Cine detine puterea financiara in familie?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

quote:
Originally posted by adusca

pe cat pariu ca nu?
ca ti s-a lasat aceasta impresie, e altceva.
dar hai sa-ti spun io un mic secret, si sezi pe scaun sa rezisti la soc.

intodeauna, dar intodeauna, seful in casa este femeia, indiferent daca catiga sau nu vreun leu.

fetele de pe DC


Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....



Iegzact!!!!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

veniti cu idei revolutionare...bagati in cap la alte fete...si apoi ies razboaie.
in comunism este egalitate....cum ala nu mai exista ramine ca cine pune mai mult ala are si putere de decizie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

da Guestus, e exact cum zici tu, cine pune mai mult, femeia are putere de decizie......de ce? PENTRU CA MERITA

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

quote:
Originally posted by adusca

da Guestus, e exact cum zici tu, cine pune mai mult, femeia are putere de decizie......de ce? PENTRU CA MERITA

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....



Subscriu!...si imi permit sa adaug: pentru ca e smechera!

Pierderea de kilogramela negrutzele mortaleda usurinta in miscare!

"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_kmy spune:

Originally posted by adusca
intodeauna, dar intodeauna, seful in casa este femeia, indiferent daca catiga sau nu vreun leu.


Ai dreptate!Al meu nu are timp sa-si cumpere haine,ii cumpar tot eu.Dc.ajungem de 2 ori pe luna la cumparaturi e bine...exceptand vacantele,dar si atunci tot eu decid ce cumparam.El hotaraste doar cand isi ia masina...si asta pt.ca il las eu...si oricum ma intreaba.El castiga mai mult,dar nu cred ca l-ar deranja viceversa.Ar fi mai multi bani de cheltuit,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

EU CASTIG MAI BINE,ASA CA SOTUL E IN CIC,DEOCAMDATA. EL NU E DERANJAT PREA TARE,DAR EU DA:CATEODATA,CAND AS VREA SA STAU EU ACASA CU CRACII IN SUS.NUMAI CA DUPA UN WE CU STRUMFA DE UN AN SI DOUA LUNI PE CAP ,IMI TRECE

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> SI MAI NOI ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> NOU NOUTZE ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> NOI

"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiut85j spune:

A fost o perioada cand sotu nu muncea.Se simtea ingrozitor,era si irascibil din cauza asta.Acum castiga dublu cat mine si e in apele lui,dar hotaram impreuna la toate.

elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

quote:
Originally posted by adusca

da Guestus, e exact cum zici tu, cine pune mai mult, femeia are putere de decizie......de ce? PENTRU CA MERITA

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....


Adusco, nu zice nika de merite, ca acu vine fata ceea din Giurgiu si te intreaba daca tot pe merit isi ia ea bataia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu intotdeauna am "pus" mai mult pe masa, acum insa m-a depasit omu.Dar niciodata nu a fost cu "cine decide"...am decis impreuna, de comun acord, ce paine/cascaval/masina/vacantze luam, si fara prea multe discutii..mi se pare aberant, cum adica, sa hotarasce numai el unde/daca mergem, ca el castiga mai mult???
Si yo m-as simti excelent sa fiu intretinuta, sa nu mai tre' sa muncesc, nu as avea nici un fel de complexe

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by mamaruta

quote:
Originally posted by adusca

da Guestus, e exact cum zici tu, cine pune mai mult, femeia are putere de decizie......de ce? PENTRU CA MERITA

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....


Adusco, nu zice nika de merite, ca acu vine fata ceea din Giurgiu si te intreaba daca tot pe merit isi ia ea bataia?



Mamarutz, din pacate, si la ea si la celelalte cazuri de abuz, femeia nu avea o sursa de venit, din care cauza( probabil)sunt nevoite sa suporte asta.Cel mai ciudat e ( scuze, dau in off-topic)ca acolo am vazut insiruite si cele mai multe calitati masculine, de ex: " ma bate, da' ma iubesteeee, e frumos, e peptos, ceva de speriat, si face...si drege...si " etc samd...

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput