Ingineri fosti, viitori....(10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Anca, casa e pe structura din lemn, cu frame-uri umplute cu vata minerala, OSB, rigips, iar la exterior bentonip si termosistem cu polistiren. Sunt multe case din acestea prezentate la Eurocase, pe TVR 2, la noi au uat f mult avant costructiile pe lemn, desi multa lume e inca reticenta si foloseste clasicul BCA, considerandu-l mai ieftin. eu cred ca am facut o alegere buna, din toate puncte de vedere, si al izolatiei si al pretului. Ramane sa vedem cum va fi.
Si, da, iti fac oricand doresti o galetusa, acuma serios, produsele noastre sunt pe piata Ro, noi suntem o mica fabricutza parte a unui mare concern din tarile arabe National Paints.
Katik, nu ti-a placut tehnologia de fabricare a vopselelor ? E o industrie murdara, dar interesanta, tocmai ptr ca te tine mereu in priza, este ca si la medicamente (specialitatea mea de fapt) mereu trebuie sa iesi pe piata cu ceva nou, si inedit daca se poate. Eu sunt in bransa de 12 ani si mi s-a cam acrit de mediul asta toxic, da ce sa fac? Consultanta dau oricand

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

aime, multam!
industria timiseana o cam cunosc de vreo 8 ani - 9, printre care si industria "murdara" a vopselurilor. avem si pe aici pe Azur. in fiecare an cel putin o data vad ce toxic e! brrrrr!!!cum de ai ajuns de la medicamente la vopsele?de fapt, ce ma tot mir: si eu am ajuns de la anorganice la sanatate
poti sa pui o poza cu casuta?

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
poze krisztina
poze robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


aime, interesant sistem constructiv, nu sunt convinsa ca stiu prea multe despre el - banuiesc despre ce este vorba. Exista vreun site pe care pot citi mai multe despre el? Inteleg ca este semnificativ mai ieftin decat sistemul clasic cu caramida insa...durata de viata o fi oare la fel de lunga?
katik,.

Eu sunt terminata de oboseala, stress & co., imi vine sa imi fac bagajul si sa fug in lume. Am ajuns sa ma plang zilnic...poate-poate trece...dar aiurea, pic in derizoriu.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, macar aici pot sa te plingi, ca in rest putini sunt cei care te si asculta...si macar un picutz poate trece!
uite un , sa fie mai usor!


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
poze krisztina
poze robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata la toata lumea!
poftiti a cafelutza!


eu sunt fresh azi: am avut doar doua pauze azi-noapte, o data de mincat la 5.30 si o data, la 3, pauza de intors copilu': a adormit pe burta si o fi amortit, ca nu prea nimereste sa se intorca inapoi.

ioana, ma intrebai cum am hotarit sa-l fac si pe al doilea. simplu: si eu si sotul suntem cite doi frati si ne-am gindit sa aiba si krisztina pe cineva cind noi n-om mai fi. asa macar nu se plictiseste in casa cind nu-i de mers afara: trage toata ziua de robi si asta ride in hohote.

va pupez, sa aveti o zi buna, acusika vine we!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
poze krisztina
poze robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna dimineata, dragele mele. Azi ma simt ceva mai binisor in virtutea faptului ca aseara am tras pe dreapta la ora 9.30 si am dormit pana la ora 7.00. Ba chiar mi-am facut curaj sa plec cu masina mult mai tarziu decat de obicei....evident ca nu am gasit loc de parcare langa servici, am parcat mult mai departe.
Azi am 3 sedinte, oare cand mai apuc sa lucrez?


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata, multumim de cafea.
Pe mine de ieri ma doare cpul, acu de dimineata si urechea si mi-e si cam greata. Sa vad daca reusesc sa fac ceva azi.
Anca, fir-ar ele de sedinte, eu am avut ieri una de patru ore si cursul de norvegiana de doua ore. M-am imbolnavit de la ele.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut fetelor! ma primit si pe mine in clubul vostru?
eu am terminat in 2000, Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM...dar nu am ajuns inca sa lucrez in domeniu...

revin cu detalii...dar acum plec ca trebuie sa gatesc ceva, pana nu-l iau pe cel mare de la gradi.
pupici, claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

claudia bine ai venit la inginere!!!
sedere placuta si la cit mai multe discutii pe aici!
mai pove despre tine. vad ca ai terminat in timisoara.

otilia, ai racit? ai tras curent? ai grija!pe la noi tot mai umbla o viroza urita.

anca, spor la treaba!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
poze krisztina
poze robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Sunt acasa, nu reuseam sa ma concentrez la nimic asa ca pierdeam vremea degeaba la birou.
Imi curg ochii desi ieri am stat foarte putin la calculator. Si am asa palpitatii, frisoane frig/cald. Mi s-a mai intamplat asa cu ochii, pe fond de stres si oboseala prelungita. Am fost si la doctor atunci si mi-a spus sa dorm mai mult, sa-mi odihnesc ochii. Acum pap, fac un dus fierbinte si ma bag in pat sa-mi revin pana maine ca plecam la Lisabona.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput