"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

nziua
ajunsa furtuna si pe aici, bate un vaaaant
mara, la multi ani (cu intarziere), cum fu la petrecerea de sfanta?
speed, topul ala e diferit in functie varste? sau e doar unu singur? ca astia mici de tot nu prea au ce face cu nintendo sau wii (deocamdata)

lilanda, iete aci o idee de www.bignewsday.com/story.asp?code=BZ2944361T&news=bling_dog_collar_on_sale_at_a_cool_%C2%A3500000" target="_blank">cadou pentru Ilie , nu costa decat 700.000€. Acilea aratara imagini de la parada asta de Pet-a-porter de la Harrods, mai vazui p'acolo si un paltonas de catel batut cu diamante, zgarzi cu safire (alea nu costau decat cateva mii de €), bijuterii de pus in coada la pisoi si catei...
Dupa aia a fost o receptie unde cele mai mari restaurante pregatira delicatese pentru animalute.
Cica toate chestiile prezentate la parada se gasesc de vanzare la harrods, pe langa altele, decoratii de craciun pentru catei, carucioare (ca alea de copii, sa-l folosesti daca cumva oboseste cainele de drum lung ) era pana si o scoala... "doga" (adica yoga pentru caini ) Un cuplu pe care il gasira reporterii acolosha in magazin zise ca a prevazut un buget de 1500€ pentru cadoul de craciun al cainelui. Lume "nacajita" maica pe la englejii astia, asa cevaaa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ziua buna! De fapt seara, ca aici e noapte deja .

Sa va arat munca Dianei si a noastra .
Am cumparat un borcanel de mustar si nici mie nu-mi place(reteta gotlandeza cica), e iute si are un gust care chiar nu seamana cu pasta romaneasca. Coronite facute de manutzele mele sau de ale lui Ovi(a "mesterit" si el una) nu mai erau cand am ajuns noi, sau pur si simplu nu le-am gasit. Diana a fost la vanzare si a cumparat o coronita, nu e chiar cea mai cea, dar macar banii au ajuns la pusculita pentru excursia copiilor, asta era scopul . O puteti vedea ultima din album.

lil' ce-s raclette-le? Io cautai pe net, dar imi dadu ceva branza...asta e? Relash placut!

speed ...super clipul, multam!

pup la voi!


Mihaela si familia mea

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

noa servus lume!

multumesc de urari! de petrecut n-am petrecut ca ionu' m-a anuntat asa, cam pe la jumatea zilei ca el tre' sa mearga la arad, asa ca am baut de una singura , da' aia nu se numeste petrecere...

news despre house-ul under construction: suntem la acoperis si in maxim doua saptamani avem casa in rosu.

mai vroiam sa va spun ca am vazut si eu in sfarsit 4,3,2 si mi-a placut la ne-bu-ni-e! e un film care mi-a ramas la suflet. voua v-a placut? nu stiu sa fi vazut ceva comentarii pe-aici despre film...

mihaela, si noi avem probleme cu tudor. cred ca acum e varsta la care se vad greselile pe care le-am facut noi in educatia copilului. tudor nu mai suporta sa i se spuna "nu" sau "nu acum, mai tarziu". e un rasfatat si un manupulator de mare clasa. e o perioada grea pentru noi, dar va trece si asta...

va pup si spor la cumparaturi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

doruletz, vaaai...multumesc frumos Chiar nici nu stiam ce sa-i iau catelului cadou!!! :-)) 700.000 de euro, zici?? Pai cu banii astia imi cumpar casa, cu plaja cu tot, yaht si tot imi ramine de-o vacanta!!!

mihaela, da, raclettele is cu brinza care se pune la topit in www.comparestoreprices.co.uk/slow-cookers/tefal-gourmet-raclette-grill.asp" target="_blank">tavite, iar pe grillul de deasupra poti pune bucati de carne, bacon, legume, ciuperci, bucati de fructe...e supeerr, mai cu seama atunci cind ai musafiri fiindca, la fel ca si la fondue, tre' sa-si gateasca fiecare Haha...deci zici ca nici tie nu-ti place mustarul!!! . Vazui c-avurati si muraturi!! :-)

mara, pai in ritmul asta, clar faceti Pastele in casa noua!!! Io n-am vazut 4,3,2...ca acilea n-a ajuns!! :-(( Abia a aparut alalalt "A fost sau n-a fost".

Ati vazut-o pe noua Miss World? Mie mi-a placut mexicanca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

doruletz, uite am gasit aici o lista : Christmas wish list

The top 10 toys predicted for Christmas 2007 are:

1. The Squawkers McCaw FurReal Parrot (ages 5 and up, €99.99).

2. Nintendo DS Lite (8+, €149.99).

3. Power Tour Guitar (8+, €99.99).

4. Bratz Magic Hair Salon (3+, €59.99).

5. Transformers Movie Leader Optimus Prime (5+, €59.99).

6. Monopoly All-Ireland Edition (8+, €29.99).

7. In the Night Garden Talking Plush (18 months+, €22.99).

8. Sylvanian Families Grand Hotel (3+, €199.99).

9. WWE The Cell Playset (3+, €44.99)

10. Ben 10 Alien Lab Playset (3+, €34.99).

lista asta am luat-o din "irish examiner",un numar din septembrie,si se bazeaza pe vinzarile celui mai mare lant de magazine de jucarii.

mihaela !!!! asta nu-i fair play!! am vazut "munca dianei" si tin sa precizez ca mie nu mi-a reusit nici o prajitura/tort in viata mea si nici n-o sa-mi reuseasca de acum incolo...

lilanda, hi hi...la dublin ii se spune oricum : dublin,doblin, numai dablin NU!

oricum acum stiu exact de ce nu mi-am luat ciine pina acum...si nici c-o sa-mi iau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

quote:
Originally posted by lilanda
mihaela, da, raclettele is cu brinza care se pune la topit in www.comparestoreprices.co.uk/slow-cookers/tefal-gourmet-raclette-grill.asp" target="_blank">tavite, iar pe grillul de deasupra poti pune bucati de carne, bacon, legume, ciuperci, bucati de fructe...e supeerr, mai cu seama atunci cind ai musafiri fiindca, la fel ca si la fondue, tre' sa-si gateasca fiecare Haha...deci zici ca nici tie nu-ti place mustarul!!! . Vazui c-avurati si muraturi!! :-)




Ihmmm, raclette din alea am gasit si eu pe net, dar nu stiu cum se gatesc ...dar daca e cu selfgatit atunci trebe sa ma pun si eu in tema .
Oooops! Oare ce muraturi vazusi?

Mihaela si familia mea
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

ps> am gasit si alte telefoane de ale micutei becky pe pagina asta http://www.beforeiforget.co.uk/2006/little-becky/

cel mai mult imi place cind vrea sa devina nevasta de fotbalist )))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

speed, pai poti sa fii invidioasa , ca Diana are deja ore de bucatarie la scoala...ora trecuta au facut niste painici si marti mi-a promis ca-mi aduce sa mananc bulle. Nici mie nu mi-au iesit coptaturile, aluaturile...am incercat in mai multe randuri gogosi si cozonac...dar mi-au iesit nemancabile si de atunci am renuntat. Sunt taaaare bune alea din comert! In schimb la prajituri si torturi(aveti grija cum cititi cuvantul, da? ) ma mai pricep.
Interesant clasamentul de jucarii, locul 1 l-am gasit si la www.amazon.com/Hasbro-FurReal-Friends-Squawkers-Parrot/dp/B000OV7A62" target="_blank">reducere.

Mihaela si familia mea

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Buna seara,

Va rog sa ma scuzati ca dau buzna in topicul vostru.

Am un mesaj mic-mic pentru Doruletz: si mie mi-au placut Mme Michel, Paloma si M. Ozu

Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

marox, bine ai venit! Ma bucur ca ti-a placut si tie ariciul (altii au strambat din nas, dupa cum probabil ai citit tot pe acolo ). Acuma mi-a recomandat Lilutza pe Ana Gavalda, Ensemble c'est tout, si tocmai sunt pe cale s-o termin. Da vaz ca pana sa o descopar si io a iesit si filmul in DVD.

mihaela, admirai "muncile" familiei dar si imprejurimile de pe la voi, pare placut si linistit p'acolo. Imi placu portretul Dianei la 11 ani, tu l-ai facut?
Racletta e de p'acilea (mai dinspre elvetieni incolo, la munte, in Savoie) e mancare de iarna ca se strange familionu in jurul gratarului ala la caldura. Si mie imi place, trebuie branza speciala pe care www.chalet-savoyard.fr/images/raclette.jpg" target="_blank">o topeste fiecare in aparatul ala de-l arata Lilanda si dupa aia se mananca cat e calda asa. Intradevar, se face 'singura', aci se gasesc de toate gata taiate, branza e la dimensiunile tavitei, casete cu 'charcuteria" (salamuri, jambon etc) gata feliata, nu ai de facut decat sa fierbi neste cartofi si sa pui masa , e super pentru lenesi ca mine!

mara, cred ca sunt putini p'aci care au vazut filmu 4,3,2.. si io sunt printre ei desi aici a iesit da' nu avuseram noi vreme de cinema. Poate Marox il vazu? Am amici care mi-au povestit ca au fost la fel de incantati ca tine. Pe langa Palme d'or a mai primit si premiul Educatiei Nationale, asa ca aci e difuzat si in scoli in scop pedagogic. A fost chiar o polemica pe tema asta de curand, au protestat niste asociatii religioase anti-avort da' pana la urma a ramas cum s-a stabilit.

liluta, o vazui si io pe chinezoaica Miss World, tocmai ma minunam ca a castigat urata aia cand comentatorul a anuntat tara organizatoare a concursului: China Si cand te gandesti ca la anu organizeaza si Olimpiada, sa vezi ce tone de aur iau sportivii chineji.

Speed, merci de lista, ma gandii io ca nu-s prea multe de varsta piticaniei, de fapt e numai una singura, restu sunt pt peste 3 ani. Dealtfel nu-s prea multe jucarii pt 2 ani, alea de +18 luni sunt prea simple, alea de +3 ani sunt prea complicate... E si asta o varsta 'ingrata' cu problemele ei importante

gata, ca scrisei o gramada, mai viu io



Mergi la inceput