Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Multa sanantate...
curaj si incredere in Dumnezeu...treceti si peste asta...

pupici

ajutati la terapia pentru Ema

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni ce mai face Mihaita???
speram in vesti din ce in ce mai bune!




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Salut. Pe la 15.00 aici (acum e 13.15) aduc rezultatele ! mai intru. Nu se stie daca tre sa-i faca o biopsie la ficat! Tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Salut! Mihaita din anumite puncte de vedere e mai bine . Azi a facut scaun mai spre normal tot apos dar nu negru. Problema e ficatul. Miine il muta la 2 in oncologie si tre sa decida daca fac biopsie . Analizele transpalnt in norma deocamdata . Puiul minca cit poate adica puitn si mai des si parca tata jan era oleca mai ---sa zic destins chiar daca eu incerc sa sdramatizez! E greu dar incerc!
A zis ca Mihaita a transmis sa va pup ca eu am zis ca miercuri merg la spital si ii duc o ---motocicleta de la voi!!1 Waw Ce bucuros era!
A zis sarumaina! Va pup si sper din suflet sa va dau vesti mai bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Bravo Mihaita.Lupta ma baiete sa te faci mare sa-ti iei o motocicleta adevarata sa o calaresti in voie.

soni multumim de vesti

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

http://www.jurnalul.ro/articol_71624/transplant_leucemia_i_a_trimis_sa_caute_viata_la_torino.html

Azi incep asa povestirea mea de aici. pina ieri nu am stiut de acest articol l-am scos din arhiva ziarului. Singura precizare care o fac pt ca o stiu de la parinti e ca in afara de medicamente f costisitoare si cu limita in mina asociatia parintilor italieni da 100€ pe luna . Citi si voi in ce necazuri sint si parintii si copii. 2) Prin tata Jan tatal lui Marian zice sa-i trimit cele 2 poze care la am (ada albumele pe care le ace cine le-a facut oare?) ca sa nu umblu sa cer banica copilul lui e mort si sa-i dau cei 13 € care i se cuvin din cei 50 dolari canadieni care au ajuns de la Dana-A erau 27,30cent € la schimb , pe care eu i-am dat lui tata Jan ! Mama a primit de la voi ,din spania , de la preot , a transportat copilul fara sa scoata 3000€ din buzunar si am considerat sa-i dau lui Mihaiata! Am gresit??
Voi spuneti sa nu ma amarasc dar de unde d-zeu au bani sa continuie sa telefoneze si sa zica ca aia de computer sa-si vada de treaba si sa-i trimita 13 €??
Mihaita l-au mutat, iar a inceput diareele puternice,pe ficat are o pata si iar au schimbat tratament , a venit mama pt citeva zile ca tre sa semneze niste foi, am sa vad cind ma duc la spital despre ce este vorba . Asteptam . Medicii zic ca transplantul era greu la el din cauza hepatitei cu care a venit si alte probleme legate de compatibilitate dar merge binisor. Cmplicatiile care apar nu-i bucura dar macar este sub ingrijire . L-au mutata la 2 si acolo intra si ies fara masca si ---nu stiu cit e de bine dar au ajuns alte doua cazuri si au doar 6 camere. Deocamdata va urez dupa amiaza linistita si va tin la curent. Pup toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Mihaita continua sa stea in morfina are dureri de burta de plinge , azi noapte nu a inchis un ochi, vorbeste singur ca nu vrea sa moara(asta o fi de la morfina si de la soc) azi ii schimba iar protocolul si ----cu D-zeu inainte!! Sint la pamint cu moralul dar o sa-mi treaca si cit pot fac . Azi am sa merg sa-i duc niste pizze mici congelate si o sa-i mai iuau o motocicleta dar mai mult nu pot!
Dana -e am dat acele telefoane pentru vederile tale dar pretul care ai spus tu nu-l da nimeni cu toate expicatiile mele ca sint pt un copil bolnav! Au zis ca si ei daca le iau tre sa cistige ceva! Deci vezi cum gindeste lumea aici!am sa mai incerc . Daca nu am sa ti le trimit inapoi . Nu se pierd , fii sigura!
In rest va anunt ca voi fi plecata cu scoala 3 zile la 130 km Torino. Am sa vb la telefon dar daca nu dau de un internet ultimele vesti vi le voi da duminica seara cind ma intorc. Sper sa raminem impreuna pina la capat! Pup toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni, am citit articolul din ziar si sincer nu inteleg mare lucru din ceea ce spui acum, fii un pic mai clara, asta pentru edificarea tuturor celor care urmaresc subiectul asta, de fapt parintii lui Marian te acuza ca nu le-ai dat toti banii pe care i-ai strans pentru copil, si ca tu i-ai dat (dupa moartea acestuia desigur!) lui Mihaita pe toti? sau problema e alta, ca eu chiar nu am inteles prea bine... incearca sa explici mai clar, asta pentru tine in primul rand, sa nu mai existe nici un fel de dubii...





Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Danielac e vorba doar de cei 50 dolari canadieni de la Dana-a pe care dupa tot ce a primit mama marian am considerat ca 27 de amatiri euri dupa schimb in banca sa-i dau lui mihaita ! Atit! Am impartit tot fara aia ca nu am avut timp sa-i schimb si ea stia de ei ca nu am nik de ascuns ! Acu vrea 13 € sa-i ii trimite eu acasa! Cit despre articol vi l-am trimis de curiositate sa vedeti cum face --publicitate cineva care la spital a venit doar pentru alte onoruri ! Asta-i tot! daca mai aveti nelamuriri intrebati! si eu varaspund !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

saracu' de el... offf, macar sa-i ajute noul tratament...

de problema cu banii - no comment ca ma enervez rau. ce spera ea, ca cei 13 euro i-l vor aduce inapoi pe Marian?? eu una aveam de gind sa ii mai ajut din cind in cind, pe viitor, dar dupa fazele astea bineinteles ca nu mai. da' mai bine TAC

de vederi - daca banii oferiti de ei par cit de cit OK si nu bataie de joc (asta tu stii, comparind cu ce preturi sint pe acolo - poate macar sa isi faca niste mici bucurii de banii astia?) - atunci eu zic sa facem tranzactia si gata. eu aici nu am vreo sansa, si decit sa stea vederile la mine in sertar, mai bine il ajuta pe Mihaita. fie si cu mai putin decit credeam noi initial.

pup si drum bun, sa iti mai revii macar un pic astea 3 zile. noi tot aici sintem, chiar daca uneori nu mai stim ce sa zicem...

Mergi la inceput