"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (6)

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (6) | Autor: lilanda

Link direct la acest mesaj




(1); (2); (3); (4); (5)

Mi se zbirleste www.hotnews.ro/articol_72436-Ministrul-Educatiei-s-a-facut-de-ras-in-fata-unor-elevi-de-scoala-generala.htm" target="_blank">paru'-n cap...si asta tot proaspat ministru iesean....uof, uof!!!

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

io aflai cu uimire ca cica cele doishpe stele au origine biblica : apocalipsa 12:1
1. In cer s-a aratat un semn mare: o femeie invaluita in soare, cu luna sub picioare, si cu o cununa de douasprezece stele pe cap.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Initial creeata de lilanda

Mi se zbirleste www.hotnews.ro/articol_72436-Ministrul-Educatiei-s-a-facut-de-ras-in-fata-unor-elevi-de-scoala-generala.htm" target="_blank">paru'-n cap...si asta tot proaspat ministru iesean....uof, uof!!!





mai copii, aici e o caldura infernala, nu se poate descrie,



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Adelutz da , Dragonfly fu. am cautat dupa aia sa aflu, pe internet. de ce nu m-oi fi uitat pe teletext ...

La noi ploua si fi-miu miriie non-stop ca-l supara dintii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ufff, saracutu! Robertzelu.
cu controalele cum mai sunteti? si cu antibioticu?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

mergem mereu la controale iar pe 22 facem din nou o investigatie cu raze x sa vada dc mai e refluxul au ba. in functie de asta continuam cu antibioticul (cum are un mic reflux (gradul I din IV), antibioticul are menirea sa tina urina curata si astfel sa previna alte infectii).

cam asta de pe aici, iaca a iesit si un pic de soare.

Sabinutz am vazut eu pe la stiri, pe internet ca, caldura mare si seceta mare, in sud si sud-est?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

da, e teribil de cald.
Inca e luna mai, deci la umbra e placut, dar daca iesi la soare lesini.
eu m-am dus ieri viteaza pana la un magazin la cca 10-15 minute de unde stau sa cumpar un uscator de rufe nou.Si nu va spun cum m-am intors cu el la subtioara...mi s-a paruit o vesnicie drumul.
poate ca-s acu si eu nitel mai sensibila la caldura, e posibil.

dar trandafirii au inflorit inainte de 1 mai...ciudatel, nu?
si in unele zone iarba a crescut parca deja uscata.....
lirisu, va tin pumnii pe 22!!!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

breeee, rasu plansu:)

mitingul pro basescu s-a amanat nitel, ca sa nu iasa prost(suprapunere cu cel iliescian)
dar comedia e cu vagoanele pline din toate judetele moldovene, au plecta in masa f multi opamenisi pt unii si pt altuu.., ok, f bine, dar sunt numa pesnionari saracii.
si ideea de baza:
ne ducem, daca tot e trenu pe gratis.....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

care calduri frate, acilea venii uraganu, bate vantu de te ia pe sus!

I-auziti aci culmea prostiei umane, cica 4 romani fusera prinsi intr-un centru comercial cand incercau sa-i vanda unei trecatoare un... bebe de 2 luni . Bineinteles ca aia n-avu asemenea cumparatura pe lista de azi si se duse repede la politie care ii prinse imediat.
Cat de imbecil trebe sa fii ca sa faci asa ceva fratilor? mai auzii io de retele de bulgari care faceau un fel de trafic de bebei da' macar aia nu-i vindeau ca pe seminte la coltu strazii.
Multa lume nacajitaaaaaa

lilanda, hai ca iti motivam absenta desi ne lipsisi aseara! nici mihaela nu fu acilea, ea are inca nemotivat!
Da'de unde e frate prostovanu ala de ministru, e de la PNL? Distrusera cucuvelele si partidu asta, amin!
Hai ca prostu nu stie cate stele sunt pe steag mai treaca mearga, da' ca nu recunoaste ca a gresit nici macar cu dovada in fata ochilor asta mi se pare cel mai tipic pentru clasa politica actuala daca nu cumva pentru o mare parte a romanilor care continua de 17 ani sa voteze securistii stiind bine cine sunt si ce fac...

rayu, si mie imi placura suedejii, oricum imi placura multe altele mai mult decat alea de castigara. Ar trebui sa inventeze totusi un sistem de vot mai obectiv, ne miram de altii ca-si detera voturile pe prietenii da' uite ca si noi votaram tot pe preferinte nationale si nu pe pt melodie, ceea ce nu e corect.
Mie ideea concursului mi se pare interesanta dincolo de stilul de muzica prezentat, e singurul moment cand europa seamana a o uniune, cand lumea de prin toate colturile continentului se uita la aceeasi emisiune, ceea ce nu e rau, trebuie doar sa schimbe regulile.

liris, mie sloganu asta cu taxele care submineaza economia tot praf in ochi mi se pare, pai cele mai mari taxe nu-s in Franta, sunt in tarile nordice, suedia si danezia din cate stiu io, iar tarile astea numai economie pe butuci nu se poate spune ca au. Dimpotriva, sunt unele din cele mai competitive din lume. Iar daca e sa credem studiile aparute de curand despre calitatea de viata si nivelul de 'fericire' personala tot prin zona aia nordica e cel mai ridicat, iar tarile pe unde -s taxe mici (UK sau US) erau pe la coada clasamentului, chiar ultimele locuri daca tin io bine minte. Probabil ca acu o jumate de secol cand unii cereau sa fie weekendu liber si sa aiba lumea concediu platit, tot acelasi sperietori li se serveau de catre inaintasii lu sarko, 'economia o sa dea faliment', 'o sa murim toti de foame' etc.
Sigur, chestia cu cresterea salariului minim nu e coerenta in conditiile in care nu cresc toate salariile, dar exact asta era ideea, ca nu se poate castiga mai mult muncind mai mult (asta e o mare tampenie) ci revalorizand munca actuala.
Eh, acu oricum e prea tarziu, acilea au votat ca turma de bizoni, asta e. Sper ca macar pe 19 sa nu se intample tot asa ca in cazu asta nu mai vreau sa aud de politica!(asta insa dupe ce o sa-l votez pe becali la alegerile anticipate, am zis!)
Bafta la controlul robertelului si mai pune si tu poze noi sa-ti mai admiram flacauasu!

sabinel, stai maica la umbra, pe unde umblii pe caldurile alea? vazui si io stirile cu cele 2 mitinguri la iasi, incredibil, astia sunt in stare de orice, inclusiv sa asmuta bietii oameni unii impotriva altora! vazui ca sunt programate mitinguri si prin capitalele ale lumii, inclusiv Paris insa acilea cum va spusei incepu uraganu de adevaratelea (cica e alerta orange) asa ca nu cred ca o sa fie careva pe la tour eiffel p'acolo. Xeno, a grija la trin bre, sa nu caza stalpii pe voi:)

mai viu io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

acum sunt staying home mom, dar mi-aduc aminte ca, cind mergeam la universitate, ne lasau la poarta facultatii (economie si business) cite un teanc de "wall street journal"s . la un moment dat era acolo un articol cu o explicatie economica (teoretica) cum de tarile din nord desi au taxe mari sunt bine merci. imi pare rau si acum ca nu l-am citit, am citit doar titlul si primul paragraf ... era ceva ce implica substantialele lor resurse naturale, atit de importante acum (resurse de care nici o tara civilizata nu dispune (nu includem rusia in aceasta catergorie)) ca ajungem la fundu sacului.
orice companie vrea profit. ideea e ca dc munca ta devine prea scumpa, vine altu s-o faca mai ieftin (outsourcing). asa ca se muta in india si china. asta-i competitia.
unul din mecanismele taxelor este similar. ai taxe mari, populatia e mai saraca la 1 apr, ca urmare cheltuie mai putin (consumer confidence-ul scade), companiile dau faliment ori se muta-n china, muncitorul european sau american e dat afara ...
aici taxele nu-s chiar asa mari ca-n danemarca, dar, ajung ajung (progresiv) la 52%. barbate-miu a platit in jur de 80000 guvernului anul trecut. in plus amindoi am dat jumatate din interest rate-ul cistigat pe savings ... nu exista tax deductions ptr ca ai copil, sau ca intretii o familie singur. ajutorul guvernului este ptr copil 60 euro/luna ... mie nu mi se pare corect ca pe barbate-miu sa lucreze ca un sclav pe platatie si apoi guvernul sa-i ia banii. in fine ...

bottom line, stiati ca famiile bogate-n america deja isi pun tutori de chineza la cupii.

ca sa schimbam registrul. spuneti-mi si mie prin partea asta de lume ce se gaseste ca sa calmez durerile de dintisori ale lui Robert, minca-l-ar mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pfiuuu, uragan? si mama mi-a dat telefon sa-mi zica ce urat ploua la ei.
eu azi am stat in casa ca pensionarii (aia intelepti, nu aia care se plimba cu trenu la miting rosu )

Miha are motivat, uitarati? nu s-au dus la Bucuresti ca sa semneze mutarea la Nord? daca nu oi fi inteles eu gresit.

parcaam auzit si io ceva de aia cu copilu
si despre handbalista se discuta aprins, reportaje, tot tacamu.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput