Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Raluka, la ai mei a mers cu sabsimplex mai bine pt colici si am mai auzit de debridat ca face minuni. Daca se constipa tare de la lapte, poate ar trebui sa il schimbi. Ce le dai acum? Excat asa cum spui tu au fost ai mei in primele luni: unul se culca-unul se trezea, unul se juca celalalt manca … etc,etc… zi si noapte. Dar si-au reglat in timp programul a fost mult mai bine. Daca reusesti sa-I faci sa manance si sa doarma simultan (macar sa adoarme odata, ca de trezit se trezesc la ore diferite). Dar acum depinde mult de ei, nu-I poti lasa flamanzi un timp sau sa-I tii treji, numai ca sa le armonizezi ritmul.



Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Si ca sa nu-mi ies din mana, va invit sa vizionati poze din we de la munte

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by elyanne

Felicitari Mari! sa fiti sanatoase... toate patru si fetele sa aiba o viata frumoasa si mult noroc.

Scriu pe fuga... urla un terorist...
Am pus cateva poze de la botez








Sa va traiasca crestineii! Tare scumpi sunt. Frumosi foc! Iar domnisoara Elena in rochita alba arata exact ca un inger! Sunteti tare fericiti cu asa copii reusiti.Bravo voua!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Am vazut si pozele de la botez si cele de la munte... mama ce de fete si baieti frumosi
abia astept sa vad si bbii Ralucai

Mamagiuliei m-ai impolnavit cu pozele cu prjituri: aproape am facut inundatie ... si l-am sunat si pe sot sa-mi ia praji in drum spre casa... retetele unde le ai?




http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Oanna,
activeaza-ti pm-ul ! Prajiturile sunt de aiciwww.culinar.ro/forum/index.php?showforum=21" target="_blank">dulcegarii

Pupici la burtici si la mamici ! Si muuulta sanatate la puiutii vostri deosebiti !


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

felicitari lauracatu si mari !! sa aveti copii frumosi, sanatosi si mancaciosi; va asteptam cat mai repede acasa



Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:



am pus cateva poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by mamaana



am pus cateva poze noi

ce chelioase sunt ... super haioase...


Laura am vazut pozele ... suuuuper haiosi... Eu sunt inabunita dupa fetite, dar la strumfii tai nu ma pot hotari care e mai haios

Raluk la mine unul e cuminte (Andrei) si le doarme in orice conditii (a se citii cand frac'su urla fara motiv)... iar Mihai se cam rasfata si ar vrea sa stea (daca se poate) numai in brate... numai ca nu-i tine cu nebuna si are program de urlete aproape in fiecare zi... dar se pottoleste rapid daca nu il ia nimeni in brate.
Eu am aplicat metoda asta de la bun inceput, din primele zile acasa... Cu cat cresc, cu atat sunt mai hoti... si sunt mai greu de "educat"
Ai mei or fi mai cuminti... nu stiu ce sa zic... da' io nu pot sa zic ca m-au terminat ... Poate si pt. ca am antrenament cu mandra... acu' nu mi se pare atat de greu. Nopatea dorm de 8-9 ore... asa si-au facut singuri programul... n-am facut nimic...
Dar sunt convinsa ca in schimbul celor 8-9 ore de somn, o sa ma stresez ca or sa ia putin in greutate... Nu manaca foarte bine, doar de 5 ori pe zi, intre 500-600 ml/zi (dupa ce am mancat cateva zile in medie 700 ml/zi, de ma speriasem).
Asta este... nu le pot avea pe toate...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am fost si noi ieri la eco si:totul e ok. Titicuti s-au asezat asa:
Titi de la Parter, e pozitionat chiar sub linia bikinilor. Are 3.2 cm si DPN.. 16.12.2007, cu activitate cardiaca!
Titi de la Etaj, e pozitionat peste linia bikinilor, Are 3.57 cm, DPN 10.12.2007, cu inimioara batatnd

acum, cand sa ma astept sa nasc?? stiu ca pe la 37 de sat..e bine asa?

la toata lumea





PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Eliana sa-ti traiasca crestineii , sa fie sanatosi! Elena , bine-nteles, o scumpa, iar tu arati foarte bine! Sotul tau are o figura cunoscuta... probabil sa seamana cu cineva...E bine si asa, Andrei cuminte si Mihai "neinteles", de, era pre frumos de erau amandoi cuminti. Vad ca si tu aplici metoda "spartana" de crestere("are program de urlete aproape in fiecare zi... dar se pottoleste rapid daca nu il ia nimeni in brate"). Aceasta metoda mi-a spus mie dr. de familie ca aplic.
mamaana frumoase sunt fetele tale si....niste grasane. Sa nu mai zici ca nu-s, ca uite ce cute au pe picioare! Arata excelent la 5 luni!!!
pussi ma bucur mult ca titicutii sunt bine. Ar fi minunat daca ai ajunge la 37 saptamani! si asa sa fie!
Laura niste scumpi! Se vede ca v-ati relaxat si v-ati simtit bine! Pupici de la noi!
Anna nu stiu daca a ajuns mesajul meu la tine
Noi suntem bine. Cel mai important e ca sotul meu e bine, ne-am lamurit cu problema lui de sanatate, totul e ok.
Va pupam pe toate!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput