~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Vaaai...ce lene pluteste-n aer pe-aici....nimeni nu mai scrie nimic! Mai bine, mi-e mai usor sa va urmaresc .

Haideti fetelor....trezireaaaaaaaaa!!
Simo, cum a fost petrecerea, poze, ceva?
Restul mamicilor, cum va pregatiti de petrecere?
Ca noi suntem comozi din fire, am dat comanda de tort la cofetarie , am chemat-o pe soacra-mea sa ma ajute (chit ca nu stiu la ce), si asta-i toata pregatirea! Maine seara mergem sa ii luam costum de iepuras fetei pentru serbare (sau ma rog, "ingredientele" necesare sa-l facem noi acasa) si cadou...si mai departe...habar n-am!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sapphire spune:

Salutare, mamicutze! Am intrat sa va urez La MUUUUUULTI Ani ! puisorilor, ca acum e perioada :). Sunt io, gabivalceanu, mama ioanei, dar cred ca de-un an n-am mai intrat, de mi-am uitat si parola! Asa ca, uite, aceeasi eu, cu alt nume.
Noi am petrecut bine, ioana (intre 2 viroze) si-a serbat frumos ziua cu piticii (i-am inchiriat de la teatru de papusi pe Vulpitza si pe Urs si i-a placut la nebunie).
Ma duc sa dau o raita prin album, ma bucur ca v-am regasit, e o poveste lunga cu neintratul meu pe site

Ela si Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Fetele multumim mult de urari! Chiar ca ne-am chefuit pe cinste. (3 zile si ....mai urmeaza doua)
De vineri de la ziua sotului si pana duminica am fost numa`in musafirime, in pun-te si ia-te masa si cum nu au ajuns sa ne vina toti pretenutzii continuam acu sambata si duminica.
E super insa eu una....parca nu mai pot.Noroc ca acu sambata o sa ma "scoata" sotul cu un ceaun iar duminica....vin mai de-ai casii si ....nu ne mai complicam

V-am citit si eu asa mai pe sarite , oricum vreau sa felicit si eu gemenutzii nosti de ziua lor, sa ne traiasca si sa-i fericieasca pe ai lor parinti.
Simo poze?!

Mickyyy vor veni si vremuri mai bune. Cum spui tu, noroc cu ai nosti`copii ca ne tin la suprafata.

Laura
o super dulcica DAria.

Clau distractie placuta si .....ce are sotiorul?

Ela am si eu persoane pe care le urasc in adevaratul sens al cuvantului si ce a mai tragic la mine ca fac parte si din familie (neam) Principalul sa nu-i lasam sa ne amareasca prea mult si....gata. Burticuta avem voie sa o vedem???

nu mai stiu ce am mai citit. Oricum va pup pe toate si....sa speram ca nu lasam "subecul" sa dispara.

Noi suntem acu putin si-n stresul serbarii de paste. Maine are loc si...sunt curiaosa cum va fi. Se combina totul si cu o mini-slujba (si noi suntem gradi patronata de b.catolica - dar la mine si fetele-s tot catolic botezate, ca si sotul etc) Apoi se adauga si pregatorea pt Sf.Pasti care (doamne ajuta!) pica la un loc cu cele catolice (nu tre sa ma mai muncesc de doua ori).Se pare ca primim musafiri , asta daca nu ne hotaram mai repede sa plecam in Italia la o pretena. In timp de sapt cum ne stiti cu parca mult prea multe activitati extra-casnice iar seara picam de picam.

Va pup, tre sa fug ca.....s-a trezit gaza la tzitzi. (cred ca incep si cu grisuletzul de seara - intre timp ia cu brio pranzul div- nu de alta insa ma trezeste tot la 3 ore sau si mai repede sa pape . se pare ca e mai haple ca papi)

pusi si ....pe curaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnndddddddd

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sapphire spune:

Iertati-ma, revin aiurea, numai sa ma minunez...cit de mari si frumosi sunt copii vostri...cel mai mult de Daria...Mikky, Doamne, parca ieri era la Predeal o gigilice de 3, 4 luni... Sa-ti traiasca! Imi faceti chef sa ma apuc de-al doilea :) Ca eu, codasa...

Ela si Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

gabi, bine-ai revenit . Asteptam poze si povesti cu si despre Ioana .

La multi ani Theodora !!

Eu's in continuare intr-o stare de kko, la serviciu a iesit cu scandal, am rabufnit pentru ca nu mai suport atmosfera, si fie se lasa cu demisie, fie se lasa cu schimbari.
In schimb s-au rezolvat mare parte din problemele personale, am revenit pe linia de plutire, chiar deasupra cred....asa ca acum in afara de serviciu, nu mai am alte stresuri. S-o rezolva si asta intr-un fel sau altul, in cel mai rau caz imi bag picioarele si asta e...proasta nu's, cerere pe piata fortei de munca e, imposibil sa nu gasesc ceva mai bun.

Gata, am fugit, pupici si ne mai auzim!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sapphire spune:

Mikky, bine ai facut la serviciu...in ritmul ista oricum nu mai ajungeai nicaieri... Daca se lasa cu demisie, oricum te descurci...ca esti super calificata... si mie unii mi-au zis ca esti si super desteapta :)

In rest, Ioana are conjuctivita ca a cazut intr-un sant super murdar...dar ii trece (sper)

Ela si Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Gabi - bine ai revenit! si La multi ani IOANEI!Ce idee draguta cu contractatul papusilor de la teatru. Sper ca acum sa treci mai des pe la noi.
Lavi - ce frumos ca v-ati distrat. Abia astept sa ne povestesti despre serbare, cu amanunte, plizzz. (si poze! promit sa depun eforturi sa va afisez si burtoiul meu)
Mickyyy - sper sa se linisteasca apele si la serviciu, ca sa te apuci linistita de bb3! Deci voi sunteti iepuras la serbare, ce dragut.
V-am zis ca fii-mea e viorea si eu mi-am propus sa-i cos singura rochita? Eeee, visuri mari, practica ne omoara. Idei am, dar cand e sa la aplic stau si ma intreb cum sa fac
Laura - mai neplacut e ca sefa imi creeaza probleme in mod gratuit (o fi menopauza de vina?!) Dar nu mai conteaza, caci nu mai e mult si intru in concediu si n-are decat sa stea cu nebunia ei. (oricum, am aflat ca in iulie o scot astia cu forta la pensie )

nu va zic de cand am inceput mesajul asta... dar nu m-am lasat si il trimit asa cum e, poate mai apuc sa mai scriu mai tarziu.


Ela 29+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Gabi - bine ai revenit! Asteptam poze cu bebelusa ta !
La multi ani IOANEI!

Mickyyy, ma bucur ca s-au rezolvat o parte din probleme. Cu serviciul o iei tu sigur decizia corecta !
Ela, succes cu costumatia; sigur a sa iasa cum trebuie ! Cu sefa...cam greu de rezolvat. Mai spun o data: bine ca intri in concediu., si mai ales bine ca iese ea la pensie pana te intorci tu.
Lavi, ca de obicei petrecareti ! Succes la serbare !

Eu am reusit sa-mi cumpar azi perdele in sufragerie, draperia o aveam cumparata de prin noiembrie ( ca sa nu mai spun ca am facut curatenia de vreun an si ceva -prin 2005 oct ) sa vad daca reusesc sa o si duc la croitoreasa. Bineinteles ca am intrat si in magazine de copii si am gasit reduceri de paste...evident ca mi s-au lipit de degete cateva bluzite...pacat ca nu reusesc sa-i gasesc niste dresuri portocalii, Dar nu ma las, mai caut.

Gata cu pauza mea. La munca repede ca vine sefu din delgatie si ma intreaba ce-am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Fetele noi suntem acasa. Intr-o ora si juma ar trebui sa fim la serbare insa....azinopte mi-a facut Hanna febra 39, asa ca acu suntem acasa cu siropelul de tuse si supozitoarele de paracetamol. I-a mai scazut februtza insa nu ma incumet sa ies cu ea mai ales ca parte din program (cautat de ousoare si cadouri de la Nenea Iepurila) s-ar fi desfasurat in curtea gradinitei.
pacat ca ne-am pregatit asa de mult si bine.....

mai revin

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sapphire spune:

Mikky, Ela, Laura, Lavi, multam de primire...sunteti niste dulcici. E tare placut sa va regasesc!
Lavi, asa e cu copii, cind ti-e lumea mai draga ti-o fac...Ei-, n-are nimic, sa se faca ea bine repede, ca vor mai fi serbari...
Noi bine, cu mici peripetii, Ioana vrea un fratior...cam asa.
Revin, Ela

Mergi la inceput