Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Diana si eu as vrea sa ne cunoastem.
Eu azi m-am distrat copios la dialoguri strumfesti si parca o vad in fata ochilor.
Da , stam aproape de biserica.
Va cu drag!

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ieri am mers cu Emma in gradina sa culeaga mere ca sa ii fac compot.Era atat de satisfacuta ca le-a cules chiar ea!

Azi nu am putut sa ma joc cu ea ca a fost nervoasa. Nu am putut in nici un fel sa o fac fie ca mine. Doamne , copilul asta! Are o personalitate foarte puternica. Ma bufneste rasul cand ma gandesc ca spunea :"tu nu intelegi ca nu fac ce spui tu?Fac ce vreau eu!Nu imi spui tu ce sa fac!"

Am lasat-o in pace ca oricum nu as fi ajuns la un rezultat cu ea.Si are doar 5 ani.
Pupici pisica independenta!

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ani , Roxa , veniti maine la spital?
Noi vom fi acolo.
Va .

Aida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna aida,
pupicei Emei tale si multa sanatate

Ema mea e bine, face lectii, a invatat sa mearga pe bicicleta si facem prograse, kiar daca a fost in vacanta 2 saptamani se pare ca nu a uitat ce a invatat
se face o shmekera, si se joaca f frumos cu copiii

va doresc numai bine sio asteptam vesti bune



www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mari , sa stii ca mi-a dat o lacrima citind ce mi-ai scris. Candva ti-am zis ca Ema va fi bine. Inca cred asta si nici nu are cum sa fie astfel cu asa o mamica. Ma bucur nespus ca se vad progresele.

Va pupam si va dorim toate cele bune si tot mai multe bucurii!

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

proba de poze (fara suparare)

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduluca spune:

V-am trimis ieri pe posta un plic mare cu desene noi pentru Emma si niste carticele cu jocuri.
Sper sa ii placa! Ma bucur ca Emma e bine si ca regimul de izolare nu e chiar asa de strict pentru ea.
M-am uitat azi si pe pozele voastre, Emma e tare draguta!
As vrea sa va vizitez intr-o zi cu baieteii mei, cind o sa se poata...
Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Draga Felicia , multumim mult pt plic (o sa iti spun cand ajunge).
Emma e binisor. Are ceva probleme la fundulet si abia sambata mergem la ProctoLine sa ii faca o poza in interior sa vedem de ce spune ca o ustura cand face treaba mare.
Ieri analizele au fost cam scazute , iar seara am mers la Neopogen. Asa ca azi analize de dat si la altii.
Emma ar fi foarte fericita sa primeasca in vizita parteneri de joaca , dar din pacate inca umblam cu masti si manusi. Abia peste 4 saptamani nu o sa mai trebuiasca masca in casa.
Cat despre izolare Emma este cat de cat obisnuita , dar simte lipsa celor care mai aveau voie sa intre inainte de transplant.
Seara o scot afara in curte si in gradina si e de nestapanit si super fericita. Aseara a prins pisica de picior(cu manusi desigur)-(era sa fac infart).

Va pupam si sanatate la maxim va doresc!

Aida - mama de pisica mica.


http://community.webshots.com/user/aidaciolacnov2006[url/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Felicia , am primit plicul. Iti imaginezi Emma ce fericita a fost de matze si de diferente si de unit punctele... Ce sa mai zic!... Iti mai aduci aminte cum chiraie cand se bucura? ... Mii de multumiri!

Promit in weekend-ul asta sa ma invrednicesc si sa imi deschid mail-urile. Nu le-am deschis de mult si s-au strans multe si de aceea mi-e urat sa intru.

Pupici lu' Andu si Luca. Sper ca sunt bine si inca se bucura de vacanta.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Draga Aida, de-abia acum am vazut-o si eu pe minunea ta de fetita! M-am uitat la pozele voastre de doua ori...e atat de frumoasa! Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si sa nu mai aveti probleme niciodata. E un copil extraordinar! Are atata lumina in ochisori si pare atat de blanda...e frumoasa, frumoasa! Ma asteptam sa va do fetita trista, chinuita, dar nu e deloc asa. Tu esti langa ea in poze?
Multi pupici de la noi!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti
Poze strumfesti



Mergi la inceput