*** LA REDOUTE *** (59)

*** LA REDOUTE *** (59) | Autor: claujro

Link direct la acest mesaj






Asa am inceput: cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13
cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27
cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42
cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53 cap.55
cap.56 cap.57 cap.58




contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com

____________________________________________________________________________________________________________________________________


ghidul incepatorului ...by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale.

* La lansarea comenzii trebuie sa ie banii pe card (chiar si e cel de credit)

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j;appliqué mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe http://www.ma-reduc.com/ , http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15 , www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php , www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

*Tot pe prima pagina gasiti si lista de culori.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii trebuie sa fie de 10 euro.

Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.


Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)

CODURI REDUCERE / CADOURI



* COLIS - FDP=0
* 16543 - CADOU VAS MICROUNDE - poza
* 68659 - pour taille 38/40, 68667 pour taille 42/44, 68675 pour taille 46/48 et 68683 pour taille 50/52 - CADOU GEACA MATLASATA - poza
* 75000 - CADOU 4 CASOLETE CU CAPAC ETANS

UTIL!!!LISTA DE CULORI


Marimi femei traduse in RO:
http://img64.imageshack.us/my.php?image=marimifemeixj8.jpg

Marimi barbati traduse in RO:
http://img405.imageshack.us/my.php?image=marimibarbatijc6.jpg

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Mi-am permis sa deschid subiect nou, sper ca feli si mada nu se vor supara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

As vrea si eu sa stiu daca se mai pot face comenzi pe LR
caci auzisem ca nu mai livreaza in Rom.
Nu nde alkta dar sa nu-mi ia banii de pomana si sa raman si fara produse!


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by Alyna24

As vrea si eu sa stiu daca se mai pot face comenzi pe LR
caci auzisem ca nu mai livreaza in Rom.
Nu nde alkta dar sa nu-mi ia banii de pomana si sa raman si fara produse!


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)




Da, se pot face comenzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Neata!

S-au activat codurile cu -15 euro primite pe mail.Am testat eu adineauri.Scad 15 euro,dau FDP=0 daaar...gecile cadou sunt disponibile peste 3 saptamani,adica dupa ce codurile vor expira.
Totusi e foarte bun un cod din asta,chiar si fara geaca aia cadou.
Dar oricum ei sunt niste magari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Salutare!

Jasmine..am observat si eu asta...dar tu ai resusit sa folosesti codul? Ca eu am incercat si imi zice articlol indisponibil si nu pot sa validez cosul....
Colac peste pupaza jucaria pe care vroiam sa o comand s-a epuizat si abia peste 2 sapt apare disponibila....

Vestea buna e ca pe 1 noiembrie mi-a venit avizul pentru comanada din 11 oct, cea la care nu mai speram . Pe cea din 16 am ridicat-o fara aviz in 29 octombrie...

Simina si Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Mitzuka, niste linkuri, pareri, ceva...



Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

wow, inca o comanda din 11. Poate apare si a mea din 13...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Graviduta..comanda din 11 a fost platita cu cec-ul erau 2 bluzite pt pui, iar in cea din 16 am avut 2 seturi de malete pe care le-ati luat cam toate, inca 2 bluzite care s-au tot luat, evident tot pentru Dejan si www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=4071620&SizeCode=99999&Quantity=1&PersText=&ItemId=4&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank">asta care desi sunt mai mici decat cele normale merita ca pret mai alesm daca aveti pui de gradinita care e mare mester la asa ceva.

Am vrut sa ii iau pt mos Nicolae www.laredoute.fr/vente-transformers-robots-electroniques-hasbro.aspx?productid=324138496&documentid=419507&categoryid=22935718&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">astadar nu mai e disponibil.La noi costa 1,7 mil...dublu adica.Mai gasisem si www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=6877877&SizeCode=99999&Quantity=1&PersText=&ItemId=6&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank">asta daca bagam codurile de care ziceam mai sus iesem f. bine cu jocul pe gratis.

Simina si Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Mitzuka, merci. Mi-ai adus aminte sa ma mai uit si eu pe la jucarii, ca ma uitam doar la hainute de i-am umplut Marei sifonierul. Acum tre sa ma reorientez.



Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Buna!
Claujro nu ma supar, deja nu mai am timp de forum. Chiar va rog sa schimbati subiectul, cand e cazul ca eu si Madau suntem deja super-prinse de treburi.

Va rog, sa mai bagati linkuri cu jucarii care vi se par interesante, ca vreau sa fac si eu comanda. Pana acum am pus ochii pe carutul cu 3 roti

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput