Tulcence? (2)

Tulcence? (2) | Autor: gabiu

Link direct la acest mesaj

Capitolul 1

hai ca m-am incumetat eu sa fac un capitol nou
spor la scris

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

eu m-am apucat de cura de slabire ca daca tot nu mai alaptez.....
Merge greu cu dulciurile ca erau prietenele mele

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

CAte kg ai luat la,sarcina Gabiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

babylina, am luat 15 kg si am ramas cu 7. Esti din Tulcea si tu?

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

buna fetelor.
Gabi,multumim pt noul capitol si bine ai venit la Tulcence.cum merge cura? eu am tinut in vara Scarsdale cu rez f bune5 kgsi nici n-am murit de foame dar luam micul dejun la 10.am luat 15,5 in sarcina si dupa 2 ani aveam in plus 3 peste cele de cand am ramas insarcinata.
am vz ca Dana inca nu nascuse,acum cum esti?sa ne anunti musai.nastere usoara daca nu s-a intamplat deja.
Babylina bine ai venit

noi am fost refugiati la mama o sapt din cauza frigului,aveam 15C in dormotoare,in sufragerie cam 20 in rest si mai frig.acum dormim cu totii in sufragerie.si azi dim iar a fost caldura oprita.nu stiu ce sa mai fac.am izolat peretii,sc si e tot frig.suntem cu fata la nord si et4imbat calorifere,coloana.
de sarbatori am avut finii in vizita ,la mama,la prieteni.de revelion acasa.
Arissa tu nu ne mai spui nimic?ce face Maya?
Mirela cum a fost calatoria?

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Gabiu sunt nascuta si crescuta in Tulcea. Acum locuiesc in Bucuresti de 11 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

bun#259; dimineata somoroaselor!

laura, multumesc de invitatie.
sunt noua pe forum si inca nu va descoperisem. pana acum am vb cu aspirantele si cu capricoarnele, ca de sunt capricoarna si mai nou si aspiranta la

va astept la discutii...


silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:



mai fetelor v-am facut si cafea, special ptr voi ca eu nu beau, unde sunteti?

silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

mai fetelor, va mai fac si azi o da mai dati si voi pe aici...pai se poate?!
lauraaaaa, ce faci? nu mai poti sa scrii din cauza frigului? sau s-a rezolvat si ai caldura?

tot discutati voi mai demult de aerobic (v-am citit postarile la cap trecut sa va cunosc) sa stiti ca se face aerobic si la palatul copiilor, 8 lei ora, a mers o colega si a fost incantata doar ca fiind ultima venita nu prea putea tine ritmul cu celelalte...

sa stiti ca va mai astept da nu prea mult, imi iau jucarelele si plec




silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Bine ai venit Silvi.s-a mai incalzit si pe la mine,doar ca nu am timp mereu sa intru sau n-am loc de barbatii familiei.unul lucreaza,celalalt vede desene,iar mami cand poate.la serviciu nu am net ca timp as gasi.
eu te-am vazut pe la "in unul sau doi" si hai nu pleca asa repede ca si asa nu mai scrie nimeni. cat despre aerobic nu am ajuns si vad ca sarbatorile au lasat ceva urme.nici cu banii nu suntem grozav,mai avem de acoperit si niste carduri pe langa credit.iar prin centru nu am mai ajuns de-o vesnicie,parca as pleca in excursie.mi-e greu in specila sa ajung apoi in E3 asa ca casa-serviciu-casa,mai o piata cam monoton.si nu-mi place deloc cartierul nu ai de unde alege cosmetice sau sa cumperi un nasture ori un ac.piata e slaba si scumpa,n-ai unde plimba copilul.la plimbare.la mama era la 5 min de centru si eram mereu la curent cu noutatile mai mergem la un suc ori vedeam macar vitrinele cat plimbam copilul.poate la vara o sa fie mai frumos.
hai ca m-am intis cat o zi de post.
fetelooor,iesiti din ascunzatoare
va pupicesc


LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Prezent!

Gabi, nu mi-ai spus ca ai reactivat subiectul, eu am crezut ca au abandonat toate. Ma gandeam ca ar fi bine sa pui un link la primul capitol in primul mesaj.
Laura, suntem bine, multumesc de intrebare. Maya creste frumos, este foarte vioaie, curioasa, face muuulte nazbatii bebelusesti si cred ca in curand va merge in picioare.
silvi, bine ai venit! Sa auzim cat de curand vestea buna...ca e . Eu sunt mare amatoare de cafea, bine ca am gasit subiectul, maine fac cinste. Poti sa o intrebi pe colega ta cine tine orele de aerobic de la palatul copiilor?
Scarsdale nu prea mi-a mers mie fiindca micul dejun e foarte putin consistent si ma simt mai bine cand mananc dimineata inainte de cafea. M-am apucat de putina miscare (multumesc inca o data Gabi pentru program). La cura inca nu m-as arunca prea tare, am incercat inainte de Craciun si vedeam cum mi se duce laptele.
Noapte buna, fetele!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput