Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Multa sanatate Emmei, sa se intremeze si sa fie totul bine de acum incolo!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Azi am fost la analize . Nu sunt foarte bune dar nici rele nu sunt . Tare s-a speriat cand au intrat asistentele si doctorita noastra la ea ca sa ii faca cateterul si ca sa o recolteze (a crezut ca au venit sa ii faca punctie) , eeeeh , sa vezi urlete !
Asa ca poate mai mergem si sambata la analize.

In rest Emma este bine si azi abia am bagat-o in casa la baie.
A gasit un butoi cu apa in gradina si a inceput sa arunce cu pietre.Na! Mai ia un copil de la apa daca poti.
In rest mananca bine si se joaca si e linistita.

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI_TOGOE spune:

trebuia sa venim la timisoara acum 2 sapt. dar luci s-a jucat cu o fetitza despre care am aflat ziua urmatoare ca a facut varicela.. am sunat la timisoara si am vb cu doctorita si ne-a zis sa asteptam 2 sapt. sa vedem daca face si el . azi se fac 2 sapt. si deocamdata nici un semn....mai sunam si sambata doctorita si daca totul e ok sapt. viitoare vom fi la timisoara. ma bucu ca ema e bine.va pupicim dulce ani si luci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ani la ce doctorita sunteti voi?
Cand vii sa spui , acum au mutat hematoII in pediatrie la et.1 ca s-au apucat sa mai faca un etaj.
Miercuri sigur sunt la spital la analize , asa ca ne vedem siur.
Pupici.

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI_TOGOE spune:

suntem la doctoritza boeriu.astazi alta belea...a facut sora mea varicela.acum ce o sa urmeze alte 2 sapt de asteptari?tu sti ceva aida?oricum o sa sun sa vad ce zice...voi ce faceti?sper ca sunteti ok.as vb mai mult cu voi dar nu ma lasa luci imi zice mereu "nu te-ai saturat sa vezi numai copii bolnavi" si imi fura mous-ul si imi inchde pagina.va pupicim si sper sa ne intalnim miercuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa_r spune:

Bine ati venit acasa

ma bucur ca a mers totul bine si sa dea Dumnezeu sa ramana totul bine si Emma sa creasca mare si sanatoasa

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ani cam naspa problema. Emma a facut tratam anul asta de doua ori. O data inainte de ultima cura si a 2-a oara inainte sa intram in transplant (deseara are ultima pastila).
Asa ca ... nu stiu ce sa spun.
Roxa ce mai faceti? Cum sunteti? Ati terminat?

Pupici.

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa_r spune:

buna
nu am terminat mai avem 2 luni daca totul merge bine...
am avut in iulie rmn si a iesit binisor, adica nici o schimbare...restul de tumoare e neschimbat din decembrie. Sa dea Dumnezeu sa fie bine, si la noi si la voi
si noi mergem miercurea in timi am fost si miercurea asta, poate ne vedem
acum sunt ingrijorata ca are un pic rosu in gat, dar doar atat nici un alt simtom, tremur deja sa nu-mi faca febra, nici nu pot sa-i dau nimic sa previn...
va las, va pup si tot binele din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Azi am fost la spital. Analize bunicele , putin mai crescute decat miercuri , dar eu cred ca din cauza ca am facut degetel .
In rest Emma a fost aseara in culmea fericirii ca a venit verisoara ei pe la ea si s-au plimbat si jucat putin prin curte.
Acum face un nani mic. E sigur ca a mai pus ceva carnita pe ea ca o simt cand o ridic. Papacioasa lu' mama.

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Aida, ma bucur di suflet ca totul e bine acam. Mi-a spus mama ca a citit ca Emma e bine in nu stiu ce ziar care se tipareste acolo, in Giroc si m-am bucurat din inima. Poate ca acum o sa reusim si sa ne cunoastem, noi vom veni acasa din nou in septembrie...poate, cine stie!? As vrea mult de tot sa o cunosc pe micuta ta luptatoare, draga ta fetita! Mi-a arata mama casa voastra, stai pe langa cladirea aceea portocalie, nu? Aproape de bisercia. Te pupic si iti doresc numai si numai bucurii alaturi de fetita ta!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti
Poze strumfesti



Mergi la inceput