Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Diana multumesc!
Emma e o zapaceala de copil care cauta continuu sa faca cate o nazbatie. Felul ei de a fi ne-a ajutat foarte mult in lupta cu boala. Noi am carcotit si am luat "la misto" totul , inclusiv caderea parului. Sa o fi vazut cum ea carcotea si comenta ca ii cade parul , iar eu pe ascuns cum plangeam.
Trebuie sa recunosc ca pozele sunt facute intr-o perioda cand Emma terminase cu chimio (inainte de recadere) , iar ultimele 4 poze sunt facute cand a facut recadere (dupa biopsie) si avea deja dureri.

O sa incerc sa pun si pozele dinainte (cu plete si parul ca si cum ar fi fost dat jos de pe bigudiuri) si pozele de anul asta.

Eu sunt intr-o poza cand Emma e pe cal in Mall si mai intr-una unde Emma se tavaleste cu sora mea (eu butonez la laptop). ...sa nu fi dezamagita!

Pupam strumfita Ianca si pe tine

Aida - mama de pisica mica.


nov2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Aida, asa-i ?!

< am luat "la misto" totul >

mi s-a parut si mie solutia cea mai buna de a aborda boala grava...
fondul este serios insa la suprafata daca o iei 'la misto' parca n-are tupeu sa-si arate coltii asa rau...cel putin asta speram...

va pupam si noi si m-au fermecat ochii veseli ai Emmei, e o scumpa si iti seamana, barbita parca mai ales :)


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mariaa , Emma atat a luat de la mine : barbita si dintii puternici.
In rest este intreaga taicasu'. Parca a facut-o singur , chiar si la incapatanare ii seamana.

Pupici

Aida - mama de pisica mica.


nov2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

pai atunci e de bine incapatanarea...nu se lasa invinsa !!!
pusi multi de tot si la mai mare incapatanare si revenire in forma maxima va dorim

Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

A scuze , mai are ceva de la mine , dar cred ca este dobandit : optimismul.

Da , la mai mare incapatanare!


Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Emma de 2 zile a redescoperit bicicleta. Abia asteapta sa cada soarele ca sa o scot pe strada (pe trotuar) la pedalat.
Sigur ca pedaleaza cu roti ajutatoare , dar si asa eu stau cu inima stransa ca ii place tare mult viteza.
Sunt curioasa daca diseara mai vrea la pedalat.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

De ieri nu mai avem cateter. Of! Ce urlete si cata agitatie! Nici nu va pot descrie.
Ca sa nu mai povestesc cum tipa la ea doctorita care ii scotea cateterul. Si tot intreba de ce tipa.
Eu i-am raspuns ca Emma este satula de spital si interventii de orice fel si ca de aproape 2 ani chinuie , asa ca sa nu se mire ca nu le mai suporta.

A facut o fata!!!
Dar nici nu a mai tipat la ea si pana la urma am mers cu ea in chirurgie ca sa il scoata ca nu puteau alfel. Eram 5 persoane care o tineam + doctorita care se chinuia sa umble.

Ma mir totusi ca s-au gandit sa ii faca anestezie...

Acum ma duc sa o pansez. Sunt curioasa ce gasesc acolo. Sper sa fie bine ca sa nu merg cu ea in urgenta la pansat.

Toate cele bune!

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Aida, sa-i dea Domnul sanatate fetitei tale, este tare frumusica si vesela! Si a trecut prin atatea necazuri...Mi-e groaza sa aud ca tipa doctorita la ea, s-o fi gandit oare cat sufera un copilas care a indurat 2 ani o boala atat de grava? Multa lipsa de intelegere au unii prin spitalele astea...Sa va ocroteasca Dumnezeu si sa o vindece pe Emma!

www.flickr.com/photos/pisicuta/821316348/" target="_blank">Mari
www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Aida, cind se va termina perioada de izolare si tratementele?
Va urez sa nu fie complicatii acuma si sa pedaleze Emma in continuare seara!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by Marilena12

Aida, sa-i dea Domnul sanatate fetitei tale, este tare frumusica si vesela! Si a trecut prin atatea necazuri...Mi-e groaza sa aud ca tipa doctorita la ea, s-o fi gandit oare cat sufera un copilas care a indurat 2 ani o boala atat de grava? Multa lipsa de intelegere au unii prin spitalele astea...Sa va ocroteasca Dumnezeu si sa o vindece pe Emma!

www.flickr.com/photos/pisicuta/821316348/" target="_blank">Mari
www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!



Mari din pacate inca mai sunt destui doctori care nu stiu cum sa se poarte cu un copil. Ca sa nu mai spun de copii astia traumatizati.
Dupa ce am spus ca s-a saturat de spitale si interventii s-a calmat , iar cand m-a chemat dupa ce i-a scos cateterul mi-a vorbit foarte frumos si calm si ce trebuie sa fac in continuare si ... nici nu a vrut sa accepte buzunareala.

Ieri cand am pansat-o cusatura era frumoasa si plaga nu supura. Sper si azi sa fie bine in continuare.

Pupici si multa sanatate ca e mai buna de cat toate!

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput