Nou stil de viata (269)

Nou stil de viata (269) | Autor: Zuzilici

Link direct la acest mesaj

Nou stil de viata: 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268

daca vreti sa ne cunoasteti: Albumul "stilatelor"

www.esnips.com" target="_blank">Filmulete cu exercitii fizice, Diete pentru fiecare
Sign in>e-mail: noustildeviata@yahoo.com si parola: slabitifrumos

Serife de serviciu:

1. Zuzilici
2. Carmen


Intrebari pentru noile venite:

1. Ce dieta tineti in prezent? Daca nu tineti nici una acum, ce dieta va ginditi sa urmati in viitorul apropiat?
2. Faceti sport/miscare? Daca raspunsul e afirmativ, cit de des?
3. Ce dieta/diete ati urmat pina acum si cu ce rezultate?
4. Ce intelegeti prin "a manca sanatos"?
5. Cit de des aveti abateri de la dieta? O data pe saptamina, de 2 ori, de 3, in fiecare zi?
6. Ce diete nu vi se par compatibile cu stilul vostru de viata? De ce?
7. Ce dieta vi se pare daunatoare in general, din diferite motive? Care ar fi aceste motive?


_____________________________________________________________________


Clasamentul actualizat: 19 mai 2009
---zi de raport: MARTI---



Categoria "fulg" : 50 - 60 kg

Aliclara------1,64 m : 60 kg____57.5 kg, 59 kg .............. 55 kg
Hopes-------- 1,63 m : 65.3 kg___58.5 kg, 57.9 kg .............. 55 kg
Mephala ------ 1,64 m :64 kg___57.8 kg, 57.4 kg .............. 55 kg
Mihaser-------1,64 m : 63.5 kg___60.2 kg, 61 kg ............... 60 kg
Onitza------1,67 m : 59.6 kg___60 kg, 59 kg. ...............53 kg
Tlaura ------- 1.64 m : 60 kg___55.5 kg, 56 kg ................ 53 kg
Yubi --------- 1,58 m : 58.1 kg___ 57.2 kg .............. 53 kg

Categoria "usoara" : 61 - 70 kg

Andre_ea-----1,61 m : 64 kg___62.8 kg, 61.9 kg ...................51 kg
ClaudiaH --- 1,63 m : 68.9 kg___65.8 kg, 65.5 kg .................55 kg
CristinaT --- 1,60 m : 67 kg___63.1 kg, 62.7 kg .................55 kg
Delidana ---- 1,72 m : 68.7 kg___ 66.2 kg ................64 kg
Devoska --------1,62 m : 69.5 kg___68.7 kg, 67.8 kg ........58 kg
Gabrielama ---1,68 m : 63.8 kg___64 kg, 63 kg ............60 kg
Gusta --------1,65 m : 69 kg___64 kg, 67 kg ...........60 kg
Lai----------1,77 m : 75 kg___70.2 Kg, 67.8 kg .......65 kg
Madelaine --- 1,60 m : 69.9 kg___ 70.8 kg, 69.5 kg. .................55 kg
Mihaera-------1,68 m : 67.5 kg___67.6 kg, 67.1 kg ............... 60 kg
Nastad -------1,54 m : 65 kg___65 kg, 64.3 kg. ................ 55 kg
Roxana ------- 1,73 m : 61 kg___61.5 kg, 62 kg ................ 58 kg
Sabina--------1,61 m : 71.0 kg___66.8 kg, 65.8 kg ........ 55 kg
Violeta-------1,65 m : 65.5 kg___ 67.5 kg, 67 kg .................64 kg

Categoria "medie" : 71 - 80 kg

Ancadragoman-------1,63 m : 83 kg___80 kg ............75 kg
Ate-----------1,64 m : 77 kg____77 kg ................60 kg
Criscosty ---- 1,62 m : 91.4 kg___74.8 kg, 74.5 kg .........70 kg
Donna79 ------ 1,63 m : 90 kg___77 kg, 75.3 kg .........65 kg
Mamicadulce -- 1,77 m : 79 kg___71.7 kg, 72.5 kg ................ 67 kg
Rolo --------- 1,75 m : 90 kg___83 kg, 80 kg ..................60 kg


Categoria "grea" : 81 - 100+ kg

An-k --------- 1,65 m : 97 kg___101.7 kg, 100.8 kg ................85 kg
Dordia-------- 1,66 m : 98.7 kg___ 94 kg ........ 80 kg
Happy-------- 1,75 m : 105.5 kg___100.2 kg, 98.6 kg ........ 70 kg
Zuzilici-------1,60 m : 94.4 kg___87.6 kg, 87.2 kg ...........70 kg



Mentinere:

Anda ---------- 1,70 m : 52.3 kg:(59 kg - 52.3 kg)
Anky ---------- 1,68 m : 58 kg
Ioana---------- 1,70 m : 53.3 kg : (56.2 kg - 53,3 kg)
Mik ----------- 1,58 m : 47.4 kg
Hcclara ----- 1,74 m : 66 kg



Au luat o pauza:

Tumpi --------1,57 m : 63.4 kg___64.7 kg............ 56 kg
Eftimie ------ 1,70 m : 91 kg___89 kg...............85 kg
Happymum------1,64 m :75 kg___73 kg................64 kg
Puskin -------1,65 m : 70 kg___62 kg ................55 kg]
Sigrid --------1,68 m : 87.5 kg___83 kg ................70 kg
Tzuni ------- 1,78 m : 75 kg___ 72 kg.................. 68 kg



Au slabit in 2008:

1. Criscosty - 12 kg
2. Rolo - 8 kg
3. Hcclara - 6.9 kg, Anda - 6.7 kg, Carmen - 6.5 kg
4. Zuzi - 5.9 kg, Mamicadulce - 5.5 kg, Puskin - 5.2 kg


Prietenele noastre dragi:
Crystina , Vikinga , Liris cu , Cami cu , Khristin cu , Louisea si Danielag (60 kg)


MAY:

Cris(Anky) - 12 mai
Eftimie C - 20 mai
Tzuni - 24 mai
Mara Augusta (Gusta) - 31 mai



Zile de nastere:

Gabrielama -------------- 12 ianuarie, cu Mara (7 aprilie)
Ioana ---------------------- 17 ianuarie, cu Delia (28 august)
Devoska ---------------------23 ianuarie, cu Sara (18 martie)
Anky ----------------------- 11 februarie cu Bianca (2 februarie) si Cris (12 mai)
Lai------------------------- 14 februarie
Sigrid (Dana) -------------- 26 februarie, cu Adela (4 decembrie)
Liris (Simona) ------------- 27 februarie, cu Robert Alexander (30 septembrie) si Diana Francesca (26 aprilie)
Yubi (Carmen)--------------- 4 martie, cu Mihaela (28 martie)
Puskin(Ruxandra) ----------- 7 martie
Crystina ------------------- 1 aprilie, cu Lilly (27 octombrie)
Madelaine ------------------ 1 aprilie, cu Roland (18 noiembrie)
ClaudiaH ------------------- 2 aprilie, cu Stefan (3 aprilie) si Lucia (18 iulie)
Eftimie -------------------- 20 mai, cu Eduard Costin (28 februarie)
Tzuni (Mihaela) ------------ 24 mai, cu Maria Sara (20 iulie) si pisica Lola (6 februarie)
Onitza --------------------- 1 iunie cu Paul Constantin (28 noiembrie)
Donna79 -------------------- 12 iunie
Gusta (Marilena) ----------- 15 iunie cu Mara Augusta (31 mai)
Mephala (Carmen) ----------- 6 iulie, cu Iustin (5 iunie) si Teodor (6 septembrie)
Mik (Mihaela) -------------- 12 iulie, cu Guilhem (25 martie), Virgile (24 iunie) si Marcy (19 decembrie)
Hcclara (Claudia) ---------- 13 iulie cu Luca (21 februarie) si Marc (12 septembrie)
Khristin ------------------- 14 iulie cu Yasmine (3 decembrie)
Mamicadulce (Anca) --------- 24 iulie, cu Leon Marc Stephan(1 decembrie)
Sabina --------------------- 3 august, cu Sofia (11 septembrie) si Gheorghe (6 septembrie)
Zuzilici (Ana Maria) ------- 8 august, cu Isabella Maria (21 aprilie)
Hopes (Gabriela) ----------- 12 august, cu Eduard Gabriel (30 noiembrie)
Violeta--------------------- 23 august
Criscosty ------------------ 26 august, cu Dany (30 ianuarie)
Nastad (Doina)-------------- 29 august, cu Oana Mihaela (3 aprilie) si Doru (23 iunie)
Roxana --------------------- 14 septembrie, cu Serban (22 iunie)
Danielag ------------------- 20 septembrie
Anda ----------------------- 28 septembrie, cu Carina (22 octombrie)
Dordia (Diana Nicoleta) ---- 15 octombrie, cu Stefan (14 noiembrie) si Tudor Dumitru (17 aprilie)
An_k ----------------------- 19 octombrie, cu Bianca (14 martie) si Anthony Gabriel (8 ianuarie)
Tumpi (Ioana) -------------- 24 octombrie
Vikinga -------------------- 25 octombrie cu Aldo (15 noiembrie) si Nadja (30 martie)
Rolo (Raluca) -------------- 7 noiembrie, cu Ileana (15 aprilie)
Tlaura---------------------- 18 noiembrie, cu Andrei (26 septembrie)
Delidana (Delia Nicoleta)--- 19 noiembrie



Cuba 2008
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Hello girls! Eu azi am incercat sa intru pe [DC] si numai erori am avut. Probabil c-au avut o defectiune...nu stiu. In orice caz acum de-acasa am reusit sa deschid noul capitol.

Anda esti o dulce, dar tu deja stii asta.

Tzuni imi lipsesti. Esti bine? Ai reusit sa vezi pana la urma ceva filme in ultima vreme?

Roxa tu ce mai faci? Hai iesi din barlog. BTW a inceput "epidemia" Twilight la mine la servici. Tu ce-ai mai citit in ultima vreme?

Gabi abia astept pozele tale? Cred ca Mara sigur o sa faca o scoala prin alte parti si-o sa aleaga sa traiasca acolo unde-si va dorii ea. Sper sa fi si tu impacata cu ideea asta. Acum e usor dar "la batranete" tare-ti mai vrei "pui" pe langa tine sau macar nu prea departe...

Delia deci ai sa ai parte de-un "festin" muzical Mi-aduc aminte cand au venit data trecuta DM in Ro si tu erai in Thai... Acum ai sa petreci si pentru atunci , nu?

Carmen ce program ai in weekend? Cum se mai simt baietii? Sanatate!

Gusta de luni esti pe baricade? Dai si-un raport atunci?

Lou spor la invatat. Si las' c-or sa mai fie ocazii de delegatii cool.

Claudia sanatate puiutilor si succes. A, si felicitari pentru parcarile bune. Se vede ca practica isi spune cuvantul.

Ruxi te dulcel si te imbratisez cu drag si mi-as dori sa pot lua cu-aceste 2 lucruri macar jumatate din "mahnirea" ta. Ai vazut cumva filmul "Fireproof" ? Poate ca n-ar strica sa-l vezi.

Vik felicitari pentru sport, chiar si lejer...face bine la bebel.

Gabi chiar asa cand vedem "garderoba" cu rochiile "propuse" pentru intalnire?

Anda ti-am zis ca esti o dulce si ? Daca da nu-i nimic ca iti repet ca sa nu uiti.

Diana succes sa ai o lune linistita si poate chiar parte de un interviu.
Eu azi in loc de banda am sapat in gradina. Am lucrat mai multi muschi decat pe banda. Aveam de gand sa fac un tort de branza cu Bella pentru "Mother's day" dar nu l-am mai facut. Poate maine.

Noapte buna!



Cuba 2008
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Zuzi, somn usor si multumim de noul capitol.

Anda, ma bucur pentru tine. Ce faceti in weekend?
Noi vom iesi la plimbare, cu siguranta ne vom uita la un film, vom lenevi. In mare, cam asta e programul.

Gabi, sanatate, cu toate avem zile de "foame".

Ruxi, incearca sa le ignori, stiu ca nu e usor...

Dordia, ia-le pe toate cum sunt. Si mai bune, ori mai rele.

Claudia, da, Teo bea ft. mult ceai/apa. Asa e natura lui.

Tzuni, am aparut io si ai disparut tu?

weekend frumos tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Nu v-am lasat ceai, cafea, lapte cu musli/cereale, sucuri.
Va rog, poftiti!

fug la baieeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata,

Zuzi, multumim pentru noul capitol. Da, eram in Tailanda cind au venit DM la Bucuresti dar asta nu m-a impiedicat sa vin la concert. Ce nu face omu' pentru obsesia lui...

Carmen, eu iau un ceai.

Ruxi, ca altceva nu stiu ce sa mai zic...

Weekend placut tuturor!


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

deci, dupa ce m-am chinuit sa scriu un roman, am dat ca bleaga pe tasta de spatiu si mi-a disparut totul, asa ca o iau de la capat!
Am terminat intre timp cafeaua nr.1 de la Carmen, mai iau una, multumesc!
Zuzi multumim de capitol! ce plantezi in gradina? mi-am pus si eu seminte de flori cataratoare ieri pe balcon intr-o parte, in fata am muscate! si la voi e ziua mamei maine? cum se mai simte mama ta, e bine?
Dordia da, i-am luat, dar sunt prea mici, azi ii duc inapoi si ii iau un nr mai mare, m-am dus singura fiindca cu ei sunt numai in stres si pe fuga, asa ca am motiv sa ma mai duc si azi, ei raman cu tata-su.
Ruxandra
Gabi si eu astept pozele...

si acum va rog sa imi spuneti si mie la rochitza mea neagra pt nunta, am sandale negre de lac si plic tot negru de lac, ce ciorapi iau??? negri sau culoarea piciorului? bineinteles ft fini dar va rog sa va dati cu parereile...rochia are guler crem, mai am putin crem si la palarie care e o combinatie negru-crem...

va dulce, trimit pana nu mai fac vreo prostie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza somnoroaselor

M-am servit si eu cu un ceai verde cu menta de la Carmen.

Claudia parerea mea: la sandale nu merg ciorapi (chiar daca sunt f fini - desi atunci de ce-i mai iei ;). Daca te decizi sa-ti iei, atunci as zice culoarea piciorului. In nici un caz negri, pt. ca 1. ai fi ff inchisa la culoare - toata negru, 2. pt ca (cum ziceam) nu merg ciorapi la sandale

Zuzi e si aia un tip sa miscare.. Plus ca nu e recomandat sa te sui pe banda in fiecare zi (adica sa alergi ;) oriunde ar fi).

Gabi pe mine ma intere adresa de la Bed & Breakfast (so am, ca nu planuim o iesire chiar acu)
Noi pe unde mergem stam la hotel, daca parca ma tenteaza :)

Ruxi esti mai bine azi?
Aceasi poveste?

Va las.. Un weekend minunat tuturor cu mult soare

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

'Buna fetele!

Stiti voi ca aseara la cina am avut in meniu o salata pregatita de barbatu-meu? Well, chiar a fost o salata dietetica. A vazut inainte de a pregati cina (eu eram la ceva cursuri) un documentar despre obezitate, da' despre oameni cu greutate nu gluma; cea mai slaba era o tipa de 170 de kg. Vreo doi murisera pe la 400 si ceva de kile. S-a vorbit si despre mancare ca drog si despre pericolele pe care le aduce o dieta neechilibrata, fast-foodul, etc. Asa ca de-abia l-am convins sa-mi dea voie sa adaug putin ulei de masline la salata. Si findca mi l-a inregistrat si mie documentarul, dupa ce l-am vazut i-am dat dreptate; e de speriat ce se poate intampla cand mancarea devine drog. Asa ca "mancam sanatos" e deviza intregii familii.

Meniul pe azi:
MD: cafea + sandwich (o felie paine integrala cu o felie de salam si o felie de cascaval)
Pranz: ceva paste cu muuuulte legume (mazare, morcov, praz, bureti) si cateva cubulete de sunca presata
Cina: bineinteles o salata mixta (sper sa-l conving pe barbatu-meu sa adaug si ceva dressing)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza frumoaselor ... ca vorbarete nu prea va pot numi...Ce-i cu voi?

Gusta cu cine-ti bei cafeaua?

Carmen multumesc de cafea.

ClaudiaH e posibil sa-mi spui numele documentarului? Poate-l gasesc in engleza ... m-ar tenta sa-l vad. BTW , decat sa pui dressing in salata mai bine folosesti clasicele : ulei de masline, zeama de lamaie si sare. Eu asa-mi fac toate salatele, exceptand cele de la munca in care folosesc otet balsamic in loc de lamaie.

Delia am uitat amanuntul acesta ... chiar ai venit in tara pentru DM data trecuta?

Tzuni sper ca esti bine si-ai sa ne 'vizitezi" curand.

Anda ce program ai azi?

Claudia si eu zic ca nu merg dresurile la sandale ... dar daca totusi ai sa porti eu zic sa optezi pentru cei neutri ... culoarea piciorului. Cat despre plantat sa vad ca F nu prea mai vrea clasicele vegetale (rosii, ardei si castraveti) pe care le-am avut anul trecut. Tot zice sa fac o gradina de capsiuni...

Hai sa va zic o faza buna, ca doar ce s-a intamplat. Stiti reclama de pe a produselor Pampers? Cand compui apare in partea dreapa a ecranului o cutie care se misca (clatina de la dreapta la stanga). Ei bine in timp ce eu va scriam ( cu laptopul in brate) , apare Bella. Se uitat un pic la ecran si incepe sa-mi "clatine" laptopul de la stanga la dreapta. Eu ii zic: Isabella te rog nu mai misca laptopul ca mama scrie. La care ea imi raspunde senina: Dar mami uite se misca ... si incepe sa-mi zgaltaie dinou laptopul. Cum sa nu iubesti inocenta lor.

Hai ca va pup si merg sa pap si eu micul dejun si poate sa fac tortul ca ma tot bate la cap Bella sa-l facem. Am uitat sa va spun ca-i treaza de la 6 ...si noi la fel.
Un weekend placut va doresc si plin de soare.

Cuba 2008
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salutare fete dragi. Pe mine va rog sa ma tolerati. Tocmai ce venisem sa va spun ca vreau sa iau o pauza, pentru ca nu ma pot organiza fizic si psihic, si din cauza ca in creierul meu sunt perfectionista iar in realitate I'm a mess, nu pot nicicum sa ma adaptez. In fine...

Vikingo, am citit cu mare bucurie vestea buna. Sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara si ... iti admir familia, "plictisitor de traditionalista"

Zuzi tks de incurajare. Twilight intr-adeva nu mi-a iesit din sange. Acum din motive obiective am primit o carte "Cum sa faci dragoste tot timpul" si musai o citesc...deocamdata e ok...sa vedem...btw, la raportul de marti aveam 63

Delia, cred 99% ca vin in Bucuresti la concert, am bilete...te sunt eu de pe drum, ok?

fetelor, va as scrie mai mult dar e deja tarziu si ampromis unei prietene bune ca merg la ea cu plodul. pe curand sper,
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

lou,Zuzi multumesc de raspunsuri...nici mie nu-mi plac ciorapi si sandale, dar rochitza e deasupra de genunchi, si eu alba ca branza, rochitza neagra, nu e contrastul prea mare??? la soare nu stau ca nu am voie...pana sa citesc m-am dus in oras sa dau papucii lui Marc inapoi si m-am oprit la raionul de ciorapi si mi-am luat ft fini, de 8 deni culoarea piciorului.

eu nu mai rezist cu copii astia, iar am tipat ca o descreierata la ei ca sunt tare rai, si m-am certat si cu al meu fiindca nu misca un fir de ata si asta ma scoate din sarite. daca nu schimba ceva, nu mai fac nici eu nimica, sa ne manance purecii si paduchii da eu m-am saturat sa fiu sluga la 3 stapani de dimineata pana seara.

acum ca m-am descarcat la voi, ma duc sub dus sa-mi trag o sapuneala.

Mergi la inceput