Cine detine puterea financiara in familie?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LUIZAM spune:

Intr-o vreme eu aduceam mai mult si el mai putin. Nu-si exprima frustrarea, dar imi zicea cu subinteles: "nu stiu mami, tu hotarasti ce faci cu ei".
Acum el castiga mai mult, si parca il vad mai plin de el, se cam lafaie in ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adria_ spune:

Eu nu stiu cine castiga mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

in acest moment e sotul care aduce mai multi bani incas, dar au fost perioada cand aduceam eu, sau cand el nu a lucrat deloc, asta a fost cateva luni, si doar din banii mei sa platea rata la casa si masina, dar nu ma deranjeaza.Noi de cand ne cunoastem, de aproape 10 ani, am pus banii la comun.In general cardurile sunt la mine, si de cheltuieli ma ocup eu, datorita serviciului sau.
Chiar daca eu castig 1/4 din cat castiga el, nu ezit niciodata sa imi cumpar ceva ce imi doresc, sau el la fel, chiar daca imi cheltui toti baniipe luna respectiva.Insa intotdeauna ii spun ianinte, si imi calculez bugetul sa vad dca ne ajunge pana luna viitoare.Acum a trebuit sa cumparam mobila pentru 2 case, si deciziile le-am luat impreuna, dar am cumparat maruntisuri, gen perdele, paturi, ustensile de bucatarie, covoare, aplici, fara el, si am cheltuit 2 salarii ale mele, dar nu am avut nici o problema, deoarece erau lucruri necesare pentru casa.
Nu am cerut niciodata parerea despre o crema sau un parfum, iar lui tot eu ii cumpar cam tot.
Eu cred ca intr-o familie nu conteaza cine aduce banii in casa, ca tot pentru amandoi sunt, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by olim

Eu cred ca intr-o familie nu conteaza cine aduce banii in casa, ca tot pentru amandoi sunt, nu?



subscriu!!


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Ala care aduce bani mai multi trebuie sa aiba si putere de decizie....nu? ....in firme yo asa vad....actionaru cel mai puternic e si cel ce decide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Ala care aduce bani mai multi trebuie sa aiba si putere de decizie....nu? ....in firme yo asa vad....actionaru cel mai puternic e si cel ce decide.




sigur nu secretara?

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Tu te uiti la filme XXX....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

adusca fâlfâie din jene...fâlfâl, fâlfâl

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

egalitate nu exista.....cel ce aduce mai mult este seful ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

pe cat pariu ca nu?
ca ti s-a lasat aceasta impresie, e altceva.
dar hai sa-ti spun io un mic secret, si sezi pe scaun sa rezisti la soc.

intodeauna, dar intodeauna, seful in casa este femeia, indiferent daca catiga sau nu vreun leu.

fetele de pe DC

Mergi la inceput