Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3

Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3 | Autor: roxanaz

Link direct la acest mesaj

continuarea de la capitolul 2.
suntem alaturi in continuare de voi, Soni!

Roxana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Multumesc roxanaz! Esti o dulce ca intotdeauna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

uffff iar probleme ! De la asociatie ii dau ----700 euro in cale exceptionala ca ei nu fac asta de obicei . A intervenit dr. Acu e plecat la un congres . Am vb cu cel de la transport sa vb el cu parintele
nu cred insa ca are restul de suma . I-am zis sa vb cu celalalt parinte . Dupa ce vb ma suna dar am inteles ca l-a luat la inima si ca chiar daca nu o sa aiba nici 100 euro cistig o sa-l duca. Actele sint gata . mama e in criza era la morga ; ca daca ii cere ei ! Eu am explicat la baiatul asta ca sint lipiti .stie . sa vedem urmarea! Am sa incer sa mediez ca sa fie bine . Doamne ajuta .
A intrat pe mess si mama Virgiliu de asta toamna si cum e la 20 km a zis ca merge si ea din putinul ei sa duca ceva !
Doamne ce frumos e sa lasi mereu o usa deschisa! Se aduna toti cind mai putin te astepti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Plec la spital ! Tineti-mi pumnii strinsi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

In seara asta am scapat ! Ma duc doar sa duc o plasa lui mama Lidia pt bagaj. camera mortuara e inchisa . Miine dim la 8 tre sa fiu acolo ca vine preotul si la 9 pleaca ! deci ----n-am scapat! Ce mult voiam sa mi-l amintesc asa cum era !! bah n-are importanta trec eu si peste asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni , draga noastra...stiu ca este greu, dar trebuie sa fi tare (ce usor de zis!) si pt mama Lidia si pt Mihaita.

Maine suntem cu gandul la vop.Capul sus .

Ce noutati mai ai?
Cum reusesc sa-l aduca?




http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, usor pt noi sa-ti spunem fii tare. Nu vreau sa stiu prin ce treci, eu sigur n-as putea...
Dar trebuie sa fii tare pentru biata femeie care sufera, tb sa fii tare pentru Mihaita care pare ca va fi bine si va avea nevoie de tine...

Dumnezeu sa-l aseze langa sfintii lui...!!!
Voi pune si eu maine ceva banuti in contul de lei. Sigur va avea nevoie si de lei aici in tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am venit . Stat 2 ore cu mama Lidia. am fost impreuna la spital la mihaita care are 30 scaune pe zi ! de fapt era doar acolo dar nu a uitat sa ma intrebe ce i-am adus din Romania 1 Dulciuri am zis! Bine Sarumina! mama Lidia a vrut sa iesim . Nu mai suporta ! miine pleaca. la 8 tre sa fiu la spital ca vine popa cu car mortuar ! Tineti pumnii!! Ne auzim miine ca inca nu realizez ce trebuie sa fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Soni cu siguranta ai sa fii tare, toti au nevoie de tine . Ce rau imi pare de Marian! Sincere condoleante familiei lui!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am venit . Acum . Sint aparent linistita.Am vazut un copil asa de frumos ca nu-mi venea sa cred!Nu mai era fata aia crispata de durere ,dormea si era tare frumos!Am facut si 2 poze . Cineva le facea pt mama Lidia si a zis ca o sa-i fac CD.A venit preotul care de la craciun tot merge si si-l amintea suferid .Si el a zis ca acum macar nu mai sufera! La 9.30 au plecat! Cind au inceput sa sigileze am scos-o pe mama Lidia afara,Oricum il deschid acasa, Mai pe seara am amprobare sofer sa dau un telefon sa vad pe unde sint si sa avizez tatal .Am ramas de acord ca ne vom auzi la telefon.I-am dus mamei o esarfa neagra si am portbagajul de aseara plin cu jucarii unele chiar noi primite de Marian dar nu a mai apucat sa se joace cu ele. Am sa vad ce vrea Mihaita si restul am sa-l trimit la copii de pe forum (virgiliu,alex (si asa tre sa mai trimit teste), Atit.
Inca odata dumnezeu sa-l ierte !!Sa ai grija de parintii tai de acolo de sus pui drag si fara noroc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni, imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva! din pacate asta e viata! din pacate suntem prea mici pentru a o putea schimba si pentru a putea face ceva mai mult pentru semenii nostrii!





Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput