Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

In primul rand :FELICITARI,MARI!SA-TI TRAIASCA PRINTESELE,SA FIE SANATOASE SI NOROCOASE!.Au avut greutati foarte bune.Cand eram isarcinata,atunci cand imi era mai greu ,ma gandeam la tine si ma incurajam,caci idubitabil,o sarcina cu tripleti e mult mai grea decat una cu gemeni.Bravo! Ai reusit sa le aduci pe lume sanatoase!E un lucru extraordinar.
Raluk,daca te consoleaza cu ceva,si ai mei fac la fel:unul doarme,altul e treaz sau plange iar cand adoarme el se trezeste celalalt.Si cu mancatul ar face ei la fel,dar nu ii las sa-si faca de cap chiar asa:caut sa ii aduc eu mereu la aceeasi ora de masa cand au tendinta sa se decaleze,ca altfel iinebunesc.
Eliana,mi-au placut mult pozele tale de la botez. Sa-ti traiasca micii crestini!Sunteti superfrumosi si Elena a fost superba.Ce-mi place perisorul ei cret!
Nici ai mei nu mananca foarte bine,dupa cum am mai scris.Le-am schimbat laptele,am trecut pe Topfer.Imi place ca e Bio si are un gust foarte bun spre deosebire de celelalte.Dar tot cam 500-600ml in 24 ore mananca.
In ultima vreme nu prea mi-a mers net-ul si abia acum lucrez si eu sa pun in album poze de la botez si dupa,asa ca in curand o sa va invit sa le vedeti.


Luminita mami de Daria si gemenutii Andrei si Stefan
Pozele mele

"Iubeste-ma cand o merit cel mai putin:atunci am nevoie cel mai mult."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by ainia
[brSotul tau are o figura cunoscuta... probabil sa seamana cu cineva...

I-au cateva persoane ca seamana cu actoru' Cristi Iacob... acu' mie nu mi se pare... Poate tot la el te gandesti si tu

si multumim inca odata de complimente...

Pussi la 37 de sapt. e foarte bine ...
Si al mine au fost muuult timp unul mai sus si celalalt mai jos... Iar cu o sapt. inainte de nastere au ajuns cap in cap.... iar la nastere a iesit primul cel de la etaj


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am mai pus cateva poze aici... nu toate sunt noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_dobos spune:

Foarte frumoase pozele la toate!!!!Sa va traiasca si sa aveti parte doar de bucurii de la ei...
Am fost la pediatru si i-a cantarit si masurat...au crescut fff bine...cel "mare" Matteo are acum 4400g( cand am iesit din spital avea 2930g)si 54 cm, iar Luca are 4300g (2760g)si 53 cm...sunt foarte multumita..le dau lapte praf Humana 1,si ceai de fenicul combinat cu musetel.

A scris cineva ca ptr colici e bun ceai de anason cu chimen si fenicul...sunt ceaiuri separate si le combina sau se gaseste un ceai care sa le aiba pe toate????
Raluca Matteo+Luca(11.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Raluca, eu luam separat si le combinam. Sunt si ceaiuri pt colici care le contin pe amandoua si inca alte chestii. Eu am baut f, mult ceai de chimen si fenicul pt ca am citit ca stimuleaza lactatia si aveam mereu o sticla dupa mine. Plus ca daca sug prin lapte trec substantele din ceai si la ei.

Eliana super poze si madra ta e o minunatie de fetita, frumoasa foc. iti seamana foarte mult. Si are dreptate Lavinia, sotul tau seamana cu cineva, dar nu stiu cu cine

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Votatii pe Rares si Bianca!


Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Buna, fetele!
Sotul meu mi-a facut o surpriza! Un aparat foto, nu aveam. I-am filmat si eu pe copiii mei si, datorita Laurei , in sfarsit am reusit sa postez cateva filmulete cu ei.
Deci www.dropshots.com/day.php?userid=264432&cdate=20070517" target="_blank">toata trupa si www.dropshots.com/day.php?userid=264432&cdate=20070517&ctime=192532" target="_blank">cum canta Tea.
Va pupam!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Nu stiu daca doar la mine se deschide asa greu, trebuie sa dati Refresh sa apara filmuletul. O fi din cauza netului....sau a calculatorului meu....

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

fetelor, am o intrebare

de miercuri seara fetele au diaree
dfr mi-a zis sa le dau 2-3 lingurite de smecta topita in 50 ml de apa
nu am dat de miercuri pt ca mi s-a parut k nu e f rau si am sperat ca se rezolva (alaptez)

azi am inceput sa le dau inainte de supt

ati avut ac problema? aveti idee de cauze? in cat timp trece?

multum
E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Elen, ce inseamna ca au diaree?
Adica ce fel de scun au si cat de des?

Solutia de smecta este foarte buna in asemenea conditii, mai ales ca este cald si riscul de deshidratare e mare. O poti da cu seringa (de 2 sau 5 ml), pe la coltul gurii. Nu are ce sa faca rau, dimpotriva.

PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Chiar... ce inseamna diaree?
Mihai face de obicei o data pe zi, maxim de 2 ori, dar mai rar...
Dar Andrei face de 3-4 ori /zi.
Mereu au avut scaunele mai apoase... nu m-am gandit vreodata sa fie vb de diaree... Gresesc?

ainia la mine s-au deschis imediat filmuletele... Super.
Si sa stapaniti sanatosi camera foto.

Laura si multumim

Raluk au crescut f.f. bine! Bravo!
Eu le dau bebeilor ceai de la Hipp, tummy tee...
Iar eu beau ceai de fenicul, chimen si anason... mai mult pt. stimularea lactatie... Ei nu prea mai au colici.




Mergi la inceput