Tulcence (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetele
ne-am intors de la botez, a fost super. Cred ca n-am mai ras tat de mult de nici nu mai stiu cand. Ne-am revazut toti colegii, am vorbit, dansat, cantat si distrat pe cinste. Am ras mult si de sotul meu care a fost foarte haios, a dansat cu o statuie, a facut balet pe ring si a cantat si el cu totii, desi nu are ureche muzicala . In rest toate bune, Albert s-a descurcat cu maica-mea, a dresat-o bine. A mancat cat sa nu zica maica-mea ca n-a murdarit castronelul, in schimb a baut bine lapte noaptea. Per total sunt multumita si nu-mi e frica sa mai plec de acasa fara Albert, desi nu am de gand s-o fac prea curand. Acum incep pregatirile pt munte. Plecam joi si sper sa fie drumul bun, curat, fara zapada/polei. Acum a fost relativ bunut, cu zapada doar in apropiere de Tulcea, cam cu 30 -40 km. Accidente insa si la dus si la intors, numai bine sa te faca sa fi si mai prevazator.
O seara buna tuturor, vb maine dupa un somn lung. Acum am dormit 2 ore dar nu mi-au ajuns nici pe o masea
pupici tuturor
ups, am uitat, felicitari Mayei pt curaj

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna .Am intrat sa va salut si eu dar vad ca este liniste totala toata lumea este plecata se pare .Noi suntem bine , am stat numai in casa nu am iesit nicaieri fiind frig afara.
arissa Maria numai are colici acum sa speram ca nu-i mai apar.Noaptea doarme acum nu am probleme cu ea tot timpul, bine sunt si nopti in care nu ma lasa sa dorm


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

buna fetele,
Gabi,la multe lunisoare pt Albert ca e baiat mare,are 9 luni si deja sta singur cu buni.ma bucur ca te-ai distrat si relaxat.noi plecam vineri la predeal.voi unde mergeti?
Arrisa,felicitari Mayei pt primii pasi,deacum in cam o sapt va merge tot mai bine.precoce fatuca asta mititica.deacum trebuie sa ascunzi multi totul cat de sus ca incepe cu trasul si controlatul.
Dani eu sper sa nu aiba colici si sa fi fost doar ceva de moment.poate ai mancat ceva care nu i-a priit.
Aurora,ce frumos povestesti tu,deabia astept sa plec si eu chiar si pt un wk.ma bucur ca v-ati destins si ati incarcat bateriile.
Mirelaionut ,tu cum te-ai distrat la botez./
n-am mai aparut pe-aici,uite ca vineri seara m-a durut rau stomacul,pur si simplu nu-mi trecea cu medicatie,ieri am gatit o multime+curatenie,spalat,pt ca de luni am o sapt super ocupata.pe langa triajul obisnuit la inceputul semestrului sc. tr sa vaccinam toti elevii I-VIII(1100),in acasta sapt.asa ca-mi cer scuze ca nu prea o sa am timp de forum.
Ii urez si Mariei multe luni si multa sanatate,pt prima luna din viata ei.
ieri George mi-a demonstrat ca are un mare talent la pictura.a pictat cu o carioca roz masuta pe care am luat-o de 3 sapt,perdeaua,glaful ferestrei,bluza si pantalonii.si era cu taica-su in camera.cica respectiva carioca i-a luat-o tata,dar eu n-am vz ca nu-i las la indemana pixuri si markere.are destule creioane.cel mai rau e cu perdeaua ca nu cred ca iese fara daune.da cum are si ceva roz,cred ca-i trag un model.
va pupam dulce si o sapt frumoasa.,

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

fetelor ce ma fac ca bebelusa mea are colici i-am administrat medicamentatia dar vai de mine ce urla .Nu a mai dormit azi de la ora 14 deloc , ea care dormea toata ziua.OOOFFFFFFFFFF

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna seara!
Danybv, imi pare rau ca sunt totusi colici. Ce medicatie ii dai? Eu nu pot sa-ti recomand decat ce am auzit pe la altii, ca Maya nu a avut probleme: Sab Simplex, Bonisan sau Debridat plus ceaiuri anticolici, nu imi mai amintesc cum se numesc. Trebuie testate, ca nu toti reactioneaza la ele. Dupa ce papa trebuie sa ii lasi mai mult timp sa eructeze, ca o mai doare si de la aerul inghitit. In rest, mai merge un scutec cald pe burtica ei, plimbat prin casa, pus sa o pui pe burta la tine (piele pe piele) sau tinuta cu burtica in jos pe o mana. Cam la atat se limiteaza stiinta mea.
Gabi, bine ai revenit! Ma bucur ca v-ati distrat asa de bine.
Laura, eu m-am distrat tare de isprava lui George, dar cred ca tie nu iti vine sa razi ca ai avut ceva de curatat. Cand ma gandesc cate traznai or sa mai vina si la noi, avand in vedere ca Maya la 10 luni si jumatate avea la activ o pereche de casti, un telefon mobil si calculatorul meu stricate! Primele doua obiecte sunt acum jucarii pentru ea si bineinteles ca nu mai sunt asa de interesante ca atunci cand n-avea voie la ele. Calculatorul a putut fi reparat dar nu mai e deloc in forma dinainte. Asta e.
Silvi, sala de la Patria va functiona doar ca teatru sau va fi si cinema? Sotul meu auzise ca e sala multifunctionala si se bucura; noi inainte mergem mai des la film, desi s-a intamplat sa fim doar noi doi in sala uneori.

La multi ani, Maria si Albert, pentru 1 lunisoara si respectiv 9 lunisoare!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Buna dimineata, fetele!ne-am intors si noi aseara de la Buc-de la botez, ne-a cam speriat zapada asta din Dobrogea(pe la Topolog era chiar nasol pe sosea...)la Bucuresti nu a nins deloc. A fost f. frumos la botez, am dansat, mancat, baut , tot tacamul-chiar aveam nevoie de o iesire din asta, plus ca m-am intalnit cu prietenele mele calarasence iar sotul meu cu prietenii lui tulceni mutati in capitala
Gabi, Laurama bucur ca plecati la munte in weekend, ce as mai merge si eu ...
Dany tinem pumnii la puiu mic sa scape de colici
Aurorami-ai promis si ceva poze de la munte
pup toate fetele si va doresc o saptamana placuta!

spanu.mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

'neata
mirela vad ca am chefuit in acelasi timp. Bine ca v-ati distrat.
laura, noi mergem in Bran, la o pensiune langa partie. Cica e f. frumoasa, prietenii nostri au mai fost acolo. Sa speram ca vremea o sa tina cu noi si n-o sa avem probleme. Intradevad, pe la Topolog era zapada viscolita pe sosea, iar de la Nalbant incoace era chiar depusa in strat considerabil. In padure la Topolog chiar o masina era in sant, deci pe jos era alunecos.
arissa, maine poimaine vad ca o trimiti pe Maya la joaca afara, singurica
dany, daca nu se linisteste pune-i foenul pe burtica, pe cald. Ai sa vezi ca se proeste din plans instantaneu.
va pup, mai vb

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

aaa, si multumim de urari fetele, sunteti tare dragute. Va pupa Albert

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata fetele!

in week-end am fost ca de obicei la tara, de data asta fara sot ca e plecat de joi in cursa la cluj...a nins atat de frumos parca eram la munte.

nu mai stiu cine ma intreba de teatru, se numeste Teatru Jan Bart si este o institutie care va gazdui in principal spectacole de teatru, dar si alt gen de spectacole, chiar acu la deschidere vom avea
vineri: teatru bulandra cu o nopte furtunoasa,
sambata: teatru altar cu piesa celalalt si spectacol de muzica si dansuri populare,
duminica: spectacol de muzica simfonica, Orchestra academica (mozart si beethoven)si
luni: teatru mic bucuresti cu piesa 89, 89, fiebinte dupa 89.
asadar doar spectacole, imi pare rau ca nu o sa fie si cinematograf si eu as fi vrut!

pupici!

silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna fetele .In primul rand vreau sa va multumesc ca ti fost alaturi de mine fiecare cu un sfat util. Celor care ati fost plecate va urez bun venit acasa .Ma bucur ca v-ati simit bine .
Noi am facut noapte alba .Pana la 1 dimineata am stat eu pe urma de la 1 dimineata a stat sotul si tot asa am tinut-o toata noaptea. Am incercat toate variantele posibile si .....NIMIC , nu se oprea din plans sub nici o forma .
Eu pentru colici ii dau : ceai de colici si picaturi SabSimplex, i-am pus si sursa de caldura , cam din toata variantele am incercat .Asta este defilam inainte ca nu avem ce face.Va pup Am sa revin mai tarziu .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

Mergi la inceput