Nou stil de viata (269)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare dragelor,

Zuzi, da, am venit din Tailanda in Romania pentru un concert DM. Si a meritat fiecare secunda. Acum as face exact la fel. Abia astept sa merg simbata la concertul nr.2!

Roxa, te astept sa dai un semn cind vii In Bucresti. In ce sector ai bilete? Nu stiu daca o mai tii minte pe Bianca, tipa cu care ne-am intilnim cind am fost in Cluj, prietena mea, vine si ea la concert insa din pacate are bilete in alt sector decit mine.

Hopes, arati foarte bine.

Gusta, la multi ani de ziua mamei!

Eu iar am calcat pe alaturi, azi ne-am scos finii la biserica dupa o saptamina sa le citeasca popa nu-stiu-ce, si apoi am fost la masa la mama si...nu va mai spun ce am mincat ca ma bateti.
Treaba asta cu nasitul e interesanta ne-a apropiat si mai mult ca familie, acum ma simt parca mai responsabila pentru cei doi fini din dotare.

V-am pupat.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna dimineata.
Haideti la /ceai, sunt calde. Si o felie de paine cu unt si miere, .

Hopes, bravo tie, arati bine de tot, .

sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

Sa aveti o saptamana minunata!

Carmen, multumim pentru micul dejun!

Vik, frumoasa zi a mamei! Multumesc pentru informatii, mi-am cumparat deja o chestie d'asta care strange, dupa ce mi-ai dat prima data ideea, acum ceva vreme. Mi-am luat de la Victoria's Secret, strange ceva dar nu foarte-foarte tare; si scrie pe ea ca e "medium" strenghts; dar e foarte buna la o multime de haine si am purtat-o deja foarte mult.

Hopes, arati foarte bine, felicitari!

Ruxi, ce mai faci? Esti mai bine? Ce probleme ai, aceleasi?

Gusta, ce surpriza ai avut de ziua Mamei?

Tzuni, unde stai ascunsa?


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

M-ati facut sa
Va multumesc

Vikinga ce zi frumoasa
Delia asteptam pozele sa te vedem nasica.
CarmenE asa-i si mie imi trece repede cheful de facut copii...prea repede, mai ales cand am cate o zi miorlaita cu Eduard, cum a fost ieri. Atat de marait si de miorlait ce=a fost...off, cu 2 cred ca as pleaca din casa







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Gabriela surpriza a fost ca am iesit sa mancam in oras si a fost bine,ne-am distrat.De azi totul intra in normal.

Zuzi raport iti dau maine dar nu stiu cat de realist o sa fie ca sunt si cu rusii pe cap.

Delia sa inteleg ca iti place noul rol de nasica.

Hopes de ieri am vazut pozele si arati super.

Vik ai avut o zi super si aici a fost soare.

Violeta hai numai fi suparata ca si eu am zis la fel de azi e gata sa nu vad pic de dulce.

ClaudiaH adevar spui cand in weekend e cel mai greu.

Carmen multumesc pesntru cafea.

O saptamana cat mai buna pentru toata lumea.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata frumoaselor,
Zuzi: asa ai reusit sa imi luminezi ziua cand am citit mesajul tau. N-am apucat sa raspund sambata cand am citit dar mi-ai pus un zambet pe fata pentru toata ziua. Asa am ras cand am citit de Bella cu scuturatul laptopului. Ati facut tortul?
Carmen: iti spun ce am facut in weekend: am avut niste prieteni tare dragi in vizita si am stat de dimineata pana seara in curte la gratare, povesti si joaca cu copiii. Duminica am facut ceva curat in casa, am pregatit una alta pentru saptamana asta pentru ai mei draguti si ne-am odihnit. Tu ce film ai vazut? Cum merge dieta?
Ruxi:
Roxana: ce-i cu tine? Ce se intampla in jurul tau de esti asa pierduta de ceva vreme? Hai fii un pic mai pozitiva, vino mai des la povesti.
Marilena: hai spune surpriza. EDIT: de cand tot scriu eu la raspuns ai si raspuns. Ma bucur ca v-ati distrat. De azi sper ca te apuci de scris meniul si te faci fata serioasa
Claudia: vezi ce coleg dragut ai? Cateodata trebuie doar sa spui ce te deranjeaza ca poate cel de langa noi nici nu-si da seama. Legat de durerea de la mana nu stiu ce sa zic: eu am dureri de genul asta, dar e din cauza ca mi-am nenorocit inchieturile la ambele maini 8 ani cat am facut gimnastica.
Hopes: bravo . Arati foarte bine si nu mai dureaza mult si o sa ajungi unde ti-ai propus.
Vik: ce zi frumoasa ai avut.
Violeta: nu te mai uri. Mai bine fa-ti un plan pe termen scurt cu ce vrei sa faci si unde vrei sa ajungi. Ia-o incet, one day at a time.
Gabi: esti mai putin ocupata saptamana asta sau tot pe drumuri?
Va pup pe toate si fug la munci,


