Ingineri fosti, viitori....(10)

Ingineri fosti, viitori....(10) | Autor: Ioana81

Link direct la acest mesaj



Partea 9-a:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92842
Partea 8-a:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86379
Partea 7-a:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82883
Partea 6-a:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80453
Partea 5-a: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78044
Partea 4-a: http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75449
Partea 3-a: http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72543
Partea 2-a: http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68360
Partea 1-a: http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54261

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- Nma - UTC-N Electrotehnica - 2000 Master

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!



Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Gata fetele am deschis subiect nou sa avem loc sa chatuim !
Mi s-au terminat masinile de spalat, merg sa intind kilele de rufe.
O zi buna!

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Ioana, hai ca-i tare...am deschis deodata capitol nou!!!!! Acum trebuie sa il sterg! LOL... Gata, l-am sters.
In primul rand...te inteleg foarte bine ca iti este greu sa te muti iar.....nu aveti nici un an de cand v-ati mutat aici, abia te-ai obisnuit cu locul, abia ai terminat cu nebunia aranjatului -poate chiar mai aveati una-alta de facut - si acum sa o iei de la capat!!!! Eu una dupa ultima mutare am zis ca daca ma mai mut o data, va fi direct la casa cu curte, nu mai fac acest efort pt. a ma muta tot la bloc!!!!!! (sincer...intre timp efortul a fost un pic estompat...si daca ar fi sa ma mai mut....as face-o cu placere....ar fi o provocare .sssshhhht..sa nu ma spuneti!)
Ce sa-ti zic...din anumite puncte de vedere va fi mai bine in Aviatiei: sotul tau ajunge mult mai repede la servici ceea ce inseamna mai mult timp petrecut cu voi, tu esti mai aproape de centrul orasului si de mai multe magazine (bine, acolo aveai Cora aproape)...si de Ikea ....sunt si dezavantaje: nu veti mai avea curticica, linistea, lipsa vecinilor...iar mutat....Adevarul ca este o situatie rar intalnita in ROmania, eu una nu am mai auzit de asa ceva dar...cred ca nu e bine sa refuzati, s-ar putea ca sefii sa il considere nerecunoscator pe sotul tau si data viitoare sa nu-l mai rasplateasca pt. eforturile lui....Din alt punct de vedere, oare cat timp va mai lucra la firma asta? oare pt. cat timp va mutati acolo? ca a trece prin nebunia unei mutari pentru a sta 1 an sau 2 cand stii de la inceput asta....nu prea este rentabil. Voi stiti cel mai bine toate elementele acestei probleme si puteti lua o decizie. Eu una as sta serios sa ma gandesc daca chiar imi convine sau nu....mi se pare o situatie comparabila cazului in care cineva mi-ar face mie cadou acum un Bugatti sau mai stiu eu ce super masina pe care n-as avea cum sa o intretin si ar fi si greu sa o vand....
Otilia, te-ai suparat pe noi de nu mai ne mai scrii nimic?


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nu sunt deloc suparata, doar prea ocupata din pacate. Azi nu ma mai avut asa randament insa si seful sta cu ochii pe mine .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

pt seful Otiliei!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Uite acum plec acasa, tocmai ce s-a intors si seful la munca .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Anca e ok cu Cristi. E director, are sanse mari de tot sa ramana, e incantat de job, dupa ceva ani apartamentul il trece pe numele lui. Asa a mai facut si cu alti directori din firma. E super ok, eu una sunt mandra de el. Ma gandesc ca pe de-o parte e bine si pt Vla. O sa aiba gradinita, o sa fie altfel. Oricum pasul e facut, apartamentul e luat, asa ca......trebuie sa imi adun fortele. Toata lumea e incantata. Si cum ai zis si tu, rare sunt ocaziile astea. Macar stiu ca nu mai trebuie sa strangem bani sa ne luam apartament.
Am vazut ca ai deschis si tu sub nou, dar cand terminasem eu si ieseam de pe net. Am avut ieri o zi plina. am si uitat de o masina. a gasit mama de dim rufele in ea. Ma innebuneste Vla!!!!!
Azi mergem la padure iar, ca in fiecare weekend. Vla deja s-a invatat. Si diseara o sa fiu zombi. mai nasol este ca Vla se tot trezeste noaptea, nu stiu ce e cu el. Azi noapte mi-a dat trezirea de la 12. Oare o sa mai recuperez somnul asta??? Dar a gandesc la Kati si......si imi trece oboseala. Apropo Kati ce mai fac copiii???? dorm?
Ma duc sa calc niste rufe ca vla s-a culcat si apoi sa ne pregatim de picnic.
Weekend placut!!!
Multi pupici de la noi!

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ioana, distractie placuta la padure!!!
Weekendul meu e cam agitat, a randul ex-ului la copii, eu lucrez (noroc ca am zi scurta), dar la piscina nu am cum sa ajung, vrem sa ajungem in Cetate ca sunt ceva evenimente, concerte, etc, chiar si programe pt copii, dupa masa merg la tati, seara din nou mergem la cetate ca vor fi artificii... maine la fel, aceeasi program:)
Cat despre noptile nedormite, nu prea sunt sanse sa le recuperam, insa vei invata sa adormi in 3 secunde si sa dormi atat de profund, ca nu te va trezi nimic in afara de copil sau de ceas desteptator:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

fetelor,am intrat si eu pe forum dupa cateva zile absenta.Am fost plecata din localitate si cand am venit m-au pocnit si cu o delegatie asa ca nu am putut sa stau pera mult nici cu familia si nici pe calc .Azi sambata lucram si pentru ca sefa si-a luat recuperare am intrat pe calculator.Am o dilema , fiica mea a primit oferta de tabara la BRADISOR , jud Valcea si nu stiu ce conditii sunt acolo .Poate stiti ceva de tabara asta ca sa nu deschid un nou subiect....

poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, fetele.
Ma simt foarte obosita in dimineata asta, efectiv nu sunt in apele mele, sunt epuizata. O fi de la vreme??? Parca nici somnul nu imi mai ajunge, oricat as dormi nu ma trezesc odihnita.
Oti, si eu am o perioada grea....si randament foarte prost...cred ca mi-ar trebui un concediu de 1 luna ca sa imi revin cat de cat....ceea ce este utopic deja.
Ioana, ma bucur mult pentru sotul tau si pentru voi!!! De-ar primi si dragul meu sot macar pe jumatate asa recompensa pt. volumul enorm de munca pe care il depune! Eu sunt foarte agitata asa...am o neliniste interioara legata de faptul ca as vrea sa fac o afacere, sa investesc in ceva si efectiv nu avem bani pt. asa ceva! Poti sa ai 1000 de idei, daca nu ai bani sa investesti in ele...nnu poti sa faci nimic...si sunt foarte suparata pe tema asta. Nu vreau sa raman pe veci un simplu executant la un birou, nu am satisfactii prea mari cu ceea ce fac si ma gandesc ca maximul ce pot obtine acum sunt relatii si trebuie sa profit de asta...sa cunosc cat mai multi oameni cu care eventual sa lucrez ulterior pe firma mea...zau ca imi doresc mult sa evoluez, stiu ca am "what it takes", vorbesc 2 limbi straine fluent, ma descurc cu alte 2....am idei, relationez bine cu oamenii....sigur, mai am multe de invatat...si nu vreau sa ma opresc aici. Sunt foarte suparata pe tema asta...degeaba ai potential daca nu ai posibilitatea sa il valorifici.

Va pup...am de predat un SF zilele astea si trebuie sa ma pun cu burta pe lucru.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

spor la treaba, fetelor!!!
Si eu pic de somn, nici Kati n-a venit cu cafeaua:(((
Am avut un weekend agitat, ca de obicei, noroc cu ploaia ca mai mergeam si aseara la un concert in aer liber:)
Si asa, sambata fiul meu a participat la un foc de tabara, dupa care s-a organizat o "lupta de noapte", copiii mai mari (de fapt adolescenti si studenti) de la Comunitatea evreiasca i-au scos pe cei mici in Cetate, au primit tot felul de misiuni, si-au vopsit fata ca si luptatorii adevarati, pana la 1 noaptea am fost pe baricade:)
Cam ciudat s-a uitat la noi paznicul si patrula de jandarmi din cetate:))))

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput