Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Soni, sunt alaturi de tine! imi pare rau ca ai auzit asa ceva, dar din pacate in viata sunt multi cei care te rasplatesc la bine cu noroi!
mergi mai departe si nu intoarce capul!




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Fetelor inca o data multumesc ! danielac eu merg mai departe dar acea femeie continua in fiecare zi sa telefoneze lui tata Jan sa-i spuna numai miserii acu s-a pus si sotul! De unde are bani ca eu nu mi-am permis??Pina si cu baiatul care a dus-o a trancanit cite in luna si in stele (am vb cu el acum noroc ca e un nacajit ca mine care ajuta si -----asteapta banii!!)Nici prin minte nu mi-a trecut ca o sa se comporte asa pina acu un min cind una din fete mi-a zis pe mess ca se comporta asa pt ca asa ar fi facut ea! parca am facut un dus rece! la asta nu -m-am gindit!
Mihaita e mai binisor . Sa sper ca ies analizele bune ziele astea si iese si el din "cusca " aia sterilizata!
Aha ultima e ca ma da pe mina Politie!!
Ok . Noroc ca am tot scris si pus deoparte!
Pup toate si multa sanatate! Sper sa traiesc (nu stiu ce v-a fii miine ) ca zi pt doi metri nu eram investita eu pe pasaj piedonal ! I s-a intimplat celei din spatele meu! Saraca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Soni , ne bucuram ca Mihaita e bine. Asta e cel mai important acum.

Hai incearca sa depasesti perioada asta grea.incearca sa uiti si sa numai dai atentie.Stiu cat iti e de greu, dar nu are sens sa te consumi pt asa ceva.

Pupici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

No news, good news?
Ce mai face Mihaita?


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Soni, mi-a fost foarte greu pana acum pana sa si scriu la acest subiect, pentru ca am inteles ce jale era acolo si pentru ca nu aveam ce sa spun.

Acum ca bietul Marian s-a dus, Dumnezeu sa-l odihneasca! si vad ca tot tu tragi ponoasele din povestea asta, vreau doar sa-ti spun ca nu are nici un sens sa-ti arzi neuronii pentru ceva ce nu mai poti schimba. Important este sa se termine bine pentru Mihai si sa-ti tragi si tu sufletul din aceasta poveste.

Capul sus ca nu mai e mult!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor! Chiar daca telefonez zilnic la spital , acu 2 zile am dus mincare , azi primit banii de la dorksev cei care am anticipat pt mama Lidia si 100 pt tata jan pe care tre sa-i duc azi ca mai fac o runda de cumparaturi , VESTILE BU SINT BUNE!
tRECUT O LUNA JUMATE . SCAUNE CINTINUI STA SI 2 ORE PE OLIRA , IESE NEGRU ,
LA INCEPUT ERA NORMAL ACU NU MAI E!
facut ecogafie abdominala .Fisura pe intestinul gros! Asta e una . 2. Ficatul afectat de morfina , mama tre sa vina urgent sa faca analize si sa semneze ca ----s-ar putea sa-l opereze!!!! Morrrrrrrrrrrrr nu mai pot!
Analizele putin scazute . dr spune ca mai mult decit de intestin e preocupat de ficat! Tata Jan e terminat si speriat si eu o iau de la capat!
Azi vb Mihaita . Puiul de el vrea caise la cutie si brinza sa mince cu mamaliga! Eu am un sac de treaba dar nu pot sa-l refuz asa ca am sa stau la noapte mai tirziu ca luni tre sa prezint o lucrare la scoala! Andries multumesc de urari si sa speram ca va fi bine ca iau cimpii!!Nu mai reusesc sa ma concentrez de azi dim (pe la 11 am tel in pauza scoala sa vad ce face si uite vesti!)M-a visat tata Jan in apa curata ca ma zbateam sa fac ceva sa-l imbrac pe ----Marian si dupa multe incercari am reusit dar am iesit nu stiu de unde toata zgiriata si ---murdara! Iaca visul s-a materializat a doua zi! Si noroc ca apa era curata! I-am zis tata Jan , i-ti deschide DD ochii ca am facut ce era in puterile mele si peste pt acel copil si o voi face si pt a matale!Pup si plec la cumparaturi (mici da importante ) si mai pe sera cind ma intorc spital daca e ceva nou scriu! Multumim Dorksev -inima de aur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, chiar daca ti-e greu...da-ne te rog vesti.

Bune, rele (dea Dumnezeu sa nu mai fie deloc rele...), dar tine-ne la curent.
Poate se va milostivi Dumnezeu si macar puiutul asta va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna tuturor de cind am plecat acu am venit .Circulatie absurda , dar olecuta mai calma .a venit dr roman si a zis ca ii schimba medicamentul sa incerce sa repare ceva , Dar de ce pe marti il duc in oncologie?? E slabut puiul si a trebuit sa ma opresc in 5 tabacherii ca voia o motocicleta de aia cum vazuse el. Am gasit pina la urma!I-mi telefona si zicea daca i-am lut motocicleta! Cum sa ma duc fara ea? ca i-mi da el bani!! hih hi . I-am luat-o eu sa fie de sufletul lui Marian!A slabit mult 8 kg dar acu de doua zile e stabil 34 .si se vedeeeee!! Era ca de obicei pe --olita! Uff, Sa vedem cum trece noaptea asta ca de azi dim ii pun alt medicament/e. l-am bestelit putin si pe tata jan (belea) cum il chem eu . Am zis: bre,omule, daca nu pricepi italiana si ce spun medicii asteapta -l pe al roman sa-ti explice nu baga groaza in toti si mai ales in mata ca iar te duc la spitalul de alaturi! da il inteleg! Mai ales dupa ce s-a intimplat e si mai terorizat! .Va multumeste ca, inca, sinteti alaturi de noi! Si eu, Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

soni draga noastra eroina, pupici multi de la noi si sa te tina Dumnezeu sanatoasa sa le poti fi alaturi bietilor oameni.
Normal ca tata Jan se panicheaza dupa cate se intamplat pe acolo.

Ii tinem pumnii lui Mihaita sa nu fie chiar atat de grava situatia.

Sa pape si sa lupte.

pupici si sanatate multa

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

tinem pumnii sa treceti cu totii si peste asta...

Mergi la inceput