum medicii invoca k nu pot opera dak pacientii nu aduc donatori ieri matusa a fost operata in locul altei doamne care nu a putut aduce donatori. pt noi a fost un soc, nu ne asteptam k a doua zi de la internare sa o si opereze. alt soc a fost sa vedem conditiile de acolo, noi care mereu criticam spitalul judetean constanta. iar socul final a venit cand in urma unei operatii de aproape 4 ore ea a iesit vorbind si constienta, a fost dusa direct in rezerva fara a fi nevoie de terapie intensiva iar medicii nu reuseau sa o faca sa taca .
sunt atat de bucuroasa!!!

ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

ziua mea de nastere e pe 26.05.1980

ank

Mergi la inceput