Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Dumnezeu sa-l aiba in paza si sa-i aline familia!

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Soni, mi-as dori tare mult sa merg... dar nu ma simt in stare. Din multe motive... Offff!!!

Desi cu f mare intarziere, am depus in banca 1000RON:
200 dela Lili81
200 de la Dana_e
80 de la alina023 si colega ei
520 de la Asociatia Umanitara Ingeri fara Aripi.

Sper ca banutii, impreuna cu ce au mai primit de la voi, fete inimoase, sa le ajunga pentru o inmormantare decenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Nu .Nu pot spune nici eu "Dumnezeu sa-l ierte!".Sper doar sa se odihneasca in pace dupa viata chinuita din ultimul timp .Acum nu mai sufera ci se joaca in gradina Domnului .Somn usor,Mihaita!

.............................
Noi:
http://s40.photobucket.com/albums/e212/nickysweet4u/
http://community.webshots.com/user/nickysweet4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

fetelor ma multumesc mult.Mihaita a ajuns------acasa!!!!
A,m sa comunic tatalui sa mearga la banca ;stiu ca mai sint fete care au depus si am sa-l rog sami spuna cifra totala care a gasit-o sa v-o comunic.
Cit prieveste memoriu si eu voiam sa scriu altfel la sfirsit dar e un satuc, v-a fi citit in biserica si am uzat cuvintele traditionale!Cine se simte sa dea u telefon i-mi spuneti pe PM si va dau numarul . Duminica am inteles ca e inmormintarea daca nu s-a schimbat nimic ca au ajuns nesperat de repede si poate schimba ziua . Va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

offf, ma gindesc cum le e acum "acasa"... si mai ales dupa agitatia cu inmormintarea, cind nu vor mai avea cu ce sa isi ocupe atentia imediata...

am tot tacut ca nu stiam cum mi-e programul (sint in concediu acum, ma rog, un fel de). din pacate nici eu nu o sa am cum sa ajung, cu ceva masina oricum nu era o posibilitate dar ma gindeam macar fara. daca se schimba ceva zic, dar nu cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Dana-e multumesc de gind frumos. Am vorbit de trei ori pina acu mai milt cu mama Doina. Ajungind mai devreme ,inmormontarea e simbata la 13. Deci ----cade orice posibilitae de a mai veni ca eu tre sa recuperez 21 ore de stage care nu le-am facut cu moartea lui Mihaita !Aici inteleg tot dar cind e vb de muncit degeaba pt ei nimeni nu mai intelege nik.Am vb si cu directoarea centrului azi . Tot bine si frumos pina la----absente! acasa e durere mare.Nu l-au m-ai descchis. Din octombrie am platit putin cum putem o telecamera - Mihaita voia una . mai am de dat 20 € si cind am murit am fostla fotograf si am zis ca nu fug , sa mi-o dea. Ultima oara cind Mihaita m-a va vazut a zis : cind e ziua mea?" 5 mai , pui!Aha !
Da mergem la munte sa filmam?? Zic da fa-te bine ! Acum e casa ! sa speram ca cineva stie sa o uzeze.....................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Doamne, Soni, e prea dureros tot ce povestesti tu..
Imi aduc aminte cum povesteai ca s-a bucurat si de motocicleta...
Bietul pui..de ce viata e atat de nedreapta..??
Eu as vrea sa sun, sa merg....dar nu pot, emotional vorbind, nu pot... E prea dureros, nici n-as stii la un telefon ce sa le spun parintilor pt ca orice cuvinte sunt prea putin fata de durerea lor si suferinta lui Mihaita....
Nu stiu nici acum cum ai putut tu face fata... Toata admiratia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Neata fetelor. Peste putin tre sa plec dar nu inainte de a va saluta si a spunne ca s-ar bucura mult parintii dca a-ti telefona.N-are importanta numele , sinteti fetele de pe forum ei asa va stiu, si nu odata am citit impreuna postarile voastre. Hai, curaj , demontrati-le pentru ultima data ca nu i-ati uitat!Voi ma incurajati pe mine ! Ginditi-va de cite ori a zis Mihaita sa salut fetele! Acum salutati-l voi!
Va pup si zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Da, Soni, eu vreau numarul de tel, cu atat mai mult cu cat eu o cunosc pe Doinita... Offff bietii de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, citesc in urma si plang....
Voi aprinde o lumanare sambata pentru Mihaita. Si ma voi ruga de cate ori voi putea, ma voi ruga sa nu mai lase Dumnezeu nici un copil sa sufere ca Mihaita si nici un parinte sa nu mai treaca prin ce trec parintii lui Mihaita.
Mai mult nu sunt in stare... Sa le transmiti parintilor si din partea mea toata compasiunea si sa le spui ca ....chiar de departe am faost cu gandul alaturi de ai si de Mihaita si cand si cum am putut am incercat sa-i ajut, putin, infim de putin...dar atat am putut face si ma doare ca finalul a fost altul decat il asteptam...
Atat... Dumnezeu sa-l faca fericit in gradina Lui!

Mergi la inceput