Psoriazis copil

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hair spune:

mihaela, am fost plecata din tara si am venit azi noapte. azi am ridicat si paketul cu osas de la posta. te-am sunat de cateva ori dar nu ai raspuns. sper sa ne intalnim in we asta sau daca plec luni.


numai bine,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Draga Raluca,

Iti multumesc, inca o data, pentru lotiunea Osas.

In weekendul asta o sa incercam si noi cu lotiunea pe o leziune, sa vedem cum reactioneaza si te tinem la curent.

Intre timp, daca afli ceva despre rezultatul analizei de laborator a acestei lotiuni, te rog sa ne scri.

Sotul cum se mai simte?

Multa, multa sanatate si numai bine !

Mihaela si Alexut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Mihaela, au venit rezultatele, osas NU are steroizi. cum a reactionat alex?

numai bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Buna seara Raluca,

Iti multumesc inca o data pentru raspunsul privind Lotiunea Osas. Asa cum ti-am spus, inca nu am incercat cu lotiunea Osas pentru ca inca ne descurcam cu Crema Hemp. Emoliaza foarte bine pielea si nu se mai exfoliaza chiar asa de rau. Oricum, cat de curand, vom incerca Lotiunea Osas, cred ca undeva la genunchi, sa vedem rezultatele si te vom tine la curent.

In alta ordine de idei, am auzit ca la emisiunea de la OTV a lui Paul Moraru, s-a facut mare reclama la un nou unguent nemtesc, descoperit doar de o luna, fara cortizon si care se numeste LAVIAN DERMAL de la Dr. GESKE. Acest unguent se zice ca ar face bine in psoriazis. Noi ne vom duce la Dr. Paul Moraru, care a zis ca ne va prescrie reteta specifica pentru Alex.
Invie din nou speranta in mine, cu toate ca mi-e frica sa sper ca va fi totusi posibila o vindecare miraculoasa in cazul lui Alexut.
Oricum, cred in Dumnezeu ca ne va arata o cale... Pana atunci incercam, cu toate ca si incercarile sunt destul de periculoase...

Va vom tine la curent cu evolutia noastra.
Pana atunci multa, multa sanatate !!!

Mihaela si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Buna seara Raluca,

Noi nu prea avem vesti semnificative, dar incercam sa ne descurcam si sa mentinem psoriazisul sub control, pe cat este posibil.

Pe Alexut il dau cu crema HEMP peste tot pe leziuni, dimineata inainte sa mearga la gradi. Oricum e binisor, in sensul ca pielea nu se mai exfoliaza si s-a mai deschis un pic la culoare. Parca nici nu-l mai mananca asa de rau.

Am incercat la un piciorus, la genunchi, pe o leziune, cu Lotiunea Osas, dar dupa vreo 3-4 aplicatii mi s-a parut ca face cojite, mai rau ca inainte si nu am mai continuat. Se pare ca nu ii merge cu Lotiunea Osas. Oricum iti multumim din suflet ca ne-ai dat sansa sa incercam.

Pe spate i-a mai aparut vreo 2-3 puncte, ca niste cosulete, ce tind sa se transforme in mici leziuni psoriazice (ca si debutul celor vechi). Pe acestea am dat cu Lavian Dermal. Pana acum nu sunt progrese, parca a stagnat, dar tot exista punctuletele acestea, nu vor sa se retraga.
Oricum la doctorul acela nu ne-am mai dus caci am zis sa nu mai traumatizam copilul cu consultatii. Am luat direct crema si o incercam. E dureros sa-l vezi mereu intreband de ce el are asa ceva si cand va trece? Ce trebuie sa faca sa ii treaca?
Intrebari fara raspuns...

Pe cap, mi se pare ca se extinde si parca samponul Ducray creaza dependenta, dar in acelasi timp nu este extraordinar. Nu stiu cu ce sa incerc in asa fel incat sa nu sa extinda leziunile si asa destul de mari...In afara de sampon ii mai dau cu preparatul pe baza de calomel, o data la 4 zile.

Miercurea trecuta a fost la tenis si a alergat. Drept consecinta, de atunci are o tuse seaca continua, si in timpul zilei si in timpul noptii. I-am dat sirop Paxeladin, dar se pare ca este de durata, caci continua sa tuseasca rau mititelul.
Cred ca renuntam la tenis pe timpul iernii, ca sa diminuam posibilitatea de a raci. Oricum poate lua din gradinita, mai ales ca nu au dat drumul la caldura.

Voi ce faceti? Cum va mai merge? Ce noutati aveti?
Va dorim multa sanatate si asteptam vesti de la voi.

Mihaela si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Buna dimineata Raluca,

si La multi ani pentru cei ce sarbatoresc Sf Dumitru !

Nu mai stim nimic despre voi, Raluca.

Asteptam cu nerabdare vesti.

Mihaela si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Dragi cititori,

Se vede ca se apropie iarna si vremea devine din ce in ce mai friguroasa. Din nefericire, pentru Alexut nu este prea bine.
El nu se poate bucura, ca orice copil, de vremea de iarna, de frig, de zapada, cu toate ca adora sa stea afara si il bag cu greu in casa.
Pentru pielicica lui speciala si afectata de psoriazis, vremea rece este un dusman feroce, caci pe zi ce trece vedem ca anotimpul rece ii agreaveaza starea lui, pielicica incepand sa se exfolieze din ce in ce mai rau. Dupa care se scarpina, devine rosu, se crapa si sangereaza, il usutura si nu se plange de loc, viata mea...

Asteptam de la dvs. noi tratamente experimentate sau nu, dar care au dat rezultate.
Va multumim pentru atentia dvs. acordata acestui subiect, care este miezul durerii si suferintelor noastre.

Mihaela si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Dragii nostri cititori,

Doresc sa va spun ca Alexut este binisor, multumim lui Dumnezeu.
Psoriazisul lui a cam stagnat, iar leziunile pe care le avea, le tratam cu crema HEMP, in continuare, o aplicatie pe zi. Pielicica lui s-a mai deschis la culoare si nu se mai exfoliaza, decat putin.
Cu o seara in urma la piscat ceva pe spate, de vreo 6 ori si il mananca rau. Nu stiu ce l-a ciupit, dar mi-e teama sa nu apara psoriazisul. I-am dat cu fenistil gel, dar se scarpina cumplit.
Stiti o crema care sa calmeze ciupiturile?

Voi ce nountati mai aveti? Ce ati mai incercat? Cu ce va mai merge bine?

Va rugam sa ne scrieti, dragi cititori.
Marcelina, ce progrese ai mai facut?
Raluca, cum va mai merge?

Multa sanatate si numai bine.

Mihaela si Alex puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice1971 spune:

Draga Mihaela,

Eu sunt un pacient vindecat in prezent de psoriazis. In linkul alaturat vei vedea cateva poze ale mele inainte si dupa tratamentul cu Deniplant.
Sincer, nu am crezut in ceai, pentru ca in general nu prea cred in tratamentele naturiste, pana cand nu am vazut rezultatele. Am fost extrem de suspicioasa dar am incercat. Am reusit cu ajutorul ceaiului sa ma vindec. In prezent sunt ok, pielea este curata. Poate ca efectele nu vor fi de lunga durata dar chiar si asa, zic eu ca a meritat.
Am vazut ca la inceputul topicului ti-a mai scris cineva despre acest ceai. Poate ca deja l-ati incercat, nu stiu... si imi cer scuze...dar nu am avut timp sa citesc toate paginile topicului.

http://www.99poze.ro/Inainte_si_dupa_psoriazis/

Va doresc multa, multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAlex spune:

Draga Beatrice,

Iti multumesc tare mult pentru mesajul tau si ma bucur ca esti sanatoasa si ai reusit sa scapi de psoriazis, doar prin folosirea ceiului Deniplant.

Alexut nu prea bea ceai, dar am sa-l conving.

Te rog da-mi cateva informatii importante:
- cum se procura ceaiul Deniplant?
- cum preparai ceaiul?
- ce cantitate de ceai ai baut zilnic si cat timp a durat tratamentul?
- ce gust are ceaiul?
- l-ai indulcit si cu ce?
- dupa cat timp de folosire a ceaiului ai obtinut vindecarea?

As vrea sa-l incercam cu Alex.

Asteptam raspunsurile tale pretioase si-ti multumim mult.

Sanatate multa!!!

Mihaela si Alex

Mergi la inceput