Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

INGER INGERASUL MEU ,ROAGA-TE LA DUMNEZEU
PENTRU SUFLETELUL MEU -------

Am venit aici , unde, azi m-am intors, la 4 ani! Eram un copil ca oricare ,cu un fratior si noi eram bucuria parintilor nostri. La 8 ani, jucindu-ma , nu am inteles ca o boala cumplita . chemata LEUCEMIE i-mi dadea tircoale. Parintii disperati au facut imposibilul sa ma scape ! Dupa 3 ani o raza de speranta era departe la mii de km. ! Nu au renuntat nici la asta . Torino-Italia , unde ma astepta o mare familie de medici dispusi sa-mi salveze viata! Am urmat multe sedinte de chemioterapie , am fost aminat de 3 ori la transplant dar SPERANTA CA V-A FI BINE , nu ma parasea nici pe mine si nici pe medici.
Am plecat cu un tren al vietii pe care nu voiam sa-l lalas dar pe peron au ramas inimile celor dragi care nu vor mai fi aceleasi! E greu de descris suferinta , masinariile , tuburile si tot ce i-mi faceau dar eu ----luptam!
E greu de inteles suferinta parintilor care au stat linga mine , pina la ultima suflare si au vazut cum viata mea se duce---
E greu de descris dezamagirea celor care au luptat impreuna cu noi, si m-au ajutat cind aveam nevoie!
Cu totii ne vom duce, unii mai devreme altii mai tirziu.Pentru fiecare dintre noi ceasul vietii se va opri cindva , . Doar Bunul dumnezeu stie cind vom pleca din viata asta dupa fapta si rasplata, in viata de apoi,Sa ne rugam si sa nu-i uitam pe cei dragi.
Rugaciunea lui Mihaita!
Doamne asculta-mi rugaciunea, potopita de suspine
Si strigarea gurii mele,sa ajunga pin la tine.
Fata ta sa n-o-ntorci Doamne, de la mine cind te chem,
Cind eu pling,suspin si gem.
Doamne sufletul cind mi l-oi da , sa-l primesti in seama ta!

Taticul meu din cer , vin inaintea ta cu o rugaminte mica:te rog sa-mi ajuti parintii si sa le dai sanatate si putere sa-l creasca pe fratiorul meu Ionut! AMIN!

Pentru Mihaita care a iubit viata , orice cuvint nu este atit de dulce cum a fost el .

Acum e un inger care,
se indreapta pe drumul drept catre Raiul care il asteapta cu portile deschise!

Dumnezeu sa te ierte!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Doamne, Georgeta... Nu am cuvinte...

Dumnezeu sa-l primeasca in randul ingerilor lui... Mi-e greu sa spun "sa-l ierte"... Ce sa-i ierte, biata faptura nevinovata???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, nu am cuvinte. Am plans citind!

Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-i caute un loc printre ingerii lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:



http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Dumnezeu sa il odihneasca!

Cuvintele sunt atat de lipsite de valoare...

Condoleante sincere parintilor atat de greu incercati!

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

chiar asa, ce sa ii ierte Dumnezeu, nevinoatia?
pentru copii puri si nevinovati nu exista asa ceva, Dumnezeu sa ii primeasca si sa ii aibe in paza!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Puiul drag a plecat spre---casa ! Acu e in Austria! dar eu nu-mi revin . Am chemat asera un baiat si am dat de pomana , azi alte 2 persoane si am dat de pomana ! dar nu-mi revin . Mi-am impus sa ies sa cumpar tonner sa incep sa imprimez povestea incredibila dar adevarata! A TREBUIT SA FAC POZE! Acum ma uit la ele si -----vad un inger care doarme . !! Mihaita al nostru nu era asa ! Am rupt o floare imensa de magnolie si am pus un saculet care sa dea miros de trandafir inaine de al inchide !
Va scutesc de amanunte . vi le imaginati probabil! Au venit toti medici sa-l salute (lucru care nu se obisnuieste) si am plins impreuna !. dar -----DD mai avea nevoie de un ---tauras!
Chiar nu e nimeni din Constanta care sa ne reprezinte??? Macar cu presenta! Ghiulten unde esti?? Si mai erau doua dar am uitat. fetelor .fie-va mila de mine ca nu stiu daca pot veni ,si trageti o fuga voi . va rog, daca se poate! N-am cerut nimic pina acum .
Scuzati , poate am exagerat si nu era cazul . daca subiecul mai ramine continui sa va dau vesti pina la ----capat!
Va ureaza o sera buna si sanatate , soni!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Dumnezeu sa il odihneasca in pace

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput