"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shattrath spune:

Sint pina luni in Romania,Slava Domnului ca nu trebuie sa stau mult pe aici ca as intra in depresii.Luni plec inapoi si din ianuarie(sper ca 2008) ma mut cu jobul in Canada.Se vrea o promovare dar o sa vad eu ce o sa fie.
Sabina,sper ca VW-urile astea din Romania nu sint facute in China,nu de alta dar daca da,iti sugerez alt model.Ai sint ieftine,mult mai ieftine decit in EU dar si mult mai proaste.Spre exemplu un BMW seria 7 ,facut in china,costa in jur de $65.000 in conditiile in care in Germany costa in jur de 100.000 Euro,dar si diferentele de fiabilitate sint la fel de mari.
Va pupex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

nseara
mihaela, scuze pt "vorbaria" lui aca, dezactivai io messengeru da' a invatat sa-l deschida.

lilutza, luasi cadourile?

hai bre ca mai citii si io una alta p'aci si i'auza ce aflai: cica o consipiratie mondiala suedezo-bubulica, ar modifica toate statisticile, ca sa fie suedejii mereu pe primul loc? bine ca o aflai si p'asta, asa cevaaaa
aveam io neste banuieli in ceea ce priveste speranta de viata a suedejilor, ca folosesc ei metode necurate ca sa fie printre primii, io zic asa: fie frigul ii conserva fie suedejii sunt extraterestrii care se repara singuri ca sa traiasca in medie pana pe la 80 de ani... asa fara doctori si fara spitale

Hai ca ma duc sa ma culc, aflai destule pe ziua de azi, bine ca demascaram si conspiratia asta fratilor, doamne ajuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

haha dorulets, da' in excesu' lor de zel, suedejii astia au uitat sa se opreasca...si uite cum ajunse boborul lor cel mai stresat de pe Terra.... Nu-i asa ca-i funny?
Mey, omu' meu are pacienti tineri de 65-70 de ani, cei batrani sunt peste 85...unde in Ro cei batrani erau la 65-70. Noa da' iar m'apuca ccc comparatia cu romanika cand de fapt ii ceva ca Irak si Somalia...

ps1. nu-s vorbele mele, is preluate de la o concetateana hihihi...
ps2. voi ce cititi pe aici nu ma luati in seama, o sa-mi treaca .

Mihaela si familia mea

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:



ia luati si serviti, ca azi sunt sfanta.

revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mara!!!! Sa traiesti fericita inca 100 de ani alaturi de familia ta frumoasa!!!! Numai bine si petrecere faina!


scuze pentru uitucenie

Mihaela si familia mea

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

mara, La Multi Ani!!! Azi e noaptea cu vrajile??? :-))
Ma rezolvai ieri de jumate din cadouri...mai avem jumate si, ca in fiecare an, cel mai greu e sa cumperi ceva pentru tata socru :-))
Va pup, ma duc sa mai lipesc niste tranzistori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Aseaaaaa, hai za va mai zic despre noi:
Io-s tare fericita ca am primit hartiile de la Komvux si din 15 ianuarie incep lectiile de suedeza. Moama, citii si eu cateva capitole din vechile discutii scandinave si erau acolo cateva scandinave care atunci incepeau limba-suedeza sau daneza-si ma crucesc la ce ma asteapta...desi in "adancul" sufletului, abia astept. Lil' erai si tu pe acolo .
Pe aici e plin de luminite, balcoane impodobite iar in seara asta suntem invitati aici in "cartier" sa "ridicam" bradul si sa bem un glögg cald . Duminica e prima zi de Advent si pe aici e sarbatoare mare vad...
Azi merg si eu sa ma aprovizionez cu podoabe de Craciun, sper sa gasesc cam tot ce mi-am propus.
Diana a ajuns cu suedeza la nivel de conversatie, are prietene cu care vorbeste numai in suedeza si e tare multumita. Din ianuarie va veni la clasa a 5-a aici la scoala de langa noi si eu voi sta mai linistita ca doar va trece drumul, nu va mai merge in fiecare zi dus-intors cu autobusul.
Silvia merge cu placere la camin, are deja prietene, iar acum are si o cucerire printre baietei, unul care pana deunazi a shicanat-o(tras palmutze, inghionteli si gadileli ), acum e prietenul ei si se inteleg foarte bine. Azi cand am ajuns la camin se alergau prin grupa si Silvia care era in fata, striga dupa el:"kom Theo, kom!"
Acasa sa uita in nestire la filme de desene animate, e bucuroasa cand vine we, ca sta acasa cu mine . A devenit dependenta de mine de cand eu sunt si dimineata si dupamasa cu ea, dar asta e...in SM il avea pe tati mai mult...A inceput si cu niste mofturi si miorlaieli de nu mai stiu cateodata cum sa abordez problema, incerc sa ma intorc in timp, pe cand era Diana de aceeasi varsta si mi-e cam greu, cred ca trebuie sa iau niste lecitina, ca la memoria mea neexersata de 3 luni, ce sa mai astept? Asa ca incerc sa o iau incet-ca suedejii si sa treaca "adolescenta" asta a ei...

lil' spor in continuare la cumparaturi si la lipit. Da' sa ne arati si noua opera, da?

dorulets, nu-i vorba de scuze, mie mi-a placut sa aflu noutati de la Aca . Lasa fata sa "chie" daca asta ii place!

Mai viu, da' peste we is ocupata...maine mergem iar la "muncit" alaturi de copii, sa terminam coronite, turte dulci, mustar si alea-alea...iar duminica mergem sa le cumparam . Pe bune ca vreau sa cumpar o coronita lucrata de mine, sa o agatz cu mandrie pe usa .

Un we insorit va doresc, la noi e innorat, nu ploua...dar nici sperante de soare nu-s!

Mihaela si familia mea

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by mihaela_s
Io-s tare fericita ca am primit hartiile de la Komvux si din 15 ianuarie incep lectiile de suedeza. Moama, citii si eu cateva capitole din vechile discutii scandinave si erau acolo cateva scandinave care atunci incepeau limba-suedeza sau daneza-si ma crucesc la ce ma asteapta...desi in "adancul" sufletului, abia astept. Lil' erai si tu pe acolo .



Succes!! Cit e de-atunci?? 3 ani???...si iote-acu' invat codu' rutier in daneza... hahaha.
Io azi tre' sa termin un raport si am un chef....de' vedeti cu ce m-am apucat!! :-)
Va pup si un weekend frumos (aci e vint...brrr)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

mihaela,succes la invatat suedeza :) eu nu cred ca as mai fi capabila sa invat vreo limba straina la virsta asta...desi daca ar fi musai,musai...
doruletz,aici apare in ziare,in preajma Craciunului, top 10 la jucarii...da cum am mai zis,eu incerc sa o ghidez pe micuta in cealalta directie )) ca stiu ca n-am nici o sansa sa gasesc jucariile respective. anul trecut tin minte ca nu se gasea nicaieri nintendo ds de exemplu,anul asta s-a terminat stocul de nintendo wii si lumea face crima pentru asta :)))) fiecare cu ce-l doare...))
mara, cu intirziere "la multi multi ani" si din partea mea..
lilanda, si aici a dat furtuna...(( si ce furtuna!

pentru descretirea fruntilor incretite de "christmas rush" si pentru delectarea urechilor cu accentul de dublin va dedic cea mai recenta lucratura a micutei becky: http://youtube.com/watch?v=7S7H5u0kQmU&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

speed, e de milioane Becky Cit despre accentul de Dublin (si nu Dablin :-)), mie-mi place!!

Gata terminai raportu'...il si trimisei, asa ca pina miine ma relaxez putin!! De fapt ma relaxai io si-aseara cind furam in vizeta si ne-ndoparam cu raclette si cu fructe glasate cu ciocolata calda:-)Azi, is la regim!!

Mergi la inceput