Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Mari FELICITARI pt printesele talei!
Va urez crestere mare, multa pofta de mancare, sa fiti f f papacioase si cuminti.
Mari sa ai mult mult laptic, multa rabdare si sa va intoarceti cat mai repede acasa, sa ne povestesti cum a fost si vrem poze cu zanele tale.
Pt orice sfat, intrebare iti stau la dispozitie.
Pupicei

eu am poze noi de azi de la iarba verde.


http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Mari,felicitari pentru bebelusi!De-abia astept sa vedem poze.Ma bucur ca toti sunteti bine.

Pussi,bebeii mei au inceput,de cateva zile,sa miste amandoi odata.Dar inca nu au inceput meciurile de fotbal si alte alea.

Bianca 19+
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

msemcu felicitari mamico!! Sa-ti traiasca printesele sanatoase, destepte si frumoase!!
lachi e super bun pretul..eu inca nu m-am hotarat ce si cum, dar studiez piata! pup fetitele din burtica
AYUMIastept si eu momentul!!

la voi la cat timp s-a vazut burtica?? la mine nu se vede...



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Mari, bravo mamica tripla!
Felicitarile mele pentru modul exemplar in care ai dus sarcina si ai nascut!
34 de saptamani pentru o sarcina cu tripleti este excelent!
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si sa ajungeti acasa cat mai repede!
Si mult laptic ca sa poti sa le hranesti cat mai mult timp pe cele trei printese! Mai ales in primele luni, ar fi foarte bine sa le poti da!

Te pupam cu mult drag,
Anna si gemenii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicitari MARI!!! Uau! Sanatate multa, refacere rapida si sa veniti repede acasa. Cred ca explodezi de fericire! Ma bucur tare, tare mult pentru tine si sotul tau. Meritati din plin bucuria asta! M-au trecut toate emotiile cand am vazut mesaj cu ID-ul tau, pana am terminat de citi tot. Fetele sunt mari si sunt sigura ca o sa fie foarte sanatoase si o sa creasca repede si frumos. Va doresc tot binele din lume!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Mari! sa fiti sanatoase... toate patru si fetele sa aiba o viata frumoasa si mult noroc.

Scriu pe fuga... urla un terorist...
Am pus cateva poze de la botez




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari Mari pentru cele 3 minuni ! Sa aveti parte de tot binele din lume !


p.s. pupici la mamicile de gemeni si tripleti si sarcini usoare in continuare celorlalte !


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Vai, fetelor, ce de vesti placute!
lauracatu felicitari, sa-ti traiasca , sa fie sanatosi, destepti , frumosi si norocosi!!!
mari ma bucur mult pentru tine si grasaneletale! Sa dea Dumnezeu sa va aduca numai bucurie, sa fie sanatoase si iubite !!!
isa26 imi pare rau , nu am cum sa te ajut cu carutul. Faci un gest foarte frumos ajutand-o! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi toti! Si.....iti doresc cat de curand sa scrii "sunt o proaspata mamica" in loc de "o biata aspiranta"
Va pupam pe toate si pe toti!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

fetelor, aveti un dr de bebei bun, de care sunteti f multumite?


multam
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_dobos spune:

Lauracatu, Mari..felicitari mamicilor...sa fiti sanatosi toti, sa aveti cat mai mult laptic si copii mancaciosi, sa fiti puternice si multa rabdare..

Nu stiu voi celelalte mamici cum va descurcati, dar mie cu toate ca stau cu parintii si ma ajuta f mult mama mi se pare greu...nu stiu cele care nu au ajutor ce fac, dar eu una nu am timp de nimic, numai cu ei stau..daca unul doarme celelalt e treaz si numai in brate il tin ca sa nu planga si cand adoarme asta se trezeste celalalt...(acum stau cu unul in brate)..baza e laptele praf si se cam constipa si ii doare burtica...ptr colici le dau bonnisan dar nu prea sunt multumita...am luat si ceai cu fenicul si nici asta parca nu isi face efectul, doar ca fac mai usor cacuta..
Ce-mi recomandati ptr colici??
Mananca la 2-3 ore cate 90 ml ziua si 60 ml noaptea...ma trezesc de cate 3-4 ori pe noapte si nu bine adorm din nou ca ma trezeste celalalt...dupa-amiaza mergem la cantarit..abia astept sa vad cat au luat in greutate.
Gata, s-a trezit si celalalt
Am sa mai intru cand mai pot.
Sanatate multa si la cat mai multe saptamani ptr gravidutze

Raluca Matteo si Luca (11.04.2007)
Vreau sa pun si poze dar nu stiu cum...ajutati-ma

Mergi la inceput