GRADINITA?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_t spune:

zeta, nu stiu daca ai vazut site-ul asta:
http://www.autism.ro/ si forumul de acolo:
http://www.autism.ro/forum/
E multa info despre ABA, sunt parinti care o practica etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Paula, nu stiu daca ai reusit sa iti inscrii fetita.
La "Arc-en-Ciel" cred ca ai putea sa o duci, este o gradinita particulara cu oameni extraordinari care stiu sa si ajute.

Eu am avut baietelul aici, si a fost in grupa cu un baietel cu probleme.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zetapompilia spune:

Mary am incercat sa-ti trimit un email, dar nu am reusit. daca as fi avut acces la calaculator, cu multi ani in urma , sunt convinsa ca recuperarea oanei ar fi fost mult mai buna. A facut progrese foarte mari, dar ca orice parinte , ridic totdeauna stacheta. Am facut logopedie particular, a lucrat cu un educator voluntar. am mers la centru de recuperare in oras, acum este integrata in grupa speciala de care am mai vorbit. De terapia ABBA , am citit de-abia acum . Medicul meu de la Bucuresti nu mi-a spus niciodata de asa ceva. Stia cit de mult am incercat sa-mi ajut fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

quote:
Originally posted by zetapompilia

Mary am incercat sa-ti trimit un email, dar nu am reusit. daca as fi avut acces la calaculator, cu multi ani in urma , sunt convinsa ca recuperarea oanei ar fi fost mult mai buna. A facut progrese foarte mari, dar ca orice parinte , ridic totdeauna stacheta. Am facut logopedie particular, a lucrat cu un educator voluntar. am mers la centru de recuperare in oras, acum este integrata in grupa speciala de care am mai vorbit. De terapia ABBA , am citit de-abia acum . Medicul meu de la Bucuresti nu mi-a spus niciodata de asa ceva. Stia cit de mult am incercat sa-mi ajut fetita.

zeta



sper sa colaboram prin mail mari_paun@yahoo.com

pupici

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Zeta, site-ul www.autism.ro contine tone de informatie despre ABA si nu numai despre ABA, mai sunt si alte metode. Da o tura pe acolo.
A, si bine ai venit pe desprecopii:)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Am buba!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

PS: Zeta, avem aci o mamica pe nicname Doralina. Ea stie multe multe chestii. Si Paula2003 stie ceva despre cursuri de ABA.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Am buba!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_81 spune:

BUNA!

Am un baietel de 5 ani cu intarziere usoara psiho-motorie si caut de cateva saptamani o gradinita de stat sau particulara(Bucuresti,sect.3) ,unde sa mearga si fiul meu.Daca ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon sau adresa as fi recunoscatoare...
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_81 spune:

Buna!
As dori sa stiu undee este gradinita Peter Pan?Daca se poate un numar de contact,te rog...
Multumesc

quote:
Originally posted by sorana

Este vorba de gradinita normala?
In grupa Monicai este un copil cu autism. I s-a recomandat integrarea in gradi normala si ei l-au primit pur si simplu.
Copilul respectiv e in al 2-lea an de gradi si a evoluat mult.

Scuze - acum am citit ca e vorba de Gradi normala.
Gradinita "Peter Pan". Daca vrei scrie-mi PM si iti dau nr. de mobil al directoarei.


Sorana si Monica (4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Va rog sa puneti aici adresa si numarul de telefon al grainitelor pe care le cunoasteti.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Am buba!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zetapompilia spune:

multumes pentru informatii tuturor. Am intrat pe forumul autism.ro si intradevar am gasit lucruri interesante.

Mergi la inceput