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna fetelor, ma mai tineti minte?
va mai citesc si eu din umbra, dar nu prea am ce scrie, decat cand vin sa ma laud cu ceva, cum ar fi cazul acum.
deci am venit sa ma laud ca am mai slabit si am ajuns la 56 kg de la 65 kg, cu cat plecasem in ianuarie. la 1,70 m si 30 de ani (ca probabil nu mai tineati minte).
sunt super fericita. hainele pe care le dusesem la maica-mea ca nu-mi mai veneau, acum imi vin toate, iar cele achizitionate anul trecut mi-s prea largi.
va pup pe toate si bafta la slabit!




Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata doamnelor,

eu sunt asa si asa, incerc sa ma mentin pe linia de plutire, sa nu mai cad cum am patit sambata.

Pup fetele, revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza frumoaselor si s-aveti o saptamana minunata.

Carmen multumim de mic dejun. Tu ce mai faci? Cu ce te mai lauzi? Cand pleci la mare anul acesta? Sper ca nu in iunie ca tare te-as ruga sa ai grija de subiect cat sunt eu in concediu. Daca se poate, daca nu, macar sa trainuim alte fete. Stiu ca in iunie Delia intra in sesiune , asa ca nici nu se poate pune problema sa se ocupe ea de subiect. Deci putem conta pe tine ( ca de fiecare data)?

Ruxi fruntea sus! Tu stii ca esti o femeie puternica si pana la urma ai sa reusesti in tot ce-ti propui. Important e sa stii ce vrei cu-adevarat ... si asta e singurul lucru care depinde doar de tine ... restul ce nu depinde de tine e mai greu de "schimbat" asa ca-i mai bien sa le iei asa cum sunt, decat sa-ti faci " sange rau". Te si-o saptamana frumoasa si linistita.

Claudia felicitari pentru micul dejun la pat. Stiu ca nu-i prima data cand se intampla, asa ca fi fericita chiar daca nu toate se intampla asa cum ti-ai dori.

Gusta felicitari pentru iesire. Am avut si eu propunerea aceasta dar am refuzat ca acolo nu prea ma pot controla. In schimb am primit cadou un lantisor cu pandativ tare modern din aur alb si-o caseta (apa de toaleta, parfum si crema) Nina Ricci. Binenteles ca toate oferite de Bella si platite de tati.

Ramonik ma bucur ca nu ne-ai uitat tu pe noi, ca noi am mai tot intrebat de tine. Spune repede e-adevarat ca esti ? C-asa am auzi dar vad ca tu nu ne spui nimic.

Hopes arati minunat. Bravo tie! Si sa te tina motivatia toata viata.

Tzuni sa trimit CIA dupa tine?

Anda esti o scumpa si daca asta-i adevarul eu de felul meu sunt fair. Ce-i corect e corect!

Noi in weekend am facut tortul. Isabella a fost tare simpatica invartind cu mixterul in compozitie la un moment dat zice: Mami nu mai pot. Noroc ca eram pe-aproape si-am pus mana pe mixter ca era cat pe-ce sa-mi redecoreze buicataria daca scotea mixterul inca in miscare din compozite. Apoi plina de zel am facut si niste brownies dar am uita sa ung tava inainte sa pun compozitia. Drept urmare marginile s-au litit si intarit dupa coacere. Si cum ma credeam eu viteaza si capabila sa le dezlipesc cu cutitul numai bien ca mi-a alunecat in forma si s-a oprit exact in mana mea. Asa ca dupa ce "mi-au iesit matele" cum zice F, m-am pansat si astept sa-mi treaca pana "ma marit" (tot vorba lui F). Dar au iesit excelente si F a tinut sa-mi spuna ca-s mai bune decat cele de la magazin si ca n-ar strica sa mai fac.

Va pup pe toate si in mod special pe fetele cu "necazuri" la servici, sa iasa soarele pe strada lor.

Cuba 2008
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna, fetelor!

Zuzilici, sunt aici, dar am niste probleme pe cap. De aceea, pana le rezolv, te rog sa ma treci la "pauzate" sau la "prietene", ok?

Delidana, e ok, pastram legatura!



_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput