Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Soni,
Nici nu stiu ce sa mai zic, sunt fara cuvinte...



Am trimit si eu 200 ron in cont ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

soni te rog sa ma ierti ca nu am mai putut intra..dupa cum stii trebuie sa stau in pat..nu am avut de unde sa stiu ca se va intampla asa..imi pare sincer rau..
cosmina iti scriu aici pt ca stiu ca treci..iarta'ma ca nu am reusit sa'i pun..sper zilele astea daca sunt mai bine..
roxanaz multumesc mult..
Multa putere soni!!!multa putere familiei lui Marian!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Viata merge inainte si azi am salutat pe Mihaita care pt 8 zile tre sa stea de la 9 la 13 sub un aparat care lichefiaza singele daca am inteles eu bine de la tata jan .Il scot ,treceprin niste tuburi si il pun la loc.E tare slabit ;avea 42 kg si acu are 34! Azi e o luna de la transplant ! Se vede ca si descarcarile asrea de intestin l-au slabit. Analizele sint bune , cu ochisorii e mai bine si sa speram ca macar el trece hopul! Deocamdata e la spital si nu stim inca cind ii da drumul! In seara asta minca pate din romania cu piine !! Off off mincaciosul!
Deci hai sa facem 2 socoteli: Eu acasa am primit de la catrinadil 200€, cosmina 72 50€, crisflo 50€, liana 30 -50€, camelia (sora mea ) 50 € si la Iasi 200e de la gabriela hogas! Multumim .
Am inminat mamei Lidia jumate si am mai primit aseara tel de la Dorksev din spania si i-am mai dat 200 de la mine ca ii trimite el. Lui tata Jan i-am dat 100 si astept sa iasa mihaita din spital ca are nevoie de mincare . Am schimbat azi cei 50 dolari canadieni de la Dana-A si mi-au dat 27€ si ceva centi, Am sa iau niste mincare si pt tata Jan ca nu prea se intelege cu pastele de pe aici.
Va multumesc inca odata si ne auzim . Dupa dusul asta rece trebuie sa reincep viata de zi cu zi.
Va voi tine la curent cu starea lui Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Inainte de a va spune ce am vb cu tata Jan cer scuze ca revizuind listuta de la bucuresti am uitat sa scriu 50€ de la o inimoasa de fata care prefera sa ramina anonima .
Mihaita iar a pierdut 300 gr de ieri pina azi din cauza continuilor scaune care sint apa! El puiutul incearca sa manince dar putin cite putin . Se pare ca mai au mult de stat in spital ca controlul ala de singe care il scoate si il repune il face de 2 ori pe sapt .,marti si miercuri . Tre sa fac 8 a facut doar doua!Analizele sint bune , aparare imunitara are ,tre sa mai creasca dar nu se descilceste treaba cu intestinul . I-au schimbat iar terapia ,e molesit si ---ii e dor de mama!!saracul dar si fratele lui a fost operat de apenticita asa ca--si apoi de unde bani? Abia sinrt pt mincarea de zi cu zi ca acu stind inchisi acolo necesitatile nu sint altele dar nu maninca paste si ce ii dau de acolo!
Miine am sa telefonez sa vad daca Marian a ajuns acasa si poate ultimele vesti ni le da Catrinadil daca merge simbata la inmormintare.
Pup toate fetele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni, multa putere!
Sambata e inmormantarea lui Marian? unde?




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Danielac undeva la 20 km de Ploiesti:Cocorastii Mislii e comuna! jud Ptahova!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Imi pare bine ca sunt analizele bune si ca are deja un strop de imunitate Mihaita.
Scaunele se vor opri pana la urma.Dupa atata citostatic se pare ca e normal sa fie asa.
Tinem pumnii stransi sa mearga bine mai departe.
A aflat de Marian? Cum a reactionat, dragul de el?

Pupam cu drag

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

A aflat Cosmina! nu stiu cum a reactionat ca nu eram acolo dar l-am bestelit pe tata Jan de o sa ma tina minte1 Din Romania ii spuneam sa nu spuna ! el a zis ca plingea si ca mihaita a auzit la telefon . Mi-a indrugat un sac de povesti ca oricum se stia , ca el mai stei si de cei de la >Iasi , ca e bine sa stie , ca el intelege-----I-mi venea sa-l string de git!Mihaita e u7n caracter introvers ,inchis dar exteriorizeaza cins te astepti mai putin! dar e greu de facut psihologie acu, cu tata Jan: Sa speram ca frica il face sa pape .Nu stiu ce sa mai spun. Asta e! Stiu doar ca spunea :"De ce nu vrea sa manince sa se faca bine?" dar bietul avea metastaze! Oricum sper , daca am pierdut o lupta sa nu pierd razboiul! Stiu ca nu depinde de mine dar----am sa fac de doua ori mai mult ca li Mihaita sa nu-i lipseaca nimic !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

fETELOR ASATA ESTE ULTIMUL SUT PE CARE IL PRIMESC! M-a sunat tata Jan carui i-am cerut nr .nou al mamei Lidia!
A zis sa nu INDRAZNESC SA O DERANJEZ! ca eu am fost mina in mna cu ---tata Jan! Si ca eu am primit multi bani si i-am tinut pt mine!!! Eu care si cind clientii i-mi dadeau 5€ cumparam oua la copii!!
Noroc ca am scris tot (fiecare dintre voi puteti confirma !) Nu stiu daca sa spling sau sa continui sa iert o minte bolnva (care zice ca ea nu e nebuna ,nebuni sintem noi!) . cert e ca nu ma simt bine de loc si dupa ce mi-a zis tata Jan probabil nu o sa mai deranjez! Si cind te ginmdesti ca am incercat cu tot ce puteam sa o ajut!
Telefoane de 3 ori pe zi , mers la munte , mers unde voia Marian , fugi la spital cind avea nevoie si tpate pe ----banii mei!! Ceea ce am primit am dat! Tare sint trista si parca nu pot sa cred ca pina a avut nevoie de mine am fost buna si acum---I-am dat din banii mei sa mearga acasa asteptind ca Dorskev din spania sa-i trimita!! Ma intreb ce puteam sa fac mai mult? aca era aici o aduceam in fata la computer sa vada cu ochii ei tot ce s-a facut! Acum ce rost are? Deci eu am dat ei 300 din cei 600 adunati acasa
am mai dat 200 de la Dorcksev care a sunat cind eram amindoua la spital si astept sa-i primesc. A mai primit de la parinte 100 . fetele au mai pus ceva in cont! in fond eram noi obligate sa facem asta??Are macar minim de inmormintare , singura n-a ramas cred ca ---durerea a dus-o pe alta planeta! Multumesc lui Dumnezeu ca am inima si sufletul impacat ca am fact tot ce era uman posibil. fetele care m-au cunoscut la bucuresti poate au inteles cine sint si ce fac.Multumesc si celor care au venit ca macar am cu cine vorbi in caz de nevoie !Numai ca experiente din astea nu le doresc la nimeni ! Da Doamne sa se faca Mihaita bine si voi disparea din acest anturaj in care incerci sa faci bine si ----- Nu , nu voi disparea ,am gresit, dar voi continua sa ajut fara sa i-mi iau responsabilitati de acest gen! Scuzati plingerea dar era necesara ca si altele sa inteleaga la ce se expun cind esti in contact direct cu parinti care sufera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Ufff..... Intr-adevar, incerci sa faci bine si tot rau se interpreteaza

Vorba ta... macar stii, si noi stim ca esti impacata CU TINE. Mai departe, las-o in durerea ei (la propriu), daca asa intelege ea sa isi verse amarul. Binele facut ramine un bine, chiar daca dupa aia se interpreteaza aiurea. Iar ea oricum nu mai judeca normal, dupa cite i s-au intimplat.

si AI GRIJA DE TINE !!!!

Mergi la inceput