~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

LA MULTI ANI, RAUL!
Sa cresti mare, sanatos si cu muuult noroc in viata!
Clau, sa-ti traiasca frumusetea de baiat si sa te bucuri mereu de el!

Codruta, draga mea, trebuie sa-ti marturisesc ca ai mei se inteleg asa dupa cum se vede din poze; Stefan se mai scapa cateodata si-l bruscheaza pe Simon, dar se intampla rar asa ca ma declar caz fericit. Sunt convinsa ca esti terminata cu fazele lui Tudor iti doresc sa treaca cat mai repede; sigur o sa ajungeti la momente mai bune. Nu stiu, dar cateodata am impresia ca am prea mari asteptari de la Stefan si mi-e ciuda pe mine ca poate l-am traumatizat pe tema asta; asa m-a apuca cateodata; poate gresesc. iti spun asta in ideea sa fii rabdatoare cu Tudor; poate pare aiurea, dar eu am primit colaborare din partea lui Stefan in momentul in care am inceput sa sar peste pedepse; pedepsele il enervau cumplit si primeam un fel de razbunare pe urma lor; asa ca l-am lasat nepedepsit (exceptie: cazurile extrem de grave); si de aici a inceput binele. Vezi, poate tine si la voi faza asta.

tuturor!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Multumim frumos de urari - inca nu am avut timp de poze. POate maine seara.

LA MULTI ANI

Thea
Katja
Malina
Raul

si toti celilalti pe care -am ratat. Sunt pe fuga si acum ca de obicei.

Melancolie mare si pe mine ca au trecut 3 ani... Nu imi vine sa cred si imi pare rau ca zboara timpul asa. Mia si Lucas sunt tot ce mi-am dorit pe lume si nu as schimba NIMIC din firea lor, din felul lor de a fi si din infatisarea lor... Sunt perfecti asa cum sunt si ne aduc atata bucurii in fiecare zi... Si ii multumesc lui Dumnezeu de zeci de ori pe zi ca m-a ales pe mine sa fiu mama lor.

Va doresc din suflet la toate sa va bucurati de copilasi si de toti cei dragi voua si de acum inainte. Imi cer scuze de la toti carora le-am ratat ziua. Dar am program atat de incarcat incat nu apuc nici sa citesc zile intregi (uneori saptamani) daramita sa ma scriu...

Bine ai venit Saphirre!

Lavi, imi pare rau ca aveti febra. Of saracuta..

Ela, astept poze zu burtica. Mama, ce dor mi-e si mie de burtica... of, ce mi-a placut sa fiu insarcinata si cat de usor am dus sarcina pana la sfarsit... Dar noi ne oprim la doi... Eu tot mereu le spun la fiecare pe rand. Lui Lucas: "Tu esti singurul meu baietel si altul nu-mi doresc" si Miei: "Tu esti singura mea fetita si alta nu imi doresc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

LA MULTI ANI RAUL !


Mmm, ce copilasi frumosi am vazut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

LA MULTI ANI, MALINA!
LA MULTI ANI, RAUL!
LA MULTI ANI, MARIA!
LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CU NUME DE FLOARE!
LA MULTI ANI, RUPRICH!

Chiar ca repede mai zboara timpul! Ma gandesc ca acusica vine si bebe2. Vorba Codrutei: cine preia stafeta de la mine? Haideti repede!
Eu am reusit sa racesc, de muci am mai scapat, dar a inceput o tuse zdravana care ma sacaie si nu prea vrea sa cedeze. Si Cristina are cate o repriza de tuse, in special dimineata la trezire, pe care o duce de vreo 2 saptamani, fara sa se accentueze insa.
Maine dupa-amiaza avem serbarea de Paste, iar saptamana viitoare au vacanta o saptamana si vreau sa o duc la bunici.
Ieri a fost tare frumos afara si am profitat de vreme cat am putut. Am fost la biserica si am primit crengute de salcie, apoi la Muzeul Satului, unde era ultima zi a targului de Florii, cu mesteri populari, cu iepurasi de turta dulce, cu casute proaspat varuite si iarba verde-crud; apoi intr-o vizita la niste prieteni pana seara tarziu. Cristina a fost tare incantata si bine dispusa. I-am cumparat o traistuta si zice ca are si ea ca Veronica, o traistuta fermecata
Am admirat pozele piticilor Cred ca Raul a fost tare incantat de costumul lui, de musafiri, de tortul-trenulet si de tabla de scris (chiar n-am vazut asa tabla pana acum).
Mariana - vai, dar ce mare s-a facut si Simon, nu-mi vine sa cred. Si au amandoi niste ochisori fermecatori. Ce bine ca se inteleg!
Codruta - tare Tudor cu trimisul Petrei la bunici. Eu i-as fi zis ca-l trimit pe el - sa vedem atunci daca ii mai convenea. Dar cum zicea si Mariana, poate daca se simte mai putin cicalit/pedepsit, va reactiona mai pasnic. Habar nu am, vad eu ce-o sa fie si la noi.
Simo - draga de tine! Sa stii ca si eu ma gandesc uneori ca avem un copil pentru care trebuie sa-i multumim lui Dumnezeu ca ni l-a dat.
Lavi - gata racelile? sper ca sunteti bine, sanatosi cu totii! Voi aveti vacanta de Paste?
Laura - voi cum stati cu bubitele? au mai inceput sa cada cojitele?
Mickyyy - poze cu Malina-iepuras? dar de la ziua ei?

Hai sa va arat si eu niste poze de ieri. Faceti abstractie de cum arat eu, in forma de butoi. (Am un sot care niciodata nu se straduieste sa gaseasca un cadru mai bun, e un chin sa faca poze, se pare. Asa ca mai mereu eu sunt cea care fotografiaza si cand e sa apar si eu, ma ingrozesc ): poze de ieri

Ela 30+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

LA MULTI ANI RUPRICH!


Ela, arati foarte bine ! Nu te mai chinui; arati foarte bine pentru o femeie insarcinata cu al doilea copil, aflata in ultimul trimestru de sarcina ! Cristina e o dulce ! S-a maturizat mult si e o dulcica cu traistuta de gat ! Si Daria are un fluture ca al ei !

Daria, de azi merge din nou la gradinita, dimineata nu a fost prea incantata de situatie, dar cum s-a vazut in sala s-a comportat de parca n-ar fi lipsit trei saptamani. Bubite cu coaja mai are cateva pe picioare si spate, cel mai incantata a fost de faptul ca poate face baie din nou.

Ieri si noi am petrecut in natura; la Galati a fost Festivalul scrumbiei si ne-am plimabat pe Faleza; ne-am delectat cu copacii infloriti si peluzele de iarba (Daria mi-a cerut voie sa mearga prin iarba; pentru copilasii nostri "de oras" mersul prin iarba e o raritate), am vizionat Scufita rosie (Teatrul de papusi a dat o reprezentatie ), apoi, pentru ca nu voia acasa sub nici o forma, am urcat pe un (fost pasager) vapor si am mancat bineinteles dupa ce am inspectat fiecare coltisor si am admirat Dunarea de aproape.
Dupa amiaza am avut o sarbatorita, mama prietenei ei Nicola, si impreuna dupa ce s-au comportat exemplar cateva ore (singurele in sufragerie) au facut o boacana mare cat ele: au scris cu creioanele colorate un perete (cam cat tinea canapeaua).
Noi stateam linistite in bucatarie la meci, la tigara si copilele creau !!!!!! Sper sa gaseasca o solutie sa-si "recupereze" peretele ca saracii n-au nici jumatate de an de cand au terminat curatenia !
Au reactionat foarte bine gazdele cand au vazut pictura, dar n-am avut curaj (inca) sa sun sa vad care e starea lor azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:



Ela, am vazut niste poze ffffffff frumoase; un verde minunat; cred ca ati avut o zi minunata; tu arati f bine! de Cristina nu mai am cuvinte. Cu cine se iubeste?

Laura, ieri m-am plimbat cu sotu` si la un moment dat imi zice: " miroase a scrumbie" [:d].... iar dupa o pauza zice: "azi la Galati se mananca scrumbie...." iar tacere. Asa mila mi-a fost de el. cred ca i-e un dor... nici nu-mi spune cat de mult tanjeste dupa o vizita la Gl; sincer, si mie mi-e dor; imi imaginez cum e el.
Succes la noua gradinita.
Nu te stresa cu peretele; nu e un motiv de suparare; sunt copii si fac faze dintr-astea frecvent; se putea intampla la voi acasa. Si ai mei m-au fericit cu opera de arta, dar cu pixul; iar Stefa m-a intreba fericit: "iti place, mami?" am crezut ca-l mananc de drag.

Simona, ai vorbit f frumos; exact ca o mamica iubitoare; te inteleg perfect

Trebuie sa fug! Va pe toate!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Nu am timp deloc - dar am vazut poze frumoase!!

Raul e superb!!! Frumos, frumos, nu asa, oricum... un "barbatel" adevarat. Asa ii spunem noi lui Lucas si el isi spune: "Eu sunt barbatel"

Ela - graviduta frumoasa, ce esti! Ahh.. ce dor mi-e de burtica!! Cristina e o minune!

Mariana - mai, mai ce flacai blonzi cu ochi albastri!! Perfecti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Laura, Mariana, Simo - sunteti niste dragute, ca imi ridicati moralul
Baietelul din poze e Victor, prietenul nostru, cu 2 luni mai mic, cu care am fost impreuna in Grecia, la mare, in 2005. (uitati aici - ce mica era, am si uitat) Acum, ca sunt mai marisori, se joaca si fac numai ghidusii. Apropo Laura, ca ziceai de desenatul pe pereti - cand am fost altadata la Victor in vizita si ne bucuram ca avem copii care stau linistiti in camera lor, am descoperit ca tocmai decorasera vreun metru patrat de perete, cu mai multe culori (arta abstracta, ca n-au stiut sa zica ce reprezinta) De aceea am zis ca la noi peretii ii voi varui numai cu alb pana cresc copiii, ca sa pot acoperi usor.
Azi avem serbarea la gradi. Azi-noapte i-am terminat rochita, care a iesit cam prea mare (prima varianta era prea stramta!), e lunga pana la glezne. Important e ca ei ii place, zice ca e printesa-viorea (rolul ei de la serbare) si Cenusareasa.
O sa fac poze si o sa vi-o arat. Oricum, tinand cont ca sunt mai bine de 10 ani de cand n-am pus mana pe o masina de cusut...

Ela 30+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Fetelor, multumim pt aprecieri.

Sunt in vizita scurta; ma grabesc la bagaje; maine dupa ce ies de la servici plecam in MM la copii (la bunici); o sa ne intoarcem pe marti.
O sa-mi fie dor de voi!
Va doresc din suflet sa aveti un Paste fericit; sa va bucurati cu toata familia de multa liniste si bucurie sufleteasca!
Va dulce pe fiecare si va ofer cate un



Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sapphire spune:

Mmmm, ce poze frumoase! Pun si eu in curind...dar trebuie sa ma dumiresc...ca nu stiu cum sa le pun la semnatura. Poate ma ajutati voi. Am unele dragutze cu Ioana si ursul si vulpita, de la ziua ei...
In rest, pregatiri frumoase de Paste tuturor.

Ioanei i-a cam placut de Raul...m-a pus sa-i pun pozele de trei ori (sper ca suparam pe nimeni...raminem doar la stadiul de privit)

Gabi si Ioana

Mergi la inceput