Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11

Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 11 | Autor: elyanne

Link direct la acest mesaj

Mamici si viitoare mamici de gemeni & trilpeti: 12345678910



Listuta gemenilor si pozele lor:

Ianuarie
04.01.2004 – Ioana Miruna & Luca Barbu – Corinaa (web)
08.01.2003 – Razvan & Serban – miruna2bebei (web)
18.01.2005 – Livia & Maya – Lorelai (web)
18.01.2006 – Allesia & Alexandru – laurababy
20.01.2003 – Lukas & Alexander – Tina75 (web)
28.01.2004 – Yann & Philip – Arturicii (web1, web2, web3, web4)

Februarie
01.02.2002 – Maria & Ioana – CameliaH (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=CameliaH" target="_blank">web)
01.02.2007 – Andrei & Stefan – LEVI (web)
08.02.2002 – Andrei Ioan & Andreea Maria – angi_gemeni (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=angi_gemeni" target="_blank">web)
12.02.2007 – Raluca Ioana & Andrei – monica_b (web)
16.02.2005 – Maia & Stefana – doublemom (web)
28.02.2005 – Vlad & Oana – George si MonicaT

Martie
01.03.2007 – Elias & Simon – Anail (web)
03.03.2007 – Andrei & Mihai – Elyanne (web)
10.03.2002 – Isabella & Nicole – Janin (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Janin" target="_blank">web1)
16.03.2005 – Darian & Rares – ako
25.03.2004 – Mia & Lucas – Simov (Simona) (web)

Aprilie
03.04.2002 – Alexandros & Yannis – Theodora (web1, web2, www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora" target="_blank">web3)
11.04.2007 – Matteo & Luca – Raluk dobos
15.04.2003 – Daria & Catalin – Tamara (web1, web2)
17.04.2007 – Ana Maria & Monica – MadyEr
22.04.2006 – Cosmina & Medeea – alda
27.04.2005 – Alexander Paul & Philip Christian – mariamunteanu

Mai
05.05.2007 – Cezar & Vlad - Lauracatu
13.05.2007 – Maia, Mara & Petra - msemcu (web)
26.05.2003 – Maria-Diana & Elena-Stefania – ione (web1, web2)

Iunie
03.06.2006 – Gabriel & Ioan – Sheannamp (web)
13.06.2005 – Bianca Andreea & Rares Mihai – laura25 (web)
20.06.2005 – Stefan Gabriel & Tudor Mihai – isabelele2 (web)
20.06.2006 – Rares & Andrei & Ingrid – oanna3 (web)
26.06.2002 – Daria Rebeca & Robert Armin – Tamyra
29.06.2006 – Anita & Miriam – dalina2x2

Iulie
02.07.2006 - Rebeca & Roberta – gab_ (web)
06.07.2005 – Alexia & Victor – 17lory
12.07.2006 – Ana Teodora & Rares Gabriel – ainia (web)
15.07.1998 – Teodora si Maria – elenacristina
20.07.2005 – Catalin & Adrian – dia_b
22.07.2002 – Alexandra & Carina – cristinacsa (web)
25.07.2001 – Alexia-Rebeca & Anita-Riana – zulu (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=zulu" target="_blank">web1, web2)

August
02.08.2004 – Alexandra & Andrei – MichelleT (web)
05.08.2003 – Stefania & Daniel – simanoro (web1, www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">web2)
09.08.2004 – Alesia & Ianis – maeda alesia
10.08.2003 – Mare & Sara – odaiana (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=odaiana" target="_blank">web)
17.08.2002 – Jonathan Alex & Ashley Constance & Matthew Jacob – Danadarla (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danadarla" target="_blank">web)
20.08.2004 – Eric & Filip – gweno (web)
20.08.2005 – Spiridon & Teodora – nanaoti (web)
26.08.2003 – Horia & Martin – mirupati (web1, web2, web3)
28.08.2006 – Oana Maria & Alexandru Octavia - Rhiannon

Septembrie
05.09.1999 – Luca & Matei – Oana (lucamatei)
15.09.2005 – Darius & Caius – adaca (web)
20.09.2005 – Luca & Matei – marica
23.09.2002 – Filip & Andrei – Amarena (Aurelia)
28.09.2003 – Craita & Crina – Mioara (Craita) (web)
28.09.2005 – Mihai & Gabriel – mireaf (web)

Octombrie
03.10.1995 – Denisa & Eduard – Podeau (Daniela) (web1, www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Podeanu" target="_blank">web2)
12.10.2004 – Tudor-Serban & Vlad-Adrian – IRCal
16.10.2002 – Diana-Maria & Amalia-Ioana – Cosmi (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=cosmi" target="_blank">web1, web2)
27.10.2006 – Pascal Andreas & Sophia Maria – kokorina
29.10.2004 – Alexia-Maria & Teodora-Andreea – ncristina (web)

Noiembrie
03.11.2004 – Tudor-Andrei & Bianca-Cristina – Ad_riana (web)
05.11.2005 – Oliver & Felix – Pelatia
12.11.2004 – Dennis & Daria – didutza (web)
22.11.1992 – Ioana & Iulia – anatolia
23.11.2006 – Alexia-Ioana & Daria-Maria - Flavia-Ioana (web)
28.11.2004 – Medeea & Matei – aurastanciu

Decembrie
02.12.2006 – Stephanie & Isabelle – mamaana (web)
06.12.2003 – Miriam & Ruth – 2girlsmum (Patricia) (web, web2)
09.12.2005 – Daniel Cornel & Eduard Mihai – TatianaG (web1, web2, web3, web4, web5, web6)
12.12.2003 – Irina & Vlad – monicamihaela
20.12.2004 – Victor & David – Meli



Viitoare mamici de gemeni & tripleti:


DPN: ... .07.2007 – mano –

DPN: ... .08.2007 – lachione – &

DPN: 26.08.2007 – thea_m – (web)

DPN: 03.10.2007 – AYUMI – (web)

DPN: 04.11.2007 – irina_stef –

DPN: 27.11.2007 – paulat –

DPN: 13.12.2007 – Pussi –

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

elentin pumnii!!
elyanne multumim pt. noul capitol!!! Sa fie cu noroc!!

Eu , am slabit 2 kg. intr-o sapt. si maine ma internez..sa fac perfuzii cu glucoza, sper sa stau in spital numai cat fac perfuziile..si dupa acasa!!



PUSSI 6 +

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Prezenta la datorie... Am deschis capitol nou... dar sa ma trageti de maneca daca imi spuneti sa modific cate ceva si nu o fac... e posibil sa uit.
Intru zilnic sa va citesc, numai ca nu apuc sa mai scriu nimic...
Iesim afara de doua ori pe zi, cate 1,5 - 2 ore de fiecare data... asa ca s-a dus timpul meu liber. Iar la pranz, cand dorm toti copii mai lucrez cate ceva...

Acu' s-o iau pe rand...

Elen iti tinem pumnii si asteptam vesti de la tine, cat mai curand posibil.
Si La multi ani! cu intarziere.

Sheannamp Ce-ti mai fac baietii?

paulat bine ai venit pe la noi. Vorbeste cu doctorul, cel mai bine. si ai grija de voi.

ainia felicitari. Abia astept sa va vedem si in Mami.

Liana ma bucur ca sunteti bine. Ai grija

gab imi pare rau pt. incident... cum se mai simte pitica? Ai fost la dr.?

ainia, gab v-am vazut pozele noi ... Filmuletele nu am apucat, inca, sa le vad.

Laura nu ne-ai mai zis ce-ti mai fac shtrumphi

Monica iar ai disparut?

Ce o face MadyEr? A nascut? Eu nu mai stiu cand a scris ultima data. Sper ca sunteti bine

si inchei aici... pt. ca trebuie sa ne echipam de plimbare... pt. ca la 1 e ora de papa si sa stam macar o ora jumate afara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

M-am trezit si eu cam tarziu, cred dar:

HAI elen!!!
Sa dea DD sa fie totul super bine! Te asteptam cu vesti cat de repede poti

paulat bun venit, sarcina usoara si eu as zice sa intrebi medicul, sa faci un control.

Scriu de la servici, asa ca o scurtez. Sper sa ma lase copii sa mai intru si de acasa un pic.

Lavinia drum bun maine si sper sa primiti numai vesti bune.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

ELEN ELEN iti tinem pumnii. Suntem alaturi de tine.
paulat bine ai venit ! din partea noastra Tinand cont ca ai sarcina FIV, consulta-ti dr.


Ade, Dari si Cai

AB Darius si Caius Gazele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauracatu spune:

salutare fetelor

Elen, tinem pumnii sa fie bine!
Chiar si io ma intrebam ce o mai fi cu Madyer, o fi nascut cumva?

mai intram si noi rarutz sa mai raportam cate ceva.../ dar va citesc mereu....furam la nenea doctoru duminica, la 34 de sapt, pandureii mei sunt destul de micuti, au in jur de 1930 gr fiecare, asta e.....ne vede iara peste 2 saptamani si poate atunci apuc si io sa programez cezariana. in rest, timpul trece greu, ca in ultimele saptamani, ma misc ca o balena esuata, dar nu am probleme medicale si ma bucur pt asta.
si voi ati facut vergeturi, ca io ma umplu la greu pe burtica, degeaba ma dau cu tone de crema, ca tot am, cel putin in jumatea de jos a burtii e jale.....da nu tre sa imi pese, nu?
va pupacesc

Laura34+ Cezar siVlad/Raresh

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

si eu am emotii pt ea sa dea Dumnezeu sa fie totul bine sa nu fie probleme. roberta acum e bine in seara cu incidentul am dat-o cu aloe first si i-a trecut a 2 a zi nu a mai trebuit sa mergem la medic.
azi am fost sa cumpar si eu revista 'mami' si am vazut o poveste cu gemeni, oare e una dintre voi?


sanatate la toate gravidutele si cele care tre sa nasca. pupici!!!

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

lauracatu si ai mei au fost mai micuti... unul cu o sapt. si celalat cu 2 sapt. decat media pt. varsta sarcinii... Dar uite ca au fost sanatosi si cel mic a ajuns repede la 2300 ca sa putem iesi din spital.
Ai grija de tine sa mai stea la caldurica vreo 3 sapt.
Eu am avut o gramada de vergeturi la prima sarcina (cu toate ca m-am dat cu crema)... acum m-au mai iertat si am avut doar cateva pe sold si una mica-mica pe burta.

Gab ce bine ca a trecut si n-a mai fost nevoie de doctor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

lauracatu si noi la 32 de sapt aveam 1700 respectiv 2400gr asa nu sunt mici deloc oricum cel mai mult o sa creasca de acum incolo cat despre vergeturi ce sa zic si eu am o colectie impresionanta chiar daca nu prea o am la inima asta e... si eu m-am dat cu crema dar nu zilnic.

elyanne si eu ma bucur ca nu a fost mai grav ca si asa a tipat cat a putut de durere imi tiuiau urechile cum urla dar am trecut si de asta. si-au mai revenit dupa tratamentul facut pt raceala si parca s-a mai implinit si roberta arata mai grasuta la fata si mananca mai bine.

pussy ai grija de tine si asculta de doctor ca e important mai ales ca esti la inceput in rest o sa fie bine.

iar pt elen parca am si eu emotii ma simt iar ciudat de parca as naste eu:O)))) sa ai nastere usora .

ainia felicitari pt povestea scrisa in mami in nr viitor abia astept sa o luam.

oare ce mai face oanna 3? si madyEr?
salutari la mami de shtrumphi, sheannamp si toate fetele !!!

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_dobos spune:

Buna fetelor,
Abia reusesc sa intru sa citesc, e cam greu cu scrisul ca sunt zile cand dorm "iepureste" si orice miscare ii trezeste...
Sa va scriu pe scurt experienta mea...
Nu aveam inca facuta programarea ptr cezariana ca era destul de devreme(37 sapt.),oricum probabil la urmatoarea vizita ma si programam...mi s-a rupt membrana la 12 noaptea..am ajuns la spital pe la 01.30...m-a preluat medicul de garda, si neavand inca contractii cand am vb cu medicul meu a ramas sa vb spre dimineata...contractiile au inceput pe la 02 si ceva dar fff dese...medicul de garda venea la o ora si jumate si constata ca colul nu este deschis suficient si nu are ce sa-mi faca decat sa astept sa se faca dimineata...noaptea aceea a fost de cosmar...nu credeam ca sunt niste dureri asha de groaznice..sala de operatii era in formolizare(asha mi s-a spus) si pina dimineata nu au cum sa intre...medicul meu a aparut pe la 06.00 si pina la 07 si ceva am asteptat sa vina anestezista...am crezut ca mor de durere...am vomitat si sufletul din mine(probabil de la atata durere)...cand am intrat in sala de operatii, ce emotii? ce frica? nimic...abia asteptam sa se termine...
La 07.29 si respectiv 07.30 s-au nascut baietanii mei...mi-au adus bbi sa-i vad dupa ce m-au dus la reanimare...am pupat pe unul din ei doar ca eram inca sub anestezie...oricum eram constienta...durerea mai persista inca...mi s-a spus ca asha era normal...sa ma mai doara inca burta...pina seara m-am dat jos din pat...pe linga durerea care o trasesem,durerea de la operatie mi se parea"floare la ureche".
A trecut,pina seara am si uitat experienta...poate daca se rupea apa ziua sau macar mai spre dimineatza nu ma mai chinuiam atat...asha a fost sa fie...important este ca suntem sanatosi cu totii...
Deja s-au trezit...noroc cu mama ca ma ajuta...am fugit...va mai scriu cand am timp..
Lauracatu locuiesc in Nicolina, ai avut dreptate...am nascut la Cuza-Voda cu Dr.Galearschi
Gata..pupici
Raluca Matteo si Luca (11.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

In primul rand felicitari si bine ati venit viitoarelor mamici de gemeni!
Apoi, sa nu uit sa Elen!!!! Iti tinem pumnii si ne sa fie totul ok! Te asteptam cu vestile bune cat mai repede!

Raluca, FELICITARI!!!! Ce greutati frumoase au avut voinicii tai!!! E super ca a fost totul bine pana la urma! Tine-o tot asa si te asteptam cu noutati cand mai ai timp sa intri pe la noi. Multumim si pentru povestea nasterii! Imi pare rau ca ai trecut prin asemenea dureri!

MadyEr, pe unde ai disparut? ca nu mai stim nimic de tine!

Am vazut toate filmuletele si fotografiile nou postate! Si e clar: Aici sunt cei mai frumusei, cei mai draguti si cei mai scumpi copilasi de pe intreg forumul!!!

Dau si eu raportul: am intrat de sambata in saptamana 32. Deocamdata suntem bine! Contractiile nu ne fac chiar probleme serioase, desi tot isi arata coltii din cand in cand! Dar trec cu NoSpa si Sulfat de magneziu. La 30 de saptamani piculetzele mele aveau 1,5 kg, 1,3 kg si 1,1 kg. Sper ca saptamana viitoare sa ajungem din nou la eco! Ca abia astept sa le mai vad!


Mari 31+

Mergi la inceput