Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Dragele mele, in primul rand va multumesc din suflet pentru urari! Felicitari proaspetelor mamici si sper sa va descurcati usor si bine cu minunile voastre!!

Apoi, felicitari si viitoarelor mamici de gemeni care ni s-au alaturat! Vad ca este din ce in ce mai mare gasca!! Ce frumos o sa fie!! O sa avem cu cine ne sfatui!!

Dar cel mai important este ca sunt mamicile veterane alaturi de noi si sunt asa de dragute incat sa ne raspunda la toate intrebarile, fie ele ciudate, hilare sau importante!! Sa stiti ca am intrat sa vad toate pozele nou postate si raman la ideea mea: gemenii si tripletii sunt cei mai draguti copii! Si sunt asa de dulci impreuna, si asa de atasati incat imi vin lacrimile in ochi de fiecare data cand ii vad!!

Iar acum sa dau si eu raportul: am fost luni la eco si am aflat ca fetitele noastre au: 2,3 Kg, 1,5 si 1,6 kg. Cea mai mare este cea din placenta individuala, iar micutele sunt impreuna, in aceeasi placenta. In momentul ecografului aveam 33 sapt si 2 zile, deci stam destul de bine!! Oricum, doctorita mea a decis ca e momentul sa intru mai serios sub observatie, asa ca de astazi ma internez! Nu am programat inca cezariana, caci depinde foarte mult de evolutia lor in continuare!! Asadar, in perioada urmatoare nu o sa va mai pot scrie, dar o sa o rog pe sora mea sa intre sa va dea de veste ce mai facem!! De simtit ne simtim ok, doar din ce in ce mai greu si cu picioarele cam umflate, dar suntem norocosi, nu avem contractii si nici alte probleme.

Abia astept sa va anunt ca am nascut si sa vad ca fetele sunt bine!! Aaa, si am uitat sa va spun ca ne-am decis asupra numelor: Petra, Maia si Mara.

PS. Cred ca ati aflat deja, dar Laura-catu a nascut deja. Mi-a luat-o inainte, dar asa si trebuia conform numarului de saptamani!!

Aoleuuu, de acum chiar ca e randul meu!!!


Mari 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna! Scriu de la servici, asa ca nu ma pot intinde prea mult. Scuze fetelor la care nu am mai raspuns demult la postari!
Multumim f. mult pt voturi si pt intentie (mamaana). Concursul mai dureaza cateva saptamani, asa ca ne mai puteti vota in continuare daca doriti (un vot/saptamana de la un IP).
Mari fetele au greutati f. bune! Esti extraordinara! Ma bucur mult ca ati ajun cu bine pana aici. E bine ca te internezi, asteptam cu nerabdare vesti de la tine (spune surorii tale sa ne scrie des!).
Sanatate multa si sa dea DD sa fiti toate 4 super bine!
Multumim si pt vestea legata de Laura. Nu stiam!
LAURA!!! FELICITARI!! Sa iti traisca si sa fiti sanatosi cu totii. Asteptam sa veniti repede acasa, sa ne dai amanunte si POZE!!! Sa ai laptic mult si copii sa creasca repede!
Anna ce mult si ce frumos au crescut baietii!! Sunt superbi si seamana teribil intre ei.
Lavinia sper ca sunteti bine.
Noi plecam azi la munte la o cabana pana duminica. Se anunta vreme buna, deci shtrumphii o sa zburde mult pe afara.Bianca se chinuie cu niste canini care vor sa iasa, e maraita si nervoasa, roade tot... Dar mananca si doarme bine, ceea ce e super!
I-am tuns POZE din mai
Va pup cu drag pe toate si sper sa imi fac timp intr-o zi sa raspund pe indelete fiecareia

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Laura felicitari! Sa fiti sanatosi si sa veniti repede acasa.

Mari bravo! Bine ca ai ajuns pana aici Lasa ca e mai bine la spital... asa ai sanse sa le tii cat mai mult in burtica daca esti in spital.
Asteptam vesti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

laura felicirati!! sa-ti traisca baietii!!! Sanatosi! frumosi si desteptii!!!

msemcutu urmezi, tinem pumnii!!!

AYUMI astept si eu sa simt falfaiala din burtica..o sa fie la dublu! Uterul meu se va tansforma in bazin de inot, sala de sport, discotecaTu cum ii simti??

Lachiam vazut caruciorul..l-am cautat, ca trebuie sa-mi intru in rol si eu, ca vreau sa aleg eu totul! E ff frumos!! sa-l stapaniti sanatoase!!



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Stiam ca am uitat ceva
Eliana sa va distrati bine maine, sa fie copii cuminti si sanatosi

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

laura 25 am vazut pozele, cel mai mult mi-a placut cele de pe olite



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanaoti spune:

LAURA
foarte frumosi copiii tai!
Sunt draguti afara, in parc. SI in casa sunt jucausi!

LAURA sa iti traisca copiii sa vii acasa si sa te ajute ingerasii sa treci peste greutatile inceputurilor.

MARI ma bucur ca ai ajuns pana acum la varsta aceasta. Noi nici cu doi nu am putut ajunge. O sa fie niste copii superbi si rabdatori!

ELIANA e o activitate importanta pentru copiii botezul. Sa iti traisca micii crestini.

ANNA am vazut pozele cu baietii tai. Au crescut mari si foarte frumosi . Cred ca ne mutam cu Teodora la Bucuresti dupa cum vedem treburile
PUSSI si BIANCA ca si celalte mamici viitoare sa fiti cuminti si rabdatoare.

Incercati sa impartasiti copiii cat mai des. E foarte bine pentru ei si pentru voi.

Sa aveti liniste si multa bucurie,
Otilia



Oti & gemenii bucovineni
http://pg.photos.yahoo.com/ph/otiliaclipa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Laura felicitari pentru nastere! sa fiti sanatosi toti trei si sa va intoarceti cat mai repede acasa!

Mari fetitele tale au greutati bune zic eu pentru varsta asta si faptul ca sunt 3. E foarte bine ca sunteti in spital sub supraveghere. Asteptam vesti de la sora ta. Iti doresc nastere fara probleme si fetite sanatoase si care sa creasca repede si sa pape bine, iar mami sa aiba lapte!

Pussi eu am luat caruciorul (adica il voi lua, ca abia l-am comandat) de la importator direct si financiar am iesit foarte bine, mult mai ieftin. Adica am luat caruciorul cu landourile care se transforma in sport + scaunelele auto ce se pot fixa pe sasiu + geanta multifuntionala pentru mine +huse de ploaie si totul m-a costat doar cu 200 RON in plus fata de pretul caruciorului afisat pe internet.

Elyanne multumesc mult pentru raspuns! Ce repede a trecut timpul .... au deja 2 luni si faceti botezul! Bravo, felicitari!


lachi 25+ Karina Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

ups, am scris mult si s-a ratacit tot textul, deci o iau de la capat: sint sora lui marti si va anunt ca cele 3 piculete s-au simtit norocoase pe data de 13 si-au devenit oficial din pic, poc si puc- maia(1.800), mara(1.800) si petra (2.200)

Mari 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Petra a decis azi dimineata sa rupa membramnele, asa ca fetele s-au nascut prin cezariana la ora 8.50, 8.55 si 8.57. mari se simte bine, lupta din greu sa se puna pe pcicioare, a executat deja doua plimbari prin salon si spera miine dimineata sa-si revada fetele (a fost rahianestezie, asa ca le-a vazut live, cum erau scoase una cite una). tot din cauza de rahi, miine dimineata trebuie sa ne prezentam cu o cafea cu coniac, ca sa combatem durerile de cap, ce-ar indrazni sa apara in zona (sfatul anestezistei).
succes tuturor, super mamcici la dublu si la traiplu si gravidute la fel

Mari 34+

Mergi la inceput