Psoriazis copil

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Draga Crengutica,

Cabinetul dnei doc. Olga Simionescu este in Cotroceni.
Se numeste TOP DERM.
Adresa Bdul. Eroilor nr. 28.
Tel: 0742 418662 - pentru programari.

Sper sa-ti fie de folos si sa nu aveti probleme mari.

Multa sanatate si daca poti, scrie-ne ce ai rezolvat si cum ti s-a parut.

Mihaela si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR !!!
SA VA TRAIASCA PRUNCUSORII SI SA VA BUCURATI DE EI !

Noi suntem binisor, multumim lui Dumnezeu.
Starea lui Alex este stationara.
Continui sa-l ung ung, in fiecare dimineata, cu crema Hemp sau cu preparatul pe baza de calomel.

Sunt sigura ca Dumnezeu va face o minune si va vindeca copilasul meu de psoriazis. Ma rog pentru el.

Va multumim ca sunteti alaturi de noi si asteptam, in continuare, randuri de la voi.

Cea mai fericita si mandra mamica de puiul ei Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silverchair spune:

Referitor la Deniplant, nu luati in seama 'recomandarile' de pe aici. E plin Internetul de aceasta 'afacere'. Giurgiu e un sarlatan, care urmareste doar sa faca bani din disperarea oamenilor, vanzand 30g de ceai cu 1,5 milioane pe luna.
Eu mi-am comandat prin posta ceaiul in primele 2 luni, si dupa ce nu am vazut nici un rezultat, am cercetat internetul mai atent despre el.
Pe Internet are o suta de bloguri cred si cauta 'sefi de distributie' pentru 'afacere'. Frumos pentru un pensionar (de 48 de ani!) sa faca 'afaceri' din suferintele oamenilor!
Urmariti doar o discutie intre el si un medic dermatolog, ca sa vedeti ce nivel 'stiintific' are: http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=177&id_ cat=30&id_prod=6353&anc=18812.
Despre psoriazis, pana acum pentru mine a functionat doar mersul la mare, si ma gandesc serios sa ma mut acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Draga Silverchair,
Buna seara tuturot,

Ne bucuram ca ne-ai scris parerea ta si tratamentul care a functionat cel mai bine, in cazul tau.

Referitor ceaiul Deniplant nu l-am achizitionat, dar din pacate, eram sigura ca este doar o afacere profitabila pentru producatorul ei si nu un leac miraculos pentru psoriazis.
Ma bucur ca nu am experimentat, din nou, pe micutul meu Alex.

In ceea ce priveste marea, intr-adevar este tratamentul ideal pentru ameliorarea psoriazisului si a functionat bine si in cazul nostru.
Din nefericire sunt doar 3 luni de vara pe an si restul mai racoare si mai frig.
E important pentru noi atat soarele cat si intratul in apa marii.
De aceea, asteptam atat de mult vara sa putem merge 1-1.5 luni la mare.
Acolo ne este relativ bine si nu mai trebuie sa folosim unguent.

Deci asteptam iunie, nu mai sunt decat 2 luni, dar trec greu cand ma uit pe pielicica lui Alex...

Asteptam noi mesaje si va multumesc.

Multa sanatate tuturor !

Mihaela si Alexut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Buna seara. Sa aveti multa sanatate voi si puiutii vostri!
Sunt mami lui Teo, care are 11 luni. Am fost diagnosticata cu psoriazis, leziunile le am de 13 ani, diagnosticul e pus de 2 ani.
am observat la baietelul meu niste leziuni pe piele, sper sa nu fie acelasi lucru si la el. stiti vreun dermatolog bun, specializat pe psoriazis in Bucuresti?
a incercat cineva tratamentul de la favisan-dr. Virginia Faur? stiu ca e naturist, include regim alimentar, ceaiuri si unguente.
eu am folosit in ultimul timp Lavian, leziunile s-au inhis dupa o perioada de tratament, dar actionand numai asupra epidermei, recidiveaza.
multumesc mult.
sa aveti sanatate si Dumnezeu sa va ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Draga Cristeo,

Speram din toata inima ca copilasul tau sa nu aiba psoriazis.

Eu nu cunosc nimic despre tratamentul favisan si nici despre dr. Virginia Faur.
Din experienta noastra, nu o putem recomanda decat pe Doc. Olga Simionescu, de la Spitalul Colentina, care are cabinet in Cotroceni:
TOP DERM, Bdul. Eroilor nr. 28, tel: 0742 418662.

Iti tinem pumnii si te rog sa ne spui la ce doctor vei merge si ce tratament si rezultate ai.

Multa sanatate tie, puiutului tau si intregii familii !

Mihaela si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaP spune:

Mihaela, imi pare rau ca baietelul tau trece prin asa ceva...
Am si eu psoriazis de putin timp, se pare ca o forma mai usoara, localizat doar la palme. Din septembrie anul trecut ma tot chinui dar de vreo 2 saptamani ma ung cu Spirulin de la Hofigal si tratamentul de la psoremiss, combinat cu omega 3, vitamina a si se pare ca s-a mai ameliorat putin. Am citit ca ati fost la Psoremiss si nu ati avut rezultate, dar incearca si spirulin. Nu se stie ...

Multa sanatate puiului tau.

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DYA.esp spune:

DRAGELE MELE CITESC CE ATI POSTAT AICI SI IMI VINE SA PLANG CAND MA GANDESC CA SI EU AM TRECUT PRIN ACELEASI PROBLEME CA SI VOI.....MI SE RUPEA SUFLETUL CAND VEDEAM CAT IMI SUFERA COPILUL LA NUMAI 6 LUNI DE ZILE A FOSST DIAGN.PSORIAZIS VULGAR....2 ANI AM CAUTAT TRATAMENTE....PANA LA URMA AM GASIT....SE NUMESTE TRAVOCORT(CREMA)...ACEASTA CREMA MI-A VINDECAT COPILUL CARE ACUM ARE 7 ANI SI NU AM MAI AVUT PROBLEME DECAT F RAR CATE O BUBITA DOUA LA SUBRAT DAR APLIC CREMA SI PANA ZIUA URMATOARE DISPARE ....NU MAI STIU EXACT P CE BAZA E CREMA DACA E CU CORTIZON SAU NU..DAR MERITA SA INCERCATI...V-AS RECOMANDA DOCTORUL CARE MI-A DESC TRATAMENTUL DAR DIN PACATE..A MURIT...DUMNEZEU SA-L IERTE....NU EZITATI SA INCERCATI CREMA...CRED CA ACUM SE ELIBEREAZA SI FARA RETETA...PT MINE A FOST O MINUNE ....MI-A VINDECAT COPILUL,SI PE MINE M-A FACUT CEL MAI FERICIT OM DUPA PAMANT...VA PUP SI ASTEPT VESTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DYA.esp spune:

buna la toata lumea....draga mihaela am trecut prin cosmarul pe care il ai tu acum si eu cu fetita mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Dragi cititori,
Draga Madalina si Dya,

Am incercat si noi cu crema verde Spirulin de la Hofigal, cand era Alex mai mic, dar din nefericire nu a avut nici un efect pozitiv.
Madalina, iti doresc sa ai mult succes cu tratamentul de la Psoremis si cu crema Spirulin. La noi nu a functionat.
Este foarte greu sa pici pe tratamentul care sa dea rezultate bune.
Intr-un caz de psoriazis poate merge, in altul, acelasi tratament poate dauna. De la persoana la persoana.
Tine-ne la curent cu progresele tale si multa sanatate.

Dya, iti multumim ca ne-ai scris si ca esti alaturi de noi, mai ales ca ai trecut prin ce trecem noi.
Cunosti toate suferintele copilului si fizice si psihice.
Din fericire, aceste dureri s-au stins pentru fetita ta.
M-am uitat pe internet si am vazut ca crema Travocort ar contine cortizon.
Vroiam sa te intreb inainte sa o folosim:
- fetita ta cate leziuni avea si pe unde, cam cata suprafata?
- ce durata a avut tratamentul cu aceasta crema?
- de cate ori o utilizai pe zi?
- mai foloseati si altceva?
- cum ati intrerupt tratamentul?
- dupa intreruperea tratamentului nu au reaparut mai rau ca inainte?

Asteptam raspunsurile tale si iti multumim mult.
Ne bucuram foarte mult ca fetita este sanatoasa si sa dea Dumnezeu sa fie toata viata asa, sa nu mai cunoasteti ce este psoriazisul.

Numai bine !

Mihaela si Alex

Mergi la inceput