Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Nimic schimbat . geme si urla ! Asteptam1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Atat eu cat si Alexa ne rugam ca Mihaita sa aiba puterea sa treaca si peste asta!Soni , draga mea prietena , multa putere si tie !

.............................
Noi:
http://s40.photobucket.com/albums/e212/nickysweet4u/
http://community.webshots.com/user/nickysweet4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, cel putin spune-ne ca nu geme si urla constient...
Spune-ne macar ca este sedat, ca nu e constient de durerea pe care o suporta...
Si spune-ne tot, absolut tot, tine-ne la curent cat de des poti...
Suntem aici si ne rugam....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Nu imi vine sa cred
Nu ii pot face morfina ceva sa nu mai simta durerea?

Doar D-zeu il mai poate ajuta.

Macar de nu l-ar mai durea...



http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

Doamne bietul pui prin ce trece. Ma doare sufletul ... De ce trebuie sa sufere atata copilasul asta? Cu ce a gresit micutul de el??? Poate totusi pot face ceva sa-i aline suferinta, sa nu mai simta durere dragul de el

Gabriela, Melissa & Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Soni, asteptam vesti bune si ne rugam pentru Mihaita.

Ripley 7+ mazarica (DPN 17.10.2007) si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Da este sedat si inca cum. M-a sunat tata Jan aseara pe la 11,00 si a zis ca i-au pus 50mg morfina-asta inseamna vreo trei fiole-dar azi dim la 7 am sunat eu si tot asa e -geme si urla-in somn. Se pare ca reactia asta e de la creer.Ma imbrac si ma duc pina la spital.Ne auzim mai tirziu.Nu stiu daca urc sa-l vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, spune-ne tot ce afli de la medici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

De la medici . nimic Denis ! Doctorul roman plinge si el.Acum am venit. La 8.15 eram acolo.La-am intrezarit abia schimat 10 secunde.Apoi am asteptat vizita si pe rind 15 min cu tata si 15 min cu mama am incercat sa stau linga ei.
S-au resemnat le-au mai pus un pat in camera si stau cu rindul!Voiau sa ma lase pe mine juma de ora dar nu s-a putut. Prea mult se chinuie si ei gindesc ca e din cauza lor ca nu poate sa se termine!
Bietul pui! Doarme si viseaza dar durerea o simte (a zis dr.)Prin somn!E plin de apa cu singe .Are drenaj si la burtica . Azi au zis medicii ca daca semneaza in 10 min il deschid sa-l curete. Dar nu ca l-ar ajuta cu ceva .Cel mai rau e cu creerul si ei stiu ca e f grav dar au zis ca lupta pina la capat!Acum misca doar mina stinga . S-a umflat la fata pe partea dreapta si nu mai are reactii nici la picior sting!
De acum sa ne rugam sa sufere cit mai putin posibil !
Am incercat sa va scriu fara forte acu m-au lasat de tot. dat-mi putin ragaz!
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Sunt consternata....n-am cuvinte, nu ma gandesc de cateva zile decat la puiutul asta nevinovat...
Soni, dar morfina aia nu-si face efectul...Cel putin durerea sa nu o simta, atat! Speram cum ai spus prima data ca nu simte, e doar o "reactie a creerului" cumva...
In cazuri din astea, ma gandesc cu durere (sa nu ma condamnati, dar asa gandesc eu...!) ca e inuman ca nu se legifereaza in lume eutanasierea. Pentru cazuri din astea fara scapare, ar fi o binecuvantare... Ar scapa un suflet de chinuri. Chiar daca biserica considera asta un pacat, eu ca parinte as lua pacatul asta asupra mea, pentru a-l elibera de chinuri...!!!

Doamne, ai mila si curma-i suferinta! Daca ai hotarat pentru el ca va trai, fa o minune...daca nu, ia-l la tine mai repede, nu-l lasa sa sufere atat!...

Mergi la inceput