"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (9)

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (9) | Autor: bombi

Link direct la acest mesaj

(1); (2); (3); (4); (5); (6); (7); (8)


Continuam cu planurile de vacanta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mmmmm, suna bine...da' io ce sa fac? Ca-s in continua vacanta ...
Noi nu planuim nimic pana mai la primavara, dar citesc cu placere .

lil' suna fain casuta gasita, voi vreti acum, inainte de sarbatori?
Si acu' ceva ce tot am vrut sa te intreb, in legatura cu Ilie, ca nu ma pricep la lucrurile astea...cum adica in carantina, nu poti sa-l iei cu tine in Suedia sau in Norvgia? Nu e acceptat la hotel sau nu are pasaport...sau care sunt motivele? Iar in Germania e ok sa-l duci?
Multam de urari!

dorulets, cred ca de cate ori o sa mai am chef de "cearta" aici pe DC, o sa intru la blogu lui matale si o sa citesc...ai un dar de-a spune lucrurilor pe nume si de a pune punctul pe i.

Sabina, bravo Sofiei, repede a ajuns la concert...parca nu demult incepuse orele de pian, uite-o deja pe scena! Felicitarile noastre.
Buna alegerea masinii .

O saptamana cat mai buna!



Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

Sabina, io ma refeream acolo la exagerari. Si eu cred ca laptele de om e cel mai bun aliment pentru...om insa nu cred ca te face mai destept, si eu cred ca e bine sa raspundem nevoilor copiilor insa nu cred ca pentru asta trebuie sa-i bananaim atarnati tot timpul de noi etc. Si ma mai enerveaza acei "guru" de peste ocean, aia ce-si zic "pedopsihologi" si pe care toti ii asculta cu gura cascata desi ei cica vor sa te invate sa clipesti sau sa razi, scriu tone de carti despre gesturi ancestrale, evidente, pe care oricum le face toata lumea.
Cum fu Sofia la concert?

Noi fuseram sa vedem vitrinele de la galeriile La fayette da' nu vazuram mai nimic ca era puhoi de lume acolo...

Liluta, pun si io lista cu carti, n-o finalizai inca. mi-a transmis-o si alain pe a lui da'cred ca sunt mai mult de 10 ca cica el nu poate sa aleaga. las' ca i-o scurtez io.

Mihaela, ce vacanta vrei bre de sarbatori, tu esti pe o insula in tara lu Mos Craciun, unde sa te mai duci?

mai viu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

lilanda, mult succes in activitatea creativa! abia astept sa ne arati ce ai in sertar acum.

apropo de creatii originale: acum vreo doua saptamani a fost arestat un profesor universitar pentru ca a facut fotografii unor stalpi electrici de mare putere, fotografii ce urmau sa fie introduse in lucrarile ei (un fel de colaje, parca). i-a placut ei felul in care se proiectau pe cer firele alea electrice, dar nu s-a gandit (nici nu avea cum) ca departamentul de homeland security inregistrase stalpii in categoria "tinta de infrastructura critica". acu' urmeaza procesul.
sursa

cica viata de artist...


Daca esti Pârâcios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

'neata!!
ufff, asta cu fotografiatul e mare pacoste.
tipa ar fi trebuit sa fie atenta, pt ca legislatioa e foarte stricta.
Bine, la noi nu prea, dar pe la voi....
Doru, stiu la ce te refereai:) Sofia a fost destul de cuminte la concert, i-a placut:) nu era pe scena ea, hihihi:))))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

ia ute-o si pe arborica!!! Da mai, grea viata asta de artist!! :-)) Si noi o trebuit (la proiectul asta pentru copii) sa trimitem parintilor scrisori sa ne lase sa-i filmam/fotografiem (pentru studiu in circuit inchis), unii dintre ei n-au acceptat, asa ca trebuie sa testam conceptele/jucarelele numai cu anumiti copii. Io macar am in echipa o islandeza care are o fetita de 4 ani si cum islandezii sint multi pe-acilea, au o societate/organizatie, iar in fiecare luni, se intilnesc mamici-tatici cu copiii lor care se joaca in grup. Acolo testam noi, ca putem filma!! Mai nasol cu limba, da' avem traducator (btw islandeza suna ca cgcgc greaca Tatic ce zici de o excursie la gheizere, aaa?? :-))

mihaela, in printzip, Ilie poate calatori cu pasaportu' lui iuropean in spatiu' Schengen fara restrictii; dar sint vreo citeva tari ca Norvegia, Suedia si parca Marea Britanie in care, inainte de a intra in tara, animalul tre' sa stea 3 luni in carantina. Acum evident ca daca circuli cu masina, nu te opreste nimeni la granita si nu te-ntreaba de sanatatea ciinelui si nici la cazare daca acolo sint animale acceptate. Insa acu' ca stiu sigur sigur asta, parca nu mai pot sa risc

doru', abea astept listuta!!! :-) Aia, pe la tine, tot in greva sint???
Aci, fu' premiera la 12.08 ora Bucurestiului (sau cam asa traducere ). Il vazu careva?? Am sa caut sa vaz daca a ajuns si-acilea-n sud!!
PS...il cautai pe Imdb si e "A fost sau n-a fost?" :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shattrath spune:

Servus "cei mai pamanteni iubiti"

A trecut o vreme de cind nu v-am mai vizitat si mi-am adus aminte ca cineva m-a intrebat ceva si nu am apucat sa ii raspund si cum acum am ocazia nu am vrut sa raman datoare cu raspunsul.Lilanda parca m-ai intrebat de un tutorial de flash.Mie cel mai bun mi s-a parut www.flashkit.com. Banuiesc ca raspunsul meu e tardiv dar mai bine mai tarziu decit niciodata
Am ajuns in Romania de o saptamana si tot de atunci incerc sa identific motivele pentru care ma mai intorc pe aici din cind in cind si nu prea am gasit multe.
La vama erau sa imi puna vama pe laptopul din dotare.Au vrut sa mi-l cerceteze sa vada daca e al meu!!! A-ti mai pomenit asa ceva? Dupa ce le-am cerut mandat sa imi cerceteze laptopul mi-au spus ca imi pun vama pe el pentru ca nu figurez cu el la plecarea din tara.Asta a fost momentul cind am ramas stupefiata.Se pare ca farmecul meu s-a deteriorat serios lately.Cred ca stupoarea si disperarea care mi se citea pe fata a inmuiat inima unui vames de rang superior care mi-a dat pace si am putut trece vama.Cred ca e ceva in aer or something.
Va sarut,ma apuc sa citesc din urma sa vad ce s-a mai intamplat interesant pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

bonjour :)

sabina,super vw-ul,mie imi plac foarte mult.daca am fi avut o familie mai numeroasa aia ar fi fost masina noastra.cind il luati?
doruletz,pe pagina cealalta :) te mirai de cumparaturile de Craciun. acum vreo 3 ani am reusit sa-mi termin toate cumparaturile de Craciun la sfirsitul lui septembrie si a fost cel mai fericit an :).aici a inceput o furnicareala si o "bizareala" de n-ai unde arunca un ac in magazine.am fost azi dimineata dupa una-alta si de-abia am gasit loc de parcare in mall...si deobicei marti dimineata nu e nimeni prin magazine...plus ca jucariile (mai ales cele din top 10-deci trebuie sa ma asigur ca ce vrea fetita mea nu e din top 10 ) sunt smulse efectiv de pe rafturi...asa ceva n-am pomenit in viata mea...))

in alta ordine de idei, daca pina acum ma gindeam la Spania doar ca la o destinatie de vacanta acum ma gindesc serios sa ma mut acolo :))) iata si ispita http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4100140.stm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

nseara
mai intai trebe sa-mi cer scuze de la toti cei care, fara voia lor, se converseaza in ultima vreme cu Aca pe ym .Prin urmare daca cumva primiti de la mine dracusori si inimioare alaturi de hieroglife sa nu va ganditi ca am luat-o razna definitiv, e doar Alex care de cate ori prinde un calculator se repede la messenger sa "chie"

arboria bine revenisi, hai mai des p'acilea

speed, cum adica "top 10" la jucarii, unde e topul asta? si cine il face? hai ca ma pusesi pe ganduri, si noi ii luaram Acai cateva cadouri, te pomenesti ca nici nu sunt in top?! intradevar e mai putin stresant sa le iei din timp insa dezavantajul e ca pana la craciun precis mai iau inca vreo 5 chestii pe care le descopar pe parcurs (mai ales acu daca aflai de topul ala!)

lilanda, filmul ala a luat un premiu la cannes anul trecut parca, mai zisei io de el. Aci i-a zis www.filmdeculte.com/film/film.php?id=1562" target="_blank">"12h08 la est de Bucarest"

mihaela, iar esti la chef?sau exersezi biciclitul? ma gandii la tine azi cand vazui la magazin decoratii de pom alb cu negru. Chiar si un pom negru vazui. Se pare ca e la moda anul asta. Io cred ca o sa-l decorez cu albastru si argintiu.

Ia uitati-va la tinerii insuratei, ce frumosi sunt!
mai viu io



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

'neatza!
Yupiii, la noi a iesit soarele...cred ca au trecut vreo 4 zile de cand nu l-am vazut...e placut afara. Ieri a suflat un vant rece de ziceai ca gata, iarna-i aici si acum iar e primavara. Stiti ce ma uimeste aici? Ca de fiecare data cand iese soarele, ies si floricele...banuti din aceia mici si albi, e plin prin iarba de ei. Si e decembrie imediat!

dorulets, mie mi-a placut ce a spus Aca pe mess, daca vrea i-o dau pe Silvia sa converseze, cred ca s-ar intelege de minune.
N-am mai incercat bicicleta, ca fu(') urat afara, iar Ovi o mai ia dimineata si merge la serviciu cu ea. Iar pe cand ajunge acasa e noapte.
Eu cand merg in magazinul unde m-am indragostit de bradul combinatie alb-negru, ma duc sa-l admir, sa ma mai uit la globuri...apoi brusc parca ma ia cu fiori, brrr, e sobru...imi aduc aminte ca am copii si trec la raftul cu globuri rosii .

arborico, bine ai revenit! Te asteptam cu drag.

lil' ati rezervat ceva?
Ineresanta chestia asta cu acceptul parintilor. Si eu a trebuit sa semnez pentru fotografiile facute fetelor la scoala si camin(e un obicei ca inainte de sarbatori sa li se faca copiilor fotografii-portrete si de grup, mie mi-a placut) si pentru ca Silvia sa fie subiectul unei lucrari in fata clasei, facuta de o eleva practicanta de la camin.

speed, ce harnicuta esti cu cadourile! Io recunosc ca m-am obisnuit sa le las pana in ultima clipa, desi urasc sa merg in aglomeratie la cumparaturi

Io am intrat asa intr-o letargie, sper ca sarbatorile sa ma scoata din ea...abia astept luna ianuarie sa am si eu "obiectul muncii"...ca mi-a ajuns sa fiu casnica.
pup la voi, o zi faina!

Mihaela si familia mea

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonjurica :-)
Nah ca ajunsei si io acasa ceva mai devreme si acu' purced la lista de cumparaturi...si cadouri...uuuff. Nu stiu cum simtiti voi, da' pe mine a-nceput sa ma streseze decembrie rau; nebuneala de deadlineuri, aglomeratie, planuri, cadouri
Asaaa..cu cautarile am pierdut o zi intreaga sa prind ceva/undeva cu zapada si, evident, fiasco total. Tata lu' Toma ma sustine din umbra si-mi mai da cite-un zvic ), alminteri iau tot mai mult in calcul varianta initiala de "relaxare acasa". Prietenii nostri sint mai inversunati si ei continua sapaturile, bazindu-se pe last minutes.
shattrath, multumesc mult de recomandare si nu, nu-i tirziu Stai in Romania doar in vacanta?? Cit despre faptul ca te-au lasat cu laptopu' in tara si gratis e de bine, fiindca era si vaz ca mai este o nenorocire de reglementare, cum ca daca iti cumperi din strainatate nu-s ce produse electronice, tre' sa-ti puna vama la intrare ori sa-ti retina objectu' pina la urmatoarea iesire din tara!! Asta daca mai ai domiciliu in Romania..io am patit-o acu' vreo 5 ani cu un dvd player; la venirea in RO am vrut sa platesc vama si taxa era de 2 ori mai mare decit pretul de cumparare al dvd-ul (aveam si factura), drept pentru care l-am lasat in vama. Peste trei luni am vrut sa-l scot din tara si trebuia sa platesc nu-sh ce taxa uriasa de depozitare...ca urmare am abandonat dvd-ul vamesilor
Va pupez

Mergi la inceput