Tulcence (3)

Tulcence (3) | Autor: arissa

Link direct la acest mesaj

Capitolul I
Capitolul II

Sa aveti spor la discutii!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Arissa,multumim pt noul capitol.
azi nu ati avut chef de discutii.
Arissa,am facut 1/2 portie de diplomat,dupa reteta mea.daca va interesaza vi-o dau.da-mi facea cu ochiul asta:
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri/photo#5163109309513657650

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

este doar o piramida din clatite umplute cu visine congelate,dulceata sau uscate unse cu multa frisca si ornata cu cioco sau pudrata cu cacao.dar arata demential mai ales sectiunea pe care am vz in alta poza.da eu nu aveam visine.
adresa mea este:grgsc_laura@yahoo.com si mersi pt retete.
Gabi,are Albert niste ochi superbi.
Silvi am vz ca s-a terminat renovarea.nu stiam daca s-a si inaugurat.ma bucura ca avem si noi in sfarsit teatru.distractie placuta in wk.
Dana am vz si noul tau album.imi place cum e tuns Andrei.mai,da nu seamana cu tine deloc.si se mai spune ca baietii seamna cu mamele.nici George nu-mi seamana.
cu plecarea la munte nu stiu cum o sa fie ca azi m-au anuntat de la ASP ca vom vaccina in masa cu antigripal de luni.sper totusi sa pot evada vineri.cred ca ne vor chema si cu copilasii la vaccin daca tot fac supracampanie.
de 2 sapt George face pipi din picioare "ca babatii",iar ieri a intrat peste mine la baie.imi spune" mami,faci pisu?da.mami nu stii faci ca babatii"

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Laura, am trimis mail. Ah, ce mi-ai facut tu mie, mi-ai pus linkul ala cu poze de o sa salivez si in somn, cred. Maine trebuie sa fac ceva dulce neaparat. Felicitari, George, care stie sa faca pisu ca barbatii.
Azi se pare ca lumea a fost ocupata. Si eu am fost cam fara chef, poate de la vremea asta mohorata. Ma duc sa-mi "indulcesc" si eu privirea pe la deserturile Nataliei.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

Buna sera fetele..

Sunt in vizita la Barlad ... la parintii mei.. si acum am reusit sa intru nitel pe forum sa va scriu.
Suntem bine, am ajuns cu bine si de-acum ne pregatim de somnic ca suntem obositi.
Noapte buna si vise placute...

Mirell@ mammy lui Teutzu 02.03.2007

Teo-filmulet cum deschide CD-writer-ul
Mamy si eu...Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!
ati vazut ce frumos e afara? sper sa tina ninsoarea!!!

m-am tuns, in sfarsit am reusit.
arissa, fetita n-am cum sa-ti pun poze 1. tre sa iau aparatul de la fratele meu ...2. nu stiu sa le pun
poate cand are una din voi vreme imi explica si mie (f detaliat cum sa pun poze)oricum nu prea ai ce sa vezi ca eu am purul lung si tunsul nici nu se cunoaste imi ia doar varfurile si ii mai da forma din cand in cand...

dany, sa stii ca si eu ma gandeam cum de te-ai pacalit sa lasi brasovul, eu acolo mi-am petrecut luna de miere si am niste amintiri ce nu se pot povesti in cuvinte...superb oras

gabi, albert e o frumusete, e fermecator daca da Doamne Doamne sa fac o fata sigur iti curtam baiatu
pana atunci il pup si ii urez sa creasca mare si sanatos.

fetelor pana marti cred ca termin raportul, am atunci si o sedinta apoi, week-end-ul viitor lansam teatrul si apoi gata ...sper sa fiu mai libera si sa va scriu mai mult.

pupici la mamici si la bebici

silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Buna, fetele! eu am cam tras chiulul...
Gabi, sa-ti traiasca baietelul, are niste ochi superbi
Silvi, abia astept sa se inaugureze teatrul, speram sa vedem cat mai multe piese...
Noi astazi plecam la Bucuresti la un botez. Prietena mea are un baietel simpatic si participam cu totii la crestinarea lui, abia astept sa ma intalnesc cu prietenele mele din Calarasi-orasul meu natal
Va pup si va urez un weekend placut

spanu.mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Neata!
A nins? Ca acum e doar intunecat si rece.
Ia uite, Mirell@ e plecata la Barlad, Gabi merge la Bran, Mirela la Bucuresti, Silvi se duce la tara, vreau si eu sa plec undeva.
Silvi, cand o sa ai poze in computer ma ofer sa-ti spun ce si cum, numai sa-mi dai de veste.
Mirela, drum bun si distractie placuta!
Sa ma laud si eu cu domnisoara un pic. A depasit pragul psihologic si a inceput sa aiba curaj sa plece singura in picioare. Nu face mai mult de 4-5 pasi, dar pentru mine e un progres.
Merg sa o culc.


arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna fetelor.Noi am avut o noapte de cosmar .Maria s-a trezit de 3 ori azi noapte si a plans de nu am stiut ce sa-i fac , i-am dat lapte , am luat-o in brate , am schimbat-o de scutec si nimic nu se oprea din plans , i-am cantat incepea cat de cat sa taca pe urma mi-a venit ideea sa dau drumu la tv sa cante muzica si asa am reusit s-o linistesc , la ora 7:20 m-am pus sa fac nani nu mai pot.
Mirelaionut va doresc drum bun si petrecere frumoasa .
silvi8 sufar ca am plecat de acasa dar nu am ce sa fac dragostea sotului meu compenseaza plecarea de acasa.Oricum el ma duce la Bv lunar fiindca stie ca imi este greu .Ma bucur ca aveti amintiri frumoase din Bv dar mai ales luna de miere.
Mirell@ sedere placuta la Barlad sper sa te simti cat mai bine alaturi de cei dragi tie .
arissa multumim de capitol nou , sper sa fie unul cu vesti bune.
Laura72 , Gabiu fetele.

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

buna fetele!Si eu m-am intors de 2 zile de la munte .A fost superb dar din pacate prea putin.Desi sunt locuri mai frumoase decat Valea Prahovei totusi eu am fost multumita si acolo mai ales ca alte locuri minunate sunt prea departe pentru noi tulcencele.Am avut parte de o vreme frumoasa ,am schiat ,ne-am dat cu saniutele si ne-am plimbat atat cu masina prin locuri mai putin umblate cat si pe jos .Ma bucur ca fiica mea a invatat sa schieze si nu mai are acea teama care o avea pana acum.Am fost foarte multumiti si de cazare (70 ron /camera ,camere curate, cu mobilier nou,tv,acces la bucatarie complet utilata,terasa mare la etaj cu vedere la crucea de pe Caraiman - am fost cazati la Busteni)si am avut parte si de zapada pe partii,in curte in parcuri si nu pe sosele asa cum ne-am dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Seara buna, fetelor!
Se pare ca weekendul asta sunt singurica pe aici.
Aurora, ma bucur ca v-ati simtit bine la munte. Am citit ce ai scris si mi s-a facut dor de Busteni, am amintiri tare frumoase acolo.
danybv, are colici Maria? Cum a fost noaptea trecuta, tot asa grea? Noi n-am avut probleme cu colicii , se trezea, manca si se culca,dar am realizat ce inseamna sa ai nopti grele dupa ce au aparut dintii.
Mirell@, cum e la Barlad? Cred ca sunt fericiti bunicii ca isi vad nepotelul.
Weekend placut, cat a mai ramas din el.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput