~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata si de la noi si La multi ani Katja .

Acum 3 ani...pe vremea asta....eram in drum spre spital....ma sculasem cu fata la cearceaf si voiam sa nasc cu orice pret . N-a fost sa fie atunci...a mai durat o zi!

Mamaaa ce repede trece timpul....

Pupici si revin mai tarziu

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

LA MULTI ANI, THEA!
LA MULTI ANI, KATJA!
Intru doar sa va salut, caci nu ma simt prea grozav din cauza de o raceala suparatoare (muci, stranuturi, care m-au sacait toata noaptea). Asa ca azi am ramas acasa.
Lavi - imi pare rau ca nu ati reusit sa ajungeti la serbare. Multa sanatate Hannei! Ce o deranjeaza, gatul? Si eu ma rog sa nu ia Cristina raceala asta a mea, ca sa fie in forma la serbare si sa-si faca rolul ei de viorea.
Mickyyy - parca mai ieri a fost, nu? Ce mai zboara timpul! Ce mai fac fetele?
Gabi - cum a reusit Ioana sa cada in sant? Mititica, cred ca o supara chisorii. Ce tratament ii dai?
Laura - daca eram mai in forma, si eu ma gandeam sa dau o raita prin magazine. Asa patesc si eu, plec dupa ceva sau doar ca sa insotesc vreo prietena si neaparat cumpar si ceva pt Cristina.
Pupici, sper sa mai intru in weekend, mai ales ca avem atatia sarbatoriti!

Ela 29+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sapphire spune:

Ela, noi stam la casa si pe strada, pt ca e cartier nou, sunt mai mereu santzuri si santiere... si ea statea si arunca cu pietre intr-un santz din ista plin de noroi (mai deverseaza si unii fosa in el) si a vazut o broasca si s-a aplecat s-o apuce si bildibic! Avea saraca betze si noroi si-n par... Apoi a facut conjuctivita... (rau, avea ochii rosii-rosii) si am mers la oftalmo si i-a dat niste picaturi si o crema, antibiotice, oricum. Acum e mult mai bine.

Auziti, cum fac sa-mi trec si eu poze cu noi la semnatura? Ca eu sunt cam...paralela...

Ela si ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Malina Ioana
Radu Paul

Maria Cristina
Raul Andrei


La multi ani, iubiti copilasi ! Sa fiti sanatosi, norocosi si sa aveti o copilarie frumoasa !

La multi ani ! Tuturor celor cu nume de floare ! La multi ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Buna seara, dragele mele!

LA MULTI ANI, MIA SI LUCAS!
LA MULTI ANI, THEODORA!
LA MULTI ANI, MALINA IOANA!


Sa va dea D-zeu, numai bucurii in viata si sa va bucurati parintii.
Fetelor, sa va traiasca prichindeii!

M-a luat cu asa nostalgie....
Mickyyy, tu esti de vina! Cand ma gandesc si eu ca acum aproape 3 ani, ma duceam senina la spital, fara sa am bagajul facut, fara sa-mi imaginez ce ma va astepta... urasc timpul asta!!!
Ma bucur pt tine ca s-au rezolvat problemele acasa; asta e cel mai important; cand acasa e buna intelegere, restul se rezolva usor; si numai bine iti doresc!
Te invidiez ca te gandesti la bebe3! e frumos! e bine ca puteti sustine o familie mai numeroasa; bravo! ah, ce frumos e sa faci copii!

Gabi, bine ai revenit! De ce ai lipsit asa mult? V-ati mutat la casa noua?

Laura, nu ai chef de servici? E timpul pt un nou bebe! Musai sa mai faceti si voi unul, ca-i tare fain!

Ela, gravidutza noastra, nu te stresa cu treburile la servici; pune-le pe toate la . un pe burtica si unul pt Cristinuca. Mi-e dor de voi!

Lavinia, ce pacat ca ati ratat serbarea! Sper ca Hanna e mai bine.

Fetelor eu ascult IRIS; v-am mai spus ca IRIS e marea mea iubire? nu ma pot exprima in cuvinte ce simt cand ii ascult... muzica asta imi da o energie ++++; deja am inceput sa-l indoctrinez si pe Stefan cu muzica lor; e asa dragut; zice: "muzica asta ii place lui mami cel mai mult" ; i-am promis ca la urmatorul concert il duc si pe el .
V-am spus ca am copiii in MM? Sunt plecati de marti; e pustiu fara ei, dar e si bine; + ne-am terminat curatenia pt pasti, lucru pe care nu-l reuseam cu ei in zona; 3 zile am smotruit cu sotu` coto la cot; asa am facut curat ca dupa zugraveala; acum miroase la noi a cu-rat! pe bune; mai mare dragul.

Cred ca in seara asta pun poze noi.

A! LA MULTI ANI! tuturor celor ce poarta nume de floare! Sa traiti cu numele multi ani fericiti cu sanatate!



Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sapphire spune:

La Multi Ani! tuturor micilor piticilor... Ce frumos, sa pice ziua lor simbata... Sa fie sanatosi si cuminti (ca frumosi sunt mereu).

Ela si Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Vorbiti de melancolii?? Acum 3 ani pe la ora asta eram cu voi pe net, aveam emotii pentru dimineata Abia asteptam sa scap de burtoi si sa-mi vad minunea. Pupe mama pe el de gras, Dumnezeu sa mi-l tina sanatos!
Acum exact 1 an eram in stare de soc dupa ce ma lovise masina pe trecerea de pietoni Dumnezeu a vrut sa raman in viata si ii multumesc zilnic pentru asta!
Ce trece timpul...prea repedeeeeee...

Azi am avut petrecerea cu piticii si maine cu familionu. Va imaginati cat sunt de obosita si satula de mancare, nu?

Thea
Katja
Malina
Maria sa cresteti mari si sanatoase, sa aveti o copilarie de vis

Poze de la petrecere, poze cu tortu si cu cadoul de la mama si tata!

Va pup, as sta mai mult la palavre dar pic de somn iar maine am din nou o zi agitata



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Am revenit si eu cu poze; nu m-am lasat pana nu le-am pus.

Clau, f frumoase poze; m-am socat cand l-am vazut pe Raul in costumul surpriza; cred ca a fost tare incantat de el. Bravo pt tort; tu l-ai facut? Si tabla e f faina; de unde ati luat-o? cat a costat? ce se poate face exact cu ea?

si noapte buna!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Pe fuga, La multi ani Raul
La multi ani Maria Cristina
.

Noi ne-am chefuit 2 zile, vineri la gradinita, sambata dimineata la serbare cu iepurasul, sambata dupa-amiaza acasa, sa vad daca-mi fac timp sa pun si poze.

Pupici si week-end placut tuturor...am fugit ca am o gramada de trebi de rezolvat !

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

La multi ani tuturor copilasilor care s-au serbat zilele astea. Sa fiti sanatosi si cuminti.
Clau, am vazut pozele vostre. Ai baiat mare ce sa mai, iar tu arati foarte bine, poti sa te apuci de urmatorul. Vad ca nimeni nu vrea sa preia stafeta de la Ela.
Mariana, am vizionat pozele cu morosenii mei, n-am cuvinte ce baieti dragalasi ai tu acolo si ce bine pare ca se inteleg. Zic pare ca la mine din poze pare ca e bine cand colo Petra e tot impinsa si smotocita si Tudor tot timpul pedepsit, toata ziua Tudor nu o impinge, nu o lovi, nu te urca pe ea, nu stiu cat o sa mai tina asa. Azi i-am zis ca daca nu o lasa in pace o trimit la Baia Mare bunici si a zis ca bine sa o trimit.
Mickyy, bine ca ti s-au rezolvat problemele de acasa, asta e cel mai important in afara de sanatate. La servici si eu am lasat o gramada de probleme in speranta ca se vor rezolva pe cand ma intorc, urmeaza sa ma intorc in 2 luni si problemele s-au amplificat asa ca probabil va trebui sa-mi caut altceva. Ela, te invidiez ca urmeaza sa pleci, mie nici nu-mi vine sa cred ca a trecut deja un an, la voi e mai bine ca puteti sta 2 ani acasa, nici nu stii cat va invidiez pentru asta.Ce face bb mic?
Gabi, bine ca nu ne-ai uitat.
Lavi, cu e Hanna? A fost tare suparata ca a pierdut serbarea? Uite un pupic de la noi. Pana la urma ce tort i-ai facut?
Nedda, Simona, unde sunteti?

Comorile lui mami

Mergi la inceput