Pepenasi iulie-august 2008- IN SARBATOARE (136)

Pepenasi iulie-august 2008- IN SARBATOARE (136) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:


Avem 123 pepenasi: 61 fetite si 62 baietei

Mai

22-Andrei Codrin de monalac + Cris
23-Antonia Gabriela de irda + Daria

Iunie

7-Allesio Michele de danangie cu (DPN 30.10.2009)
9-Matei de Nati
-Alexandra de adelais
14-Alexandru Ionut de ella81it
-Stefan Cristian de syyylviuta
16-Thea Patricia de SunSmile
17-Rayan Ioan de AlinaMaria + Mandy Stephanie
-Alexandra de maitreyi
18-Flavius Casian de the_andreea + Theona
-Denis Alexandru de kla78
19-Maria de anaxena
20-Andrei de ali
23-Andrei de Dianami + Iulia Anastasia + cu (DPN 24.02.2010)
-Victor Andrei de Roxana01
-Anna Alicia de Sibylle + Vladimir
-Cezar George de ralirali + Anastasia
24-David Andrei de lcazangiu
25-David Andrei de rontzy
27-David Gabriel de flo1980 + George Alexandru
-Maya Andreea de mcoca
-Anthony de Biribu + Anna
28-Dilara Gabriela de MIKYCRIS + Delia
-Amalia Gabriela de irinuca_81
-Timeea Cristina de Kimmy
29-Denisa Ioana de a.cicel + Bianca Maria
-Alexandru de amalia1

Iulie

1-Erika Stefania de ankalaura + Eliza Maria
-Ana Irina de Gini75
2-Irina Paula de Gabriela82
3-Luca de map + Robert
-Aida Maria de Didi81
4-Ana Raluca de Tecky
-Amira Maya de mada_mxm + Arianna Raisa
-Nancy de boticelina
-Mena de mariana_1976 + Monica, Matei, Markus si Magda
-Nicholas de morcoveatza
5-Ilinca de ioana + Tudor
-Lucian de madina71 + Adrian
6-Sara-Maria de Cami08
8-Vladut de ileanna
9-Xenia de gallyb
10-Karina Francesca de tiberica + Alina Florentina
-Constantin de danabb1
-Razvan Mihai de monysorescu
11-Ioana Maria de AnnaBaby
-Denisa Maria de dara_d
-Eduard Gabriel de alina25 + Darius Andrei
13-Daria Maria de jjovana80
-Razvan de lylis
14-Ilinca Melania de Caprioara + Matei
-Alexandru Matei de ana_a + Stefan
-Ioana Maria de mishuc
-Daria Ecaterina de kamelya
15-Miruna de dia_filipas
-Darius Andrei ingeras de camy_pus cu Flavius Cristian(DPN 11.11.2009)
-Alex de laremi
-Eevi Klaara de Yael + Jael si Nardi
-Leia Maria de mihamiha + Leon
16-Irina de bobitamica
-Andrei Gabriel de CristinnaP
17-Patrick Ioan de pagurschimag + Fabian Stefan
-Anais Iman de narcisa.s
-Natalia Ioana de katalyna

-Luca Andrei de moni_or
18-Luca de bubuleana
-Miruna de Ralu79
19-Nicholas Cristian de atb
-Filip de bujo
21-Sara de dr_anca
22-Miruna de Violeta_m_tm
23-Vlad de ina_C + Radu
-Andreea Maria de irolf1 + Alex Gabriel
25-Alexander de Ada_S + Alvin Raul
-Elena Theodora de motanik
-Laura Ioana de punca1976
-Alexander David de Ingry
27-Maya Elena de estrella80
29-Sebastian de scumpi
-Tudor Milan de sursula
-Darius Gabriel de Anilansa
30-Mihai Daniel de cristina_26
-Sara Alecsia de ankuta_1982
-Sara Maria de carissma
31-Sebastian de pica1
-Ilinca Maria de Clabur + Ania

August

1-Andreas de sisialberg
2-Mircea Victor de marimar + Matei si Romana
3-Bogdan Victor de struluta
Julia Sara de ariadnabr + Sonia
4-Victor Ioan de truli-luli + Ana
-Alexandru Nicholas de Figuelle + Sofia Maria
-Ioana Rebeca de bufi
-Maria Alexandra & Ioana Teodora de alexa_teo
5-Ana Sofia de Marina_1609
-Adina de maria-86
6-Clara Andreea de dana81
7-Andreea Maria de ladymina77 + Bogdan
-Antonio Matei de AndreeaOr
-Raisa Andreea de michellab + Cristian Bogdan
8-David Alexandru de iriss27 + Yvonne Maria
-Bianca Maria de baby_r7
-Maria Sofia de ooka
10-Mihnea Robert de blueeyes2003
11-Andrei Tudor de diarux
-Toma Paul de Mitzi76 + David Tudor si Luca Sebastian
12-Clara de locca + Matei
-Mara Alexandrina de anaco
-Alexandru de cristina_p
15-Andreea Maria de dma2007acum din nou! (DNP 27.12.2009)

19-Mara de turturica
-Gabriel Ionut de NinaG
20-Allegra Cara de Carmenela
-Serbam Petru de serbanica
21-Andrei de catilin2008
-Filip David de ElizaClara
22-Theodor de mobriq + Eduard
23-David Stefan de ileanna_83
26-Andrei Daniel de andrey2008
27-Raul de oanasm
-Radu Mihai de Serenity90

Septembrie

2-Alexandra Valentina de violeta29

Prietene dragi
Violeta69, Crisis81, Monik76, Tuchi123, mami de Bogdan Gabriel (04.01.2009) , kity2004, Maryb , mami de Mario Gabriel (13.10.2008), Marryanne, Aalina, mami de Fabian (23.02.2009), Rain, Mihaelaaa, Crisarh, acum din nou!

Zile de nastere
Ian-1-Anastasia,3-Cris,7-Matei(Caprioara),12-Ileanna,17-Mandy,19-Serenity90,20-Adrian,21-Anaco,26-Roxana01,30-Atb,Tiberica
Feb-4-Punca1976,5-Monysorescu,Anna,Yvonne,7-Delia,8-Danangie,9-Diarux,14-Syyylviuta,16-Mihamiha,18-Cristian,21-Ooka,23-Amalia1,George
Martie-3-Madina71,4-Boticelina,Serbanica,6-Ella81it,8-Katalyna,9-Catilin2008,16-Maitreyi,19-Alina_Maria,25-Kimmy,29-AnnaBaby
Apr-1-Mariana_1976,4-Alexa_teo,5-Eduard,6-Lcazangiu,7-Ania,8-A.cicel,9-Anilansa,10-Mikycris,11-Andrey2008,16-Sibylle,Flo1980,25-Gabriela82,26-The_Andreea,30-Rontzy
Mai-1-Nardi,4-Ralirali,5-Biribu,8-Dianami,Michellab,13-Leon,15-Darius,16-Ana_a,22-SunSmile,ankuta_1982,28-Ali,Bogdan,31-Fiquelle,Dana81
Iun-13-Violeta29,16-Gallyb,24-Moni_or,25-Alvin,26-Dia_filipas,30-Irinuca_81
Iul-5-laremi,6-Caprioara,9-Bobitamica,12-Bufi,13-Cristina26,Daria,Alina,15-Iulia,17-Map,23-Ladymina77,24-Pagurschimag,25-Anaxena,27-Morcoveatza,29-Cristina_p,30-Irda,31-Alina25
Aug-2-Oanasm,4-baby_r7,Clabur,10-Carissma,11-Ralu79,turturica,12-Sofia,14-Sursula,Ingry,17-Kla78,Robert,Ana19-Stefan,21-Arianna,22-Alex,25-Bubuleana,26-Eliza,27-Theona,30-Bianca
Sept-6-Bujo,Daria,8-Nati,Jjovana80,11-kamelya,13-Matei(locca)14-Monalac(,NinaG,15-Estrella80,Tudor,16-Marina_1609,21-Camy_pus,22-Ada_S,23-Ankalaura,24-Sisisailberg,28-Blueeyes2003,ElizaClara
Oct-2-Dma2007,12-Mada_mxm,13-Mitzi76,15-maria-86,17-Vladimir,18-Truli-luli,22-Violeta_m_tm,25-Narcisa.s,29-Carmenela,31-Mcoca
Nov-1-Tecky,2-Maryb,4-Dara_d,Gini75,5-Danabb1,6-Maggyc,17-pica1,Mobriq,Fabian,18-Didi81,20-Lilys,24-Motanik,Jael,26-AndreeaOr,27-Iriss27
Dec-26-Dr_Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:


Have a good one...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

La muuulti anisori, Miruna!
Sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa!
Sa ai parte de muulta dragoste si noroc cu carul!


Am fugit la nani .

pup you all,

In concursul cu ratzuste ne puteti vedea www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=3" target="_blank">aici, pozele cap1 si cap2

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

mai multe poze cu ratuste

Povestea nasterii Ilincutzei
Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Copy/paste din capitolul trecut ca postasem la final


Salutare!Mai intai La multi ani Ilincutelor pentru ieri, si La multi ani tuturor celor ce poarta numele sfantului Ilie.La multi ani Sara, sa cresti mare si frumoasa!
Noi am avut ieri si azi doua zile pliiine de peripetii.Ieri Alexandra a reusit sa cada cu tot cu tricicletaNe-am oprit si noi sa ne racorim cu o braga si am parcat tricicleta chiar in fata noastra.Ei bine cat am intins mana dupa pahar, copilul asta al meu care are mancarici in fund a vazut o sacosa taaaare interesanta in mana la o tanti care era la rand la braga si s-a intins dupa ea ,dupa ce mai intai a dat ambele picioare pe o parte a tricicletei ca sa ajunga mai bine si uite asa s-a duc jos.Nu va spun ca mi-a stat inima, imi tremurau si mainile si picioare, nici nu-mi amintesc cum am ridicat-o de jos, norocul meu a fost ca tricicleta s-a oprit in supotul unei mese care era mai inaltut putin si ea nu a patit absolut nimic datorita cercului ala de protectie.Ne-am speriat rau de tot si eu si sotul, de-acum trebuie s afim mai vigilenti ca uite asa doamne fereste dadea cu capul de asfalt si cine stie ce iesea din asta.Bine ca am scapat doar cu sperietura.
Nu mai spun ca am avut doua zile de cosmar, cu un copil ultra mega iritat , plangacios, mofturos,nedormicios, nemancaciosPur si simplu m-a terminat.In seara asta am reusit cu chiu cu vai sa ma uit in gura ei si cu siguranta iese, sau a iesit deja o masea in partea de jos, si sper din tot sufletul ca asta a fost motivul ca altfel ma impusc.In seara asta parca s-a mai potolit putin , a papat si niste supa de rosii si o bucatica d epepene, asta dupa ce ieri si azi nu mancase decat lapte de la san si mozolise la un covrig.
Si fiindca au fost doua zile greleeee, in seara asta am avut si o bucurie:mai intai am castigat un bax(24 doze) de bergenbier, inca nu-mi revin din soc, e prima data in viata mea cand castig ceva, ca nici la loz in plic n-am bafta de obicei, iar in al doilea rand fratele meu, care tot activeaza pe un site de pariuri sportive a castigat de acolo patru premii constand in patru telefoane , si cum el nu foloseste atatea ne-a dat si noua doua.Sunt codate in orange din pacate iar noi avem abonamente la vodafone, dar le decodam ,nu-i bai.M-am bucurat ca un copil, parca a fost craciunul azi la mine!
SUN, felicitari pentru diplomaSi Alexandra inca isi suge degetele de la picioare
TURTURICA, bine ai revenit, felicitari pentru noul job si spor la proiectul bebe 2
MONI_OR, doamne, ce sperietura ati tras, si tocmai la aniversare, offf.Felicitari pentru Luca cel mergaret
YAEL, distractie placuta!
BOTI, insanatosire grabnica gargaritei
TIBERICA, bine ai revenit
PICA, daca ii chemi de la 18 e prea tarziu?Sau daca i-ai scurta putin programul lui Sebi si i-ai chema de la 17?
TEKY, distractie placuta la mare
ELIZACLARA, felicitari pentru filip cel mergaret!Sa va fie d ebine concediul!
DARA, sa va fie de bine concediul
ESTRELLA, distractie placuta
DIA, off, si voi cu maselele?Pupici
CAPRIOARA, si la mine a fost jale mare cand mi-a venit CM-ul.Popate o fi si vreo masea ceva si la voi?












http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111 -povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta ,mamica de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Neata!Si-o cafeaca eu tocmai o savurez
Alexandra doarme dusa iar eu n-am somnNu stiu ce naiba am in ultimul timp ca indiferent cat de tarziu m-as culca si cat de obosita as fi ma trezesc cu noaptea-n cap.
Sa va mai povestesc o faza tragi comica care s-a petrecut putin mai devreme?Dormeam io bine mersi la marginea patului, cand colo deschid ochii si ce sa vezi Alexandra pauza, lipseste din peisaj.Ma ridic repede panicata,si ce credeti?Bai, sa mor nu alta, maimuta asta mica ajunsese tocmai la usa, pe covor, si adormise acolo cu capul pe un catel de plusDomne in ce hal de nesimtita am putut fi ca n-am simtit-o cand s-a dat jos din pat, mai ales ca dormea la pereteDaca se lovea de ceva?Ce dracu ma fac?Cum naiba conving eu copilul asta sa doarma in patut?Si de fapt, chiar daca as convinge-o ce garantie am ca nu se catara pe el si sare de-acolo, ca ea e mai rau ca o maimuta,se catara peste tot?
Mi-e ciuda de mor ,mai ales ca eu sunt aia care are somnul tare usor, ma trezesc si la cel mai mic zgomot,nu stiu cum naiba n-am auzit-o acumDa nu pricep cum de s-a dus ea pana acolo fara sa faca vreun zgomot,ca daca ar fi scancit macar,sigur as fi auzit-o.

LA MULTI ANI FERICITI MIRUNA, SA AI O COPILARIE FRUMOASA!




http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111 -povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta ,mamica de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

si apropo de faptul ca dormea cu capul pe catelul de plus, eu nu i-am pus deloc perna pana acum, de ceva vreme insa,cum da de o perna, o jucarie de plus, un teanc de haine, ceva moale in general, pune capul pe ele si se face ca doarme.Sa fie asta un semn ca ar trebui sa-i pun perna oare?
Si o intrebare pentru mamicile care alapteaza, copiii vostri papa san si ziua, daca da, cam de cate ori pe zi?Eu am incercat sa ii dau doar cand trebuia sa faca nani, ca pana nu papa tzitzi, nu adoarme sub nici o forma, dar sunt momente (in afara orelor de somn),cand e atat de agitata si de nervoasa, incat pana nu o pun la san nu se potoleste.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111 -povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta ,mamica de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

MUltumesc pt raspunsurile pt party albinuta. Eu am fost in carefour acum o sapt si nu am gasit nimic cu albine, da' nimic
Am gasit pe net www.fabricademagie.ro/index.php?sectiune=produse&produs=171&categ_id=5" target="_blank">balonul asta si www.azoldo.ro/catalog/detaliu_costum.php?id_costum=1829" target="_blank">aripioare cu antene, care nu au pret, deci nu stiu daca le au pe stoc. Le-am scris mail ieri si nici un raspuns. Am mai gasit www.fabricademagie.ro/images/product_image_56.jpg" target="_blank">costumul asta de bondarel, care mi se pare urat, deci prefer sa ii transform eu un body

Am gasit si palarii/caciuli www.fabricademagie.ro/index.php?sectiune=produse&produs=726&categ_id=3" target="_blank">asa sau www.fabricademagie.ro/index.php?sectiune=produse&produs=473&categ_id=3" target="_blank">asa. Dar parca e prea cald ca sa ii pun asa cea pe cap
Mai e si www.carnavalfiesta.com/Costum-Albina_1836_0.html" target="_blank">costumul asta dar mi se pare prea gros pt august

Boti, azi mai dau o tura prin Bucur si prin Carrefour, daca nu gasesc nimic, o sa te rog sa te uiti tu dupa fata de masa, servetele albinoase, asta daca ai drum pe la magazin, normal. Cu clipsurile, nu stiu ce sa zic, daca nu gasesc servetele albinoase, poate iau unele normale prinse cu clips.
Decor pe masa am tot vazut pe culinar, am forme de biscuiti si o sa fac niste flori din cascaval cu paine sau sunca cu paine, vreua sa fac la desert un fel de arici din fructe infipte pe frigaruie si toate infipte intr-o jumatate de pepene. Ceva idei am. Din jumatati de ou pot face niste soricei.
Albinite nu prea stiu din ce sa fac, ca sa fie galbene :)) Dar cred ca le pot face din jumatati de ou si o sa fie albine albe =))

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta29

si apropo de faptul ca dormea cu capul pe catelul de plus, eu nu i-am pus deloc perna pana acum, de ceva vreme insa,cum da de o perna, o jucarie de plus, un teanc de haine, ceva moale in general, pune capul pe ele si se face ca doarme.Sa fie asta un semn ca ar trebui sa-i pun perna oare?
Si o intrebare pentru mamicile care alapteaza, copiii vostri papa san si ziua, daca da, cam de cate ori pe zi?Eu am incercat sa ii dau doar cand trebuia sa faca nani, ca pana nu papa tzitzi, nu adoarme sub nici o forma, dar sunt momente (in afara orelor de somn),cand e atat de agitata si de nervoasa, incat pana nu o pun la san nu se potoleste.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111 -povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta ,mamica de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008)





Vio, eu mi-s varza cu alaptatul asta. Sunt asa satula de nu mai poci. Deci, s-a trezit pe la 6 i-am dat putin san, dar sa adoarma ioc, statea si molfaia si atat. m-au apucat nervii (asta ca de pe la 4 s-a tot trezit si a mancat putin si s-a culcat). Eu urasc sa alaptez, nu mai pot si nici nu vad o solutie. Daca ar fi si el baiat galant sa manance doar dimineata si seara ar fi o chestie, dar asa ... nu am si nu am noapte. Chiar dca mananca 200g mancare, bea apa, in 10 min maraie ca vrea san.
Deci, raspunsul e ca mancan si ziua destul de es, pt ca e santajist si eu nu mai pot sa aud cum plange.
Eu cred ca o sa inebunesc cu plansul lui., este exact cum zicea mona de cris, nu se scoala niciodata din somn fara sa planga, ziua cum am iesit din aria lui vizuala cum urla. Nu se culca decat la san, daca i-am scos sanu urla. Acum sigur ii iese ceva in gura, dinti masele, nu stiu exact, ca e mereu cu degetele in gura ...

Eu personal nu vad nici o solutie ucm sa scap de alaptat

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

MIRUNA

Monica, mami de Luca

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

neata.
La Multi Ani Miruna!!!

ale mele mandre mi-s pline de bubite...de la caldura..am achizitionat o crema REVIKEN si le-am dat aseara prima oara dupa baita si am sa le mai dau si azi,sper sa le mai treaca ca m-am saturat u,dar ele...si eu am dar mai putine si asa ce te mananca ca mereu iti vine sa te scarpini..

ne ajutati si pe noi cu un votulet va rugam...
http://www.ziarulactualitatea.ro/copii.html
suntem Alexandra si Teodora Duca.Multumim frumos....


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput