Tulcence ?9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata fetele!!!

haideti la o cafea, trei in unu, ceai, laptic...dupa preferinte.

gabi,sa stii ca eu acum doar zugravesc camera lu bb (sper ca asta sa se intample chiar azi)si pun parchetul. am schimbat deja geamul si usa... dar restul amenajarii va mai astepta pana intru eu in concediu prenatal ca sa am timp sa ma ocup de picturi si decoratiuni. sper sa gasesc un corp de iluminat luna, soare, stele ceva...o perdea si o draperie potrivite ptr bb. oricum acum nici timp nu am, nici nu pot sa iau nimic ca nu stiu inca sexul lu bbdeja ca am ales culoarea unisex!

eu fetelor ieri am fost atat de obosita ca am ajuns acasa, am stans putin din urma mesterilor, am mancat am facut un dus si pe la jumatatea carcotasilor deja dormeam...e pentru prima data cand ma culc inaintea lu florin. de obicei il astept oricat de tarziu vine, stam la bucatarie pana mananca, il asist la baie apoi impreuna la nani. aseara insa am fost atat de obosita ca saracutu a mancat singurel, a reparat si ceva la baie la calorifer si eu nu am stiut nimic...

o zi minunata tuturor!

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

buna fetelor!
silvi cam asa sta treaba cand ai bebe in burtica.o sa fii din ce in ce mai obosita si trebuie sa te odihnesti cat mai mult.o sa treaca toate si vei vedea ca te vei simti din ce in ce mai bine.mie nu imi venea sa cred ca ma obosea pana si urcatul catorva scari.acum sunt ca un zombi ca andrei se trezeste noaptea de vreo 5 ori.
pupici!plec ca ma striga datoria

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!!

ce fac fetele? toate bune? eu sunt bine cu exceptia faptului ca aseara m-am cam speriat ptr ca mi se contracta uterul f des. cat am stat la un film s-a contractat de cel putin 10 ori imi pare rau ca n-am numarat exact, ca azi merg la doctorita sa vad ce zice. am mai patit asta dar nu se repeta asa ca dr mi-a spus sa stau linistita si daca nu se relaxeaza in cateva minute sa bag nospa. acum se relaxa f repede da la fel se si contracta la loc...intr-un final am adormit dar dimineata m-am trezit iar cu burtica intarita.
scuze ca va stresez cu asta dar chiar sunt ingrijorata! voi ati patit asa ceva?

moruna, cred si eu ca e de la sarcina starea de oboseala si somnolenta ptr ca inainte eram f activa...cand o veni bb vad eu cam cate treziri pe noapte vom executa.

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

salut,
am avut o sedinta plicticoasa si n-am intrat de dimineata dar va salut acum pe toate. Vesti bune-nu! Albert iar are otita+rosu in gat si raceala cu nas in batista si tuse ( mai putin, deci tot tacamul. Neaparat ii fac imunizarea dupa ce-i trece daca gasesc fiolele de cantastim!
Azi vreau sa-i cumpar o tricicleta micuta ca deja calareste olita pt pipi de parca ar vrea sa se taraie cu ea prin toata casa. O sa caut neaparat.
silvi eu asa i-am facut camera lui Albert inca de acum 2-3 ani si a ramas chiar si acum fara mobila dar sincer nu ma grabesc sa i-o mobilez pt ca vreau sa-l las sa mai doarma inca in patul de voiaj pt ca altfel cred ca ar lua-o la sanatoasa, n-ar adormi cand vreau eu!
Mult succes la renovari si nu te obosi prea mult
pupici tuturor


gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

buna!
silvi si eu pateam la fel si cu nos pa rezolvam.mie mi se intampla asa cand stateam in fund si ma ridicam,daca faceam efort,daca aveam emotii mai puternice.tot timpul pateam asa.dar ca sa stai linistita mergi la medic ca eu numai asa ma linisteam cand mi se intampla cate ceva.am avut o perioada cand ma durea burta ca la menstruatie si m-am speriat ca eu sunt mai panicoasa si m-am dus la medic si totul era ok.de cele mai multe ori mergeam degeaba ca totul era normal dar ma linisteam numai daca imi zicea medicul ca e bine...saraca mama imi tot spunea ca e normal dar parca nu o prea credeam.ce ?e ea medic?
gabi imi pare tare rau de albert si nasol ca si vremea asta ii asa de aiurea!va doresc multa sanatate si sa va reveniti repede!
pupici

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gabi, super naspa cu otita si raceala asta care tot revin. ai dreptate cum prinzi momentul in care ii trece du-l la imunizare.
eu zic sa iau si mobila ptr camera lu bb dar sa vedem intai sa termin de renovat apoi sa o pictez si apoi mai vedem...

moruna, am fost deja la medic si mi-a zis ca nu e nimic grav.sunt un gen de contractii nedureroase care cica ne pregatesc de travalui. doar daca apare durere sau uterul nu se mai relaxeaza atunci sa iau no spa si sa merg la cabinet sau spital. si eu sunt extrem de fricoasa si panicoasa si tare as vrea sa fiu putin mai relaxata dar nu pot...

fetelor, va doresc la toate un sfarsit de saptamana minunat. ne reauzim luni!

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

netza!hai la cafelutaaaaaaa!!!!
eu azi sunt mai lucida si capul mi mai usor ca bebe andrei m-a lasat sa dorm si s-a trezit doar de vreo 2 ori
silvi cred ca toate gravidutele sunt un pic mai stresate.eu una am fost foarte stresata de la inceput pana la sfarsit.cel putin in primele 3 luni mi-era frica sa nu pierd sarcina.mama tot timpul spunea:"ce ai mai fata?tu crezi ca este lipit cu scuipat acolo?"in sfarsit....vor trece toate si ai sa vezi ca la sfarsit o sa te intrebi de ce ai avut atata stres pe degeaba.
fetelor voi ce mai faceti?gabi cel mic cum se mai simte?sper din toata inima sa se faca bine si sa stati si voi linistiti!
dany?unde esti?restul fetelor nu mai veniti pe aci?
va pup si va doresc numai sanatate si fericire voua si la bebici mari si mici!


mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

buna fetele!
Stie cineva unde pot gasi mobila de bucatarie in afara de Radu si Narcisa ,Damaris, fabrica de mobila....
Cam mohorat azi in Tulcea si frig .Nu-mi vine sa ies din casa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

neata fetelor
moruna multumim de grija, Albert e ceva mai bine adica nu a mai facut febra si urechile par sa nu-l mai doara.Totusi raceala e nasoala rau si nu respira bine deloc din cauza mucilor pe care-i aspiram non-stop Bine ca ai mai dormit si tu un pic si esti mai bine.
aurora dc ai multi bani pt mobila, in Piata Noua au mobila super, facuta sa-ti poti alege modulele din 10 in 10 cm. Nu fac mobila la comanda, vin doar modulele comandata si nu e facuta la noi. Cred ca e romaneasca totusi. Poti sa-ti alegi o mobila super imbinand modelele. Dar am vazut ca e scumpa rau. Cam 70 milioane o mobila pt o bucatarie mare cam de 3 m jumate, cu colt de 1.5 m. ( m-am uitat ca asta-mi trebuie mie dar eu mai astept ca bucataria mea are "doar" 8 ani). La altele nu m-am uitat pt ca asta era chiar ce-mi doream referitor la imbinari, materiale si model.
succes!
silvi, cand te hotarasti asupra mobilei de dormitor sa-mi spui si mie de unde ai luat-o ca si eu vreau. Eu ma gandisem s-o fac la Radu si Narcisa ca am vazut ca lucreaza bine ( si-a facut o prietena mobila la ei)
va pup pe toate, o duminica super tuturor


gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata fetelor!

sper ca voi ati avut un week-end linistit. din pacate eu vineri am continuat cu contractiile iar sambata spre duminica am facut iar o colica renala. mi-am facut ceai si am luat no spa si am tinut-o asa si duminica toata ziua. astazi m-a mai lasat putin durerea dar deabia reusesc sa stau pe scaun...am inceput sa elimin nisipul si sigur am sa fac si o infectie urinara.

aurora daca mai ai nevoie de mobila...sa stii ca gasesti modele f frumoase la gherghisan, in piata noua, nu pe partea cu narcisa si apartamentul, pe partea cealalta are si jos si sus. aduce si mobila de la mobexpert si elvila. tot mobila f frumoasa gasesti la casa simion. nu e facuta la tulce a e adusa de undeva din tara da am uitata de unde. casa simion e pe pacii, aproape de statia de autobuz 1 barat. e si o piata mica acolo. inainte de piata, e un marchet si la etaj casa simion...

gabi, eu mobila ptr bb vreau sa o iau de la gherghisan. am luat de la ei mai multe si am fost multumita de calitate. fac si la comanda daca ai tu un model de pe net, revista etc. eu am facut dormitorul pe comanda, adica doar sifonierul patul l-am luat de la mobexpert tot prin ei...
am si vazut modelul ptr bb dar nu am putut sa il iau ca nu e gata dormitorul si ei nu mi-l tin in magazin...



silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput