~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Laura, am vazut filmuletele...dar fara sonor....o sa vad daca apuc sa intru de-acasa, ca aici la birou nema boxe. Oricum e o scumpica Daria .

Ela, gradinita la care merge Malina e o gradinita privata sub tutela patriarhiei catolice. Mama a facut crize cand a auzit ca vreau sa-mi dau fata acolo, a-nceput sa-mi tina lectii de religie, dar pe mine ma doare la basca, oricum nu fac religie in gradinita , si chiar daca ar fi facut, de rau sigur nu-i invata. De fapt doar denumirea e "gradinita catolica", ca are mai mult de jumatate din copii "crestini-ortodocsi".
E deschisa de 4-5 luni, abia saptamana asta au mai terminat de amenajat inca 2 sali de clasa (pana acum aveau doar 2). Gradinita e curata si amenajata frumos, are curte maricica dar deocamdata neamenajata (ma refer la jucarii pentru copii, acum are doar gazon si bancute). Fac engleza intensiv (dupa cateva zile deja malina-mi numara-n engleza si-a mai si invata un cantecel, dar nu vrea sa mi-l spuna ), iar educatoarele's tinerele si simpaticute. Nu le dau masa acolo (doar o "gustarica" mica, pe la 10 jumate un ceai cu ceva - biscuiti sau alte maruntisuri), mai ales ca e doar cu program scurt 8-13, asa ca asta-i inca unul din motivele pentru care nu e scumpa.
Si e "non-profit", de-asta's costurile atat de mici. Banii care se platesc sunt doar ca sa acopere costurile de functionare.
Hai ca v-am facut capul patrat cu gradinita noastra, oricum atata timp cat fetei ii place si tropaie de nerabdare dimineata sa ajunga acolo, mi se pare normal s-o "laud" si eu.

Cat despre supararile mele.....nu mi-au trecut, le-am dat doar de-o parte. Inca vreau sa-mi schimb job-ul, m-am saturat de mizeriile care se-ntampla aici de ceva vreme, insa mai astept un pic (sa scap de examen, sa treaca ziua malinei, si-apoi cred ca ma pun pe cautat). Tre' sa gasesc ceva mai bun.
Norocul meu acum e ca am sambata examen si's in "priza" cu invatatul, si nu-mi mai ramane timp sa-mi plang de mila.....ca de la o vreme nimic nu merge cum trebuie, pe nici un plan!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Clau, i-am explicat putin mai sus la Lavi, sper sa intelegi, nu e greu deloc. Daca nu intelegi poti sa ma intrebi.
Laura, am dat pe spate ce torturi face Balbina. Ala talent si rabdare.
Mickyy, eu daca as gasi aici o gradinita catolica acolo l-as da ca eu si asa nu apuc sa-l invat religie deloc si nu e rau sa stie.
Mariana si eu insist sa-i dea jucarii la schimb si i-am tot spus ca trebuie sa imparta cu ea chiar daca sunt ale lui, dar e foarte greu, ii mai da la schimb ceva mic mic pe care il ia inapoi foarte repede, toate le strange in jurul lui, nici la pipi nu merge de spaima sa nu-i ia Petra jucariile. Mi-e si groaza cand o sa-i trebuiasca si ei si o sa iasa cu scandal ca acum nu riposteaza mai ales daca ii da altceva.

Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Lavi, LA MULTI ANI sotului tau ! Sa aiba sanatate si multe impliniri, si multa dragoste de la cele trei fete ale lui !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Salutare, fetelor!
Ce liniste e pe la noi; v-am gasit pe pag.3
In weekend nu miscam nimic.

Laura, am uitat sa-ti spun ca am comandat trenul thomas de la situl asta. au fost f seriosi; l-au trimis imediat; n-am comandat de craciun pana la urma; am comandat acum, pt ziua lui Razvan al Stancai.
M-am uitat la filmuletele cu Daria; m-am distrat copios; e talentata rau in ale cantatului; o dulceata de fetita! cine se auzea in fundal cantand? tu? ai voce frumoasa!

Mickyyy, imi pare rau sa aud ca iti merge rau pe toate planurile; ma gandesc la tine si iti doresc ca toate relele sa treca si sa vina numai bune!

Ela, nu vorbi numai prostii! vezi ca dau cu rosii ! la noi nu-i cazul sa vina bebe3; lasam pe altii cu unul sa-si faca norm

La noi toate bune si frumoase.
si o saptamana prolifica!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Mariana nu cred ca eram eu pe fundal,...mai degraba mama Nicolei. Multumesc pentru site; ma apuc de studiat !

LA MULTI ANI, MIA !
LA MULTI ANI, LUCAS !


Sa aveti o copilarie ca in povesti, sa aveti sanatate, noroc si fericire !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Sot de Lavi

Mia & Lucas

Buna dimineata!
Nu am timp de net, dar am intrat sa va spun ca noi suntem bine, ne pregatim cu zor pentru petrecerea de sambata cu copilasii si de cea de duminica cu familionu. Cea de sambata o tinem la Mc Donald's, asa ca am scapat de o grija Mi-e groaza doar de cea de duminica, mai ales ca am sot tare bolnav si cu fitze, ca orice barbat bolnav
In rest toate bune si frumoase, inca indragostiti la maxim de Spiderman
Va puppppppppp



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata si de a noi.

La multi ani Mia & Lucas .

Gata, am scapat de examen....cu bine zic eu (8,93), astept acum sa vad daca imi va si folosi la ceva.

si-o saptamana excelenta tuturor, si promit sa mai revin spre seara.

PS: furat de la "mamicile de mai-iunie", pentru cine vrea sa calculeze IQ-ul piticului, gasiti un test www.autism.ro/revista/TestPortage.pdf" target="_blank">aici si intructiunile de completare pe paginile 6-7 www.autism.ro/revista/Info_autism_Nr2_Martie_2004.pdf" target="_blank">aici



Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna, fetelor!
LA MULTI ANI, MIA SI LUCAS!
LA MULTI ANI, VLAD
Lavi - sa-ti traiasca sotul, La multi ani! Sper ca ati chefuit pe cinste in weekend
Mickyyy - felicitari pt examen, cred ca e o nota f buna. Mai zi-mi o data (neuronul meu e tare uzat, am declarat oficial) pt ce a fost examenul, ca cine stie, poate vom avea noi nevoie de tine cumva!
Laura - tare draguta si scumpa Dariuca Mai pune filmulete daca ai!
Clau - se anunta petrecere mare la voi, dupa cat vad! Ce cadou ii luati lui Raul?
Mariana - ehe, lasa ca nu se stie niciodata (da cu rosii!)
Simo - abia astept sa ne povestesti cum a fost la ziua copiilor, poate macar vedem ceva poze
Codruta - fii tare si persevereaza, poate cand vor mai creste vor avea o relatie super, de n-o sa-ti vina sa crezi ca au existat momente cand Tudor nu-i dadea jucarii Petrei (cred ca incerc si eu sa-mi fac curaj pt ce va urma )

Of, fetelor, ce zi urata am avut azi, de-am ajuns sa simt ca urasc o anumita persoana in adevaratul sens al cuvantului. Nu stiu daca mi s-a mai intamplat vreodata. De dimineata incerc sa-mi revin si imi tot spun ca nu e bine asa si caut sa-mi scot din minte rautatile. Bine ca nu mai am mult si intru in concediu, ca sa nu o mai vad.


Ela 28+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Ela, examenul a fost pentru evaluator imobiliar (de-aia pe care ti-i trimite banca sa-ti evalueze casa daca iei credit, stau 5 minute, fac trei poze, scriu un raport si te taxeaza c-o suta de euro ), dar abia de la anu (de fapt din decembrie) pot profesa, ca trebuie sa intru in ANEVAR mai intai si astia nu fac decat odata pe an, in decembrie, inscrierile.
Chiar ma bate gandul serios sa profesez, ca e un job flexibil, cu multa munca "de birou" care poate fi facuta de-acasa, si cum pe mine ma bate gandul serios sa mai fac un bebe, s-ar putea sa fie exact ce am nevoie. Insa mai intai tre sa gasesc un evaluator mai experimentat sa ma ia sub aripa lui si sa ma-nvete, ca sunt sigura ca practica difera de teorie.

Si oricum vreau sa-mi bag picioarele-n el de job, vad ca se-mpute rau treaba la mine la firma. Sefu ori sufera de amnezie, ori a luat-o pe aratura, ca altfel nu-mi explic, pe zi ce trece mai aflu cate-o bomba (de exemplu azi am aflat ca una din deciziile de management pe care EL a luat-o acum un an si ceva, decizie care s-a dovedit a fi foarte proasta, mi-o pune mie-n carca, ma rog, nu direct ca n-are tupeul, da' cum telefonu fara fir functioneaza...normal ca zvonu a ajuns la mine!!!). Plus ca vine cu tot felul de termene nerealiste pentru proiectele care le fac, le vrea gata ieri daca se poate in conditiile in care el azi le trimite, si tot asa. Ia decizii de capul lui, care de care mai proaste, si daca-i atrag atentia sa nu faca asa ma ignora, iar cand se-ntampla chestia care i-o spusesem eu cu ceva timp inainte se face c-a uitat ca l-am avertizat, ba si mai mult, ma pune pe mine sa dreg busuiocul. Ori eu n-am chef sa stau sa strang mizeriile altora. Nu vede problemele decat juma de metru in fata, nu cauta cauzele care au dus la declansarea ei, ci solutii de peticeala ca s-o rezolve cat mai repede, si tot eu's aia nebuna ca in loc sa fac orbeste ce vrea el imi spun punctul de vedere si-ncerc sa-i explic ca de fapt problema nu e aiai de suprafata ci cealalta de fond. Da' ma lupt cu morile de vant, mai nou are un aliat, o alta colega care vede treaba tot la fel de ingust ca si el, si fac o echipa de milioane....in stilul asta in juma de an ajung in sapa de lemn. Culmea e ca treaba merge foarte bine aici, dar volumul sde activitate creste din ce in ce mai mult, ei sunt depasiti de situatie, si-nloc sa rezolve lucrurile importante se pierd in rahaturi marunte, si au pretentia sa facem si noi la fel. Iar eu nu vreau!!

Hai ca mi-am spus oful...de fapt o parte din el. Ca nici acasa treburile nu stau pe roze.....noroc ca fetele's bine amandoua, de fapt doar ele mai ma scot din starea asta naspa-n care am picat. Acum chiar imi pare rau ca am terminat cu examenul si proiectul, ca ma tinea ocupata...acum iar imi zboara mintea pe campii....iar ma agit si ma stresez pentru toate rahaturile de la serviciu...sper sa reusesc macar sa imi rezolv problemele de-acasa.....poate vi le povestesc si pe-astea cu alta ocazie!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Ela, imi pare tare rau ca te chinuie un coleg (imi inchipui ca este). Bine ca intri in concediu.
Mickyyy, felicitari pentru nota si mai ales pentru alegerea "specializarii". Ies bani frumosi din meseria asta. Cat despre problemele de acasa...Nu stiu de ce natura sunt, dar sper sa se rezolve repede si bine ca sa poti fi vesela din nou.

Daria e inca cu bubite, nu i-a cazut nici o cojita. Se pare ca vom sta acasa pana dupa vacanta de pasti.
Si la noi e aglomeratie mare la munca; nu-mi ies toate din prima cum as vrea sau cum ar trebui, probabil din cauza ca nu prea am chef de munca. Dar trec ele toate si intram in ritm.
Va pup !Sa aveti o zi buna fara probleme.

Mergi la inceput