Tulcence ?9

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

fetelor? cu-cu!!!

pe unde umblati? am intrat ieri sa ma plang si nimeni...acum iar nimeni.
criza mea renala a mai trecut.
ieri dupa amiaza ca sa ma relaxez si ptr ca aveam mare nevoie am mers la cumparaturi. mi-am luat 2 plovere, o helanca, un sutien mai mare si o pereche de colanti. nu mi-am gasit cizme asa ca mai caut si azi si o geaca mai lunga.

va pup pe toate!


silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

buna, fetele!!

Silvi, sunt normale contractiile nedureroase se numesc "contractii Braxton", si eu am dar rar, cand merg mult pe jos sau cand merg cu masina si sunt hartoape pe drum, dar trec repede...sa porti sanatoasa hainutele noi, cand te duci la eco sa ne zici daca ai putza sau pasa???

Eu mai lucrez sapt asta apoi am 2 sapt CO si apoi intru in prenatal, mi-a zis dna dr de la Buc ca pe 19-20dec o sa-mi faca cezariana sa fiu de Craciun cu bebelina acasa, o sa fie cel mai frumos Craciun, acum ma cheama la 2 sapt, am innebunit si de drumuri si de bani, dar merita orice sacrificiu ...

Sanatate multa bebelusilor, mamicilor si gravidutelor

http://community.webshots.com/album/556405542tNlPgV
http://community.webshots.com/album/562770165NDJGai http://community.webshots.com/album/562770166RIDySq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buan fetelor

Am reusit sa intru si eu pe forum , noi avem de trecut prin multe incercari dar nu avem ce sa facem asta este viata si cu bune si cu rele

Ma bucur sa aud ca sunteti cat de cat bine , am citi ca sunt bebei bolnaviori si imi pare rau sa aud asta
Silvia , Mirelaionut va doresc sarcini usoare
Gabi servici usor si sanatate multa lui Albert sa scape odata de otita
Mirell@ sanatate multa iti doresc , sa te refaci repede si sa nu te mai doara urechea
Moruna felcitari lui bebe pentru progresele pe care le face
Noi suntem bine , saptamana asta incepem sa ne mutam lucrurile la noul apartament unde vom sta cu chirie
Maria deja are 4 dintisori , cei doi de jos si cei de sus au spart 2 care deja se vad si mai sunt inca doi care acum sparg gingia , cei de sus i-au iesit toti 4 deodata , s-a comportat foarte bine , nu a avut febra , diaree, insmonii etc
Am mai pus si niste poze , numai retin exact de unde nu v-am mai aratat poze cu ea asa ca va arata poze incepand de aici iar ieri in timp ce lucram la calcutator la niste documente priviti ce facea Andrei langa mine film
Va doresc o zi buna si incerc sa mai revin azi


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)

Album poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

buna fetele!!!!!!

Arissa bine ai revenit! Ma bucur ca sunteti bine, ...... iar cu serviciul te descurci cu fiecare zi ce trece din ce in ce mai bine. Asa se imtampla oriunde, sa nu faci totul cala carte din prima zi. Maya te incurajeaza si trebuie sa mergi mai departe.

Moruna imi place de Andrei ca are ambitie sa se ridice singur in fundulet. Bravo! Iar la tine cu odihna stiu ce inseamna ca si al meu tot asa ma chinuia. Il asezam in pat langa mine si aproape toata noaptea voia sa suga. L-am lasat asa pana a un an si 2 saptamani cand l-am intarcat. De atunci doarme super! Adoarme seara la 10 si se trezeste la 9 dimineata! Are acum 1 an si 9 luni! Sanatate si odihna placuta.

Burtici frumoase sa fiti sanatoase si sa infloriti ca o floare. Va pup.

Noi suntem bine.... Am avut o saptamana mai putin buna ca m-a durut urechile ingrozitor, dar acum e mai bine. Chiar nu ma mai dor, in schimb trebuie sa ma protejez de curent si sa nu fac dus fara vata in urechi. Asta e...... e incomod dar pt sanatea mea o fac. Azi mai trag o fuga la dr. sa-mi vada evolutiea lor si gata.

Imi place de fetele care au camera pt bebelusi. Noi cum stam la garsoniera n-am avut si a trebuit sa-l tinem cu noi. Asa s-a invatat cam rasfatat si nu adoarme daca nu suntem si noi in pat. cateodata se face si 11.30.

Gabi voiam sa-ti zic ca eu nu ma supar ca ai intrat in fata ca mi-era mila de Albert, dar au comentat ceilalti. daca era sa fie Teo cu urechile, nu te lasam, asa ca eu am mai indurat 15 minute pt Albert ca tin la el. Va pup si va doresc sanatate multa. Cu mucisorii in nas am avut si eu probleme cu teo. I-am cumparat batista bebelusului si a fost mai binisor. Important este sa-i moi mucisorii f bine cu ser fiziologic cald sau apa de mare cu echinaceea. Sa-i pompezi cu seringa in nas pana se curata bine. Are aici la farmacia din piata noua Citty farm o solutie speciala pt nas. Se numeste Rhinophar. O incalzesti un pic (pui niste apa la incalzit intr-o craticioara si pui sticlutele in apa. Nu le lasi prea mult ca se incalzesc repede) si i-o pompezi in nasuc pana se curata. Sper sa reusiti. Sanatate!

_
Mirell@ mammy lui Teo 1 an si 6 luni 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

dany am scris o data....

_
Mirell@ mammy lui Teo 1 an si 6 luni 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

asa imi place de voi fetelor, haideti la povestit. mai uitam si noi de necazuri sau diverse dureri!

dany, se pare ca andrei il mosteneste pe tata?
spor la carat bagajele, sper sa va instalati confortabil in noua casuta. dupa ce scriu ma uit si la pozele cu pitica

mireluta, ce frumos. chiar ca o sa aveti un craciun de vis cu bb-lina acasa. te cred ca drumurile sunt obositoare, eu fac doar 2 ore pana la medgidia si e obositor, dar ptr bb facem orice nu?
eu luni merg la balasa asa ca atunci sper sa aflu in sfarsit si sexul...

mirela, ma bucur ca te simti mai bine, sper ca s-au vindecat urechile de tot. cat despre camera lu bb, e adevarat ca ma bucur ca am un apartament cu 3 camere si pot sa amenajez o camera doar ptr el dar si daca stateam intr-o garsoniera ca inainte bb ar fi fost tot bine venit si iubit. uita-te la dani care sta cu chirie si are doi 2 copii minunati. nu este ea binecuvantata?
cred ca mai importanta e iubirea si educatia pe care o oferi copiilor decat camerele speciale.

toate fetele mele dragi!

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Silvia multumesc de urare , Andrei se pare ca va calca pe urmele tatalui sau servici usor si ai grija de tine si bebelus
Mirell@ asa este am scis amandoua in acelasi timp
Am uitat s ava spun ca ieri am fost cu Maria la vaccin , abia acum la 9 luni a facut vaccinul care trebuia sa-l faca la 6 luni , asa-i la noi la Tl ea s-a comportat ca o adevarata domnisoara , a tipat odata si gata , a fost o curajoasa
Azi in schimb voi merge si cu Andrei la vaccin , el il face pe cel care trebuia sa-l faca la 2 ani si 6 luni , sa ma tin bine cu el ca mi-e groaza la cum va face, cand era mic nu plangea deloc la vaccin dar acum de cand s-a facut mare cam pricepe el ce se intampla si plange , voi vedea cum reactioneaza si va voi spune diseara .


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)

Album poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

buna fetelor!asa mai da!ce frumos e cand sunteti toate pe aici!
dany este superb andrei !!!!!!!!am ras de nu mai pot.imi place ca este inventiv si chiar daca nu stie ce sa spuna gaseste el cuvinte potrivite.este superb
multumim de felicitari!mai nou a invatat sa faca cum fac cei mici cand imita motorul la masina si scuipa peste totdin pacate cu eu stau tare prost;dar asta e!creste el mare.stiti cum se zice cand e mic iti mananca noptile si cand e mare zilele
va pupacesc pe toate!

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

dany, sper sa nu aveti parte de "scandal" la vaccinare. am vazut pozele mariei. unele le stiam, altele nu. oricum e o scumpa!

moruna, piticul tau in fiecare zi mai invata ceva! eu pe al mau daca va fi baiat am sa incerc sa il tin departe de motoare ca nu as vrea sa fie sofer de camion ca flo. e o meserie asa de grea ca nu esti niciodata cu familiasper sa se faca profesor, doctor,croitor, inginer, sau orice numai sofer de camion nu
sper sa ai o noapte linistita cu cat mai putine treziri.

in pauza am fost si mi-am luat cizme. au putin toc dar fara nu am gasit. sper sa fie comode si cand o sa am burtica mai mare si centru de greutate se va muta.


silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

buna dimineata!
ce faceti?
silvi sa porti cizmele cu drag si sa te simti bine cu ele.in legatura cu meseria copilul va alege tot ce vrea el si asa e mai bine decat sa te impui foarte tare.
dany cum a fost cu andrei la vaccin?a plans micutul?sper ca sunteti bine.
gabi albert ce mai face?sper ca e mai bine cu urechiusa...si sa fie iar sanatos cat mai repede!
azi merg cu andrei la medic ca tuseste sec si nu stiu ce are.din cand in cand scoate un zgomt ciudat ca si cum s-ar sufoca.sper sa nu fie nimic.
va pupacesc!

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
pozele noastre

Mergi la inceput