Nou stil de viata (269)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Claudia stii tu vorba aia, "rau cu rau , dar mai rau e fara rau"? Eu zic sa incerci sa-i antrenezi si pe ei in activitatile casnice. Pe copii sa-si stranga singuri jucariile si sa-si tina camerele ordonate si pe sot sa-l atingi la "coarda sensibila" de cate ori face cate ceva bun "ce nu tine de departamentul lui" Ori s-o iei tu mai usor cu "munca" si sa-i accepti asa cum sunt.
Te pupic si-o seara linistita. A si nu te culca pana nu te impaci cu "colegul" .

Roxa distractie placuta la concert.

Cuba 2008
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Eu va zic la multi ani de ziua mamei ca asta sarbatorim aici.Cei 2 au o intelegere si nu imi zic ce surpriza au si eu astept.

Va pup si va doresc o zi cat mai frumoasa va las si cafeluta si ceaiul si tot ce va doriti sa va serviti si va doresc o zi frumoasa .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Zuzilici, titlul emisiunii e "pfundskerle und prachtweiber" in germana iar traducerea in engleza cred ca ar fi "great guy and gorgeous fermale". Noi l-am vazut pe focus-tv germany dar documentarul cred ca e facut de englezi sau de americani caci personajele vorbeau engleza; nu mi-am dat seama ce fel de engleza vorbeau caci nemtii nostri dragi dubleaza toate emisiunile. E oricum de mare impact, daca-l gasesti...
Despre dressing, stai linistita nu folosesc nimic din comert ci fac eu acasa cu ulei de masline, otet sau zeama de lamaie si ierburi aromaticedar in loc sa insir lista ingredientelor scriu simplu dressing. Ma rog, uleiul de masline e extravirgin deci are vreo 800kcal pe 100 de grame asa ca nu exageram.
Hcclara, relax, incercati sa ajungeti la un compromis; daca nu te poate ajuta nimeni, apelati la servicile unei putzfrau din cand in cand si... nu trebuie sa dezvoltati tensiuni in relatiiile de familie. Parerea mea e ca nu merita.

Meniul meu pe azi:
MD: cafea + o felie de paine integrala prajita cu putin unt si o lingurita de dulceata de visine + o cana lapte 0,1%
Pranz: chiftele cu legume (broccoli, conopida si morcov)
Cina: salata de ton cu putina maioneza, cepa, ardei si porumb
(e duminica deci... azi e mai relaxat meniul meu)

Gata, fug sa ma pregatesc pentru ca urmeaza sa mergem la ZOO. O zi faina!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'neata! ce faceti?
Marilena,Zuzi,fetele nemtoaice si cele canadiene care sabatoriti azi ziua mamei la multi ani si de la mine!
eh, pai nu m-am certat asa rau cu "colegu", i-am zis numai ce ma deranjeaza...ca urmare azi mi-am primit micul dejun si cafeua in pat!!!

tot am vrut sa va intreb ceva...pe mine de cateva zile ma dor oasele de la mana stanga (in intrior) atunci cand inchid pumnul...ma doare ca atunci cand eram gravida prin ultima luna si aveam apa, cam aceeasi durere ...sper sa intelegeti din descriere...sa iau oare niste calciu?

eu ma duc azi la socrela sa-i duc niste ffori, mancam la ei si apoi daca nu vine ploaia mergem la joaca cu copii.aseara i-a dat o piatra de era totul alb.

si o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:


Hei, inainte sa citesc tot din urma, am prins din zbor o veste cum ca Vik a noastra asteapta un bebe. Felicitari!
Inainte sa mai spun ceva merg sa cum ati aflat si primit noutatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

am resuit sa fac o poza in sfarsit in care sa se vada cat de cat cum arat acu'.
bine, sunt imbracata in negru...si e clar ca avantajeaza kg in surplusAu mai ramas doar 3.5 de topit
http://family.webshots.com/photo/2520895560103156318HwVndt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Hopes arati foarte bine.As vrea si eu, dar nu sunt decat o mare si grasa
Ce inaltime ai?Cred ca la tinuta ta, ar fi mers ceva cu toc, sa te faca si mai inalta
Vikule sarcina usoara pana la capat si kg cat mai putine, pe care ai sa le dai jos foarte usor cu ambitia ta
[Mama, ce chef de facut copii am (mai ales dupa ce ieri am stat numai cu finutu in brate, ca am avut taierea de mot)...pacat ca imi trece repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Toate gindurile mele cele mai bune pentru mamicile din clubul nostru!Am fost cu prietenele mele bune la un brunch special intr-un hotel de 5 stele, am primit si cite un trandafir rosu la sfirsit, am facut si o plimbare intr-o parte exterioara a unui teren de golf, de fapt parte a hotelului respectiv. Deosebit de frumos, cica a luat locul intii ca fiind cel mai frumos teren de golf din germania, dintre cele noi ma refer. Cu vedere spre mare, printre dune, chiar frumos, mai ales ca am avut si o zi cu soare. Ne-a priit! Copiii au fost bucuria cea mare, Aldo a avut o inimioara mare cit palma facuta din ceva asa ca un ghips, pictata de el, data cu sclipici, semnata tot de el si aia mica a venit dimineata numai in body cu piciorusele alea goale de-ti vine sa i le papi de dulci ce sunt si mi-a adus o floare din gradina, cred ca invata de tati:), de la care am primit un mare buchet de trandafiri culoarea coniacului, o frumusete! or fi hormonii de ma fac sa vad ziua asta ca fiind tare frumoasa, nu stiu, dar e bine asa.Multumesc inca odata pentru atitea felicitari! Ma simt minunat! Primele zile mai cu griji, acum ma simt foarte bine. Abia astept sa le iau tricouri pe care sa imprim mare No.1 No.2 No.3.Hopes, Claudia sunteti niste tinere mamici frumoase, succes la slabit!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Am venit la spovedanie: am calcat pe bec. Am fost la zoo si n-am rezistat tentatiei asa ca am bagat un carnat la gratar cu paine (bratwurst pentru nemtoaice). Asta a fost pe la 18:15. Categoric ca altceva nu mai bag seara asta. Totusi ma mustra constiinta. O sa vad eu cum ma taxeaza cantarul dimineata. In week-end e tare greu cu dietele mai ales cand iesi in oras cu familia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!
intru doar sa va salut, ca sa nu ma dati disparuta. Va citesc pe toate, ma bucur de toate intamplarile voastre, dar eu am o stare proasta, asa ca nu zabovesc prea mult.
In plus "ma urasc" ca nu ma pot mobiliza, mananc total aiurea, in special dulciuri. Ieri chiar mi-am facut un test de glicemie (la ai mei), gandindu-ma sa nu am cumva diabet. Sunt ok, problema este la mine, ca nu ma pot mobiliza.
Am sa incerc saptamana viitoare, mi-am luat alimente propice: mere, iaurturi cu 0% grasime, branza de vaci dietetica. Vom vedea.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput