Tulcence ?9

Tulcence ?9 | Autor: gabiu

Link direct la acest mesaj

incepeti sa scrieti aici ca aduc imediat si arhiva
sa aveti spor!



Capitolul I
Capitolul II
Capitolul III
Capitolul IV
Capitolul V

Capitolul VI


Capitolul VII


Capitolul VIII


ZILE DE NASTERE:

arissa 30 martie si bebelina Maya 18 martie 2007
gabiu 1 aprilie 1974 si bebe Albert 10 mai 2007
mirelaionut 22 noiembrie 1979 (tinem pumnii sa vina bebe)
mirell@ 20 august 1982 si bebe Teodor Daniel 2 martie 2007
laura72 18 mai 1972 si bebe George Stefan 22 aprilie 2005
silvi8 22 decembrie 1982 (si-i dorim un bebe in 2009)
danybv 13 noiembrie 1976 si bebe Andrei 21 martie 2006 + bebelina Maria 11 ianuarie 2008
aurora56 29 mai 1969 si domnisoara Elena Laura 24 mai 1997
miginuk 8 august 1980
moruna 25 aprilie 1987 si bb Andrei 8 mai 2008





gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

salut fetelor!se pare ca sunt prima la capitolul cel nou.ce mai faceti?i-am dat astazi lui andrei morcov si s-a strambat de mama focului...era asa de comic.
va pup si va astept cu vesti!

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
http://community.webshots.com/user/moruna25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

neata!
vorba lu' silvi " eu centrez, eu dau cu capul"!
moruna pofta buna micutului, o sa inceapa sa-i placa si morcovul!

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

buna

Teo este spre mai bine cu nasucul. I-am facut infuzie cu VapoRub de la Wick si am stat amandoi sub un prosop sa inhalam aburii. La mine este curent pe sub usi in casa si el sta aproape numai pe jos. Ma gandesc ca trage curent si la cap de asta are probleme cu nasucul. Nu vrea caciulita pe cap cu nici un chip, iar daca i-o pun in 10 minute e ud pe par. Asta e.... o sa treaca si de perioada asta.

Gabi multumim de capitol nou... sanatate lui Albert cat cuprinde!!! si sa aveti un week-end super la Lesa.

Silvi.... distractie placuta la nunta. Sa-l dansezi pe bebe sa creasca voinic!

Dani... spor la mutat, cu toate ca mai este un pic pana pe 1 nov. Am vazut-o pe Maria ce frumos merge ea de-a busilea. noi o

_
Mirell@ mammy lui Teo 1 an si 6 luni 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna fetelor

Mai reusim si noi sa mai intram pe forum dar acum un pic mai greu dar ne revenim noi cat de curand .
Noi suntem bine cu totii numai ca sunt multe de facut prin casa si abia mai reusesc sa fac fata , sotul fiind la munca , eu stau cu copii si va dati seama cum sunt uneori , franta de oboseala dar trece si asta.
Mariei ii ies acum toti cei 4 incisivi de sus , toti deodata momentan se comporta foarte bine , nu are febra , insomnie s-au scaun moale , sa dea DD sa tina asa pana ce-i sparg toti 4 sa nu am probleme cu ea
Gabi multumim de capitol nou si multa sanatate lui Albert
Silvia petrecere frumoasa la nunta , sa te distrezi cat poti de mult si pentru noi cele care stam acasa
Moruna hai ca mai ai un pic si imediat va merge si bebe Andrei de-a busilea
Mirell@ma bucur mult ca incet incet va reveniti si voi din raceala , sanatate multa va doresc si aveti grija de voi
Arissa ce mai faci ? unde lucrezi tu acum ? Maya ce mai face ?
Va doresc la toate un weekend cat mai placut si ne reauzim cat de curand


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Album poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

salut!
ce faceti fetelor?ati disparut toate!de abia astept sa mai aud vesti de la voi.andrei astazi a reusit cred ca din greseala sa se ridice in fundulet si a stat cateva secunde bune.
va pup si sper sa vb curand!

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
http://community.webshots.com/user/moruna25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Salutare!

N-am disparut de tot, am avut o perioada cu multe drumuri, musafiri, griji, un pic de stres ca sarcinile de serviciu sunt noi si deja am facut ceva prostioare (nu foarte grave, dar m-am necajit).
Maya e bine si a inceput sa isi mai dea drumul la cuvinte, se chinuie sa repete dupa noi, unele ii ies, altele mai putin, oricum sunt progrese evidente. Si e foarte draguta, desigur,
Moruna, se pare ca puiul tau e precoce, daca sta in fundulet de pe acum. Bravo, Andrei!
Dany, e atat de frumoasa Maria, stau si ma uit la ea uimita. Cu cat creste, cu atat mai draguta e.
Gabi, mi-e dor sa mai stam de vorba.
Gravidutele sper ca sunt bine, pup burtici frumoase.


arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

neata fetelor!hai la si pentru gravidute un ceiut caldut sau laptic.
bine ai revenit arrisa!nu cred ca andrei e precoce...s-a ridicat in fundulet din greseala si nu a mai repetat;in scimb e ca un viermisor....nu sta locului nici o clipa,se rostogoleste tot patul.m-am apucat sa ii fac un pulovaras si am terminat partea din fata.de obicei nu prea am rabdare ,dar lui imi place sa ii tricotez ca sunt micute si termin repede si nu ma plictisesc.
va pup pe toate...mamici cu bebici mici si cele cu burtici

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
http://community.webshots.com/user/moruna25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata fetele?

v-a fost dor de noi? de mine si de bb?

am revenit la tulcea si pe forum si va pupam pe toate

saptamana trecuta am fost la mama mea la tara si am ajutat-o cu pregatirile de nunta. a fost obositor dar si frumos. au venit f multe din rudele mele ca doar la astfel de evenimente de mai intalnim si noi...
sambata la nunta a fost f frumos. si ziua, am avut parte de vreme frumoasa dar si seara. nu am inca poze ptr ca mirii sunt acum in luna de miere si cand se intorc vor lua pozele si dvd-urile.
am facut doar o poza cu telefonul asa sa ii am si eu pe tel. in rest sau facut poze si cu camera lor dar nici pe alea nu a vut cine sa le descarce...
bb a fost cuminte, am dansat si ne-am distrat f frumos...

duminica am fost la sarbatoarea viei si a vinului la noi la niculitel cu cativa prieteni. iar diostractie dar si oboseala multa...

luni si marti am facut smotru in casa ca in sfarsit au terminat mesterii sufrageria. a iesit f frumos. am sa fac poze sa va arat dar cand termina si dormitorul lu bb. mai au de zugravit si de pus parchetul. astazi am venit la serv sa ma odihnesc ptr ca sunt franta, ma doare mijlocul si am o febra de la urcatul si coboratul de pe scaun.

v-am dat raportul!

mirela, ma bucur ca teo e mai bine. poate gasiti o solutie cu curentul pe sub usi ca e destul de periculos, sa nu faca o sinuzita cumva

moruna, incet da sigur va fecati flacai...papati morcov, stati in fundulet (sau macar incercati)bravo!

arisa, sper sa te acomodezi repede cu noile sarcini de serviciu, si daca mai incurci borcanele asta e sa te inteleaga si sefii ca doar esti ca si proaspat angajata acum.

gabi, multumim ca ne-ai facut iar capitol nou. piticu albert care sper ca e bine acum!

dani, imi pare rau sa aud ca mereu ai cate o problema sau cate o stare sufleteasca mai putin buna. noi suntem alaturi de tine!!! sper ca maria a trecut cu bine peste faza cu dintisorii. pup amandoi piticii

fetelor va pup pe toate, sa aveti o zi minunata!!!

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

neata,
va pup si eu dupa intoarcerea de la munte. A fost foarte frumos. Albert a mancat si a dormit, a facut drumetii fara sa stie 9 dormea in carucior mai tot timpul) si cu otita....a fost ok. Totusi...pt ca l-a pupat nasi-su mic pe gura ( si era racit) a contactat o viroza iar acum e cu nasul in batista. Am fost ieri la dr o.r.l. si i-a vazut urechile ( era aproape ok-putin congestionate dar cica de la raceala).
Ne-am intalnit la dr cu bb Teo si mami Mirell@ care era cu urechea in palma. Banuiesc ca a plecat acolo cu tratament pt otita si ea. Sa ne scuze ca ne-am bagat in fata.
Nu stiu ce sa va mai zic.
Cu serviciul e bine ca merg de la 8 la 14, maica-mea sta cu Albert cand e Robert la serviciu, dar nu mai mult de 3 zile pe saptamana. Ne mai face si mancare uneori, si noua si lui Albert..... E bine nu pot sa ma plang.....
va pup pe toate
arissa si mie mi-e dor sa mai vorbim. Maya e bine? Unde lucrezi acum? Se descurca Maya cu bona?
silvi abia astept poze cu camera lui bb mai ales ca si noi va trebui sa i-o facem curand
trimit acum ca am ceva de transmis pe fax, revin

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

am revenit dar numai ca sa va spun ca am treaba si nu mai pot sta
E frumos afara...va pup pe toate

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput