Destinul, viata si drumul spre Pavia - 3

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Denis , morfina i-si face efectul, dar el este intr-un somn profund . Durerea exista (ca si la noi cind dormim si gemem dar nu ne sculam imediat) el nu are cum sa se scoale sa spuna dar geme si daca e mai mare urla . dar nu e constient .Azi dim tare dupa o noapte de chin pe la 6 tata s-a dus sa ia luminarea. Cind a intrat din ochii lui Mihaita adormit, ieseau lacrimi! Ce sa mai cred!? Simte , nu simte cine stie??daca il deschid e jale ca pierde tot singele si nu e bine, daca nu tot nu e bine dar se chinuie ,analizele au inceput sa scada vertiginos . II pun trombocite dar-----ce-o fi inauntru??Inca respira singur. Greu da respira . Au intrebat daca sa-l duca sus la tuburi si au zis NU ca acolo poate sa moara si pe noi nu ne lasa sa intram . Din moment ce medicii au fost de acord ca parintii amindoi sa stea acolo , stiu ei ceva dar , continua sa luptate!De altefel mama a intrebat tot si i s-a spus tot . Sanse minime dar nu se dau batuti!

Acum am telefonat iar! Dr-ii vor sa-l opereze - 2%sanse ! Tata jan plinge si spune ca nu vrea !Am zis sa se lege de alea! NU ca nu mai are aparare si nu rezista !Sint iar toti in jurul patului ! dar nimeni nu poate obliga pe nimeni! OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF! OF!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Am primit un bip si am telefonat . Era mama . A zis ca avind trombocitele scazute nu-l taie ca nu s-ar mai opri hemoragia! Au facut eco la inima :e marita dar inca puternica ! tensiune 130/110 (acel 110 e periculos de aia e marita inima ca nu se relaxeaza).
A mai zis ca intre dupa amiaza asta si la noapte se stie care e ------urmarea! Ea , saraca , crede intr-o minune si asteapta miine sa se scoale si sa spuna mama! Si i-mi spune si mie , ca sint ca o sora mai mare si sa stau linistita ca orice veste este cheama! Draga de ea!
Doamne cita suferinta poate indura o mama!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Soni, in orice clipa stii, tot ce afli, spune-ne...
Sa inteleg ca daca rezista, urmeaza un transplant de ficat? Acolo era parca problema, nu? Vor sa-l deschida ca sa-l curete...de ce? apa la burtica, la plamani, ficat ...care e urmatoarea problema???

Eu ma rog doar asa: Doamne, daca vrei sa traiasca, da-i putere sa reziste si noaptea asta, daca nu ia-l la tine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Da de unde transplant ficat! hehe trebuia facut cind a venit cu hepatita B din romania ! dar---daca curai hepatita nu facea citostatice , daca nu facea alea cancerul invada mai repede corpul ! Greu e de inteles ce alege d-zeu pt noi! Si a mai avut si nesansa sa fie aminat de 5 ori la transplant! Cine poate sti daca o facea din prima cum era! Acum putem doar sa speram ----in ce , d-zeu ,stie!

Dupa cum vezi eu sint aici si ce stiu ,scriu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Offfff Doamne...Doamne, fa-ti mila de suferinta lui si salveaza-l! Lasa-l Doamne sa traiasca sanatos si sa se bucure de copilaria lui!

Madalina si Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

nu mai pot spune nimic.
Astept ca si voi ca Maica Domnului sa intinda o mana spre acest copil.


Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDIUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

a dormit de cind am plecat eu . parintii stau pe rind! Nu a mai urlat ,.La orice miscare medicii vin. Nu au plecat acasa. Acum sunat mama .A deschis citeva secunde ochii, a stris-o de mina si a adormit . Acum se pare ca simte ,(Tel) ca gemea din nou! A zis (mama) ca poate d-zeu face o minune!) Sa fie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Mihaita, deschide-ti aripile...si zbori! Indiferent ce cale vei alege, Dumnezeu te va prinde-n maini! Pt ca te iubeste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Of

Va doresc multa putere, si voua si lui Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Nici daca ar fi fost puiul meu nu eram asa darimata!!! de la 4 a inceput sa rle din nou . Acu l-am auzit la telefon! mama i-mi spune ca tre sa fim tari si eu pling! Urlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Il doareeeeeeeeeeeeeeeeee !! Noaptea asta e decisiva !asa au zis doctorii ! Cit am sa rezist am sa stau de --garda- .Miine TREBUIE SA MRERG LA SCOALA CARE O FAC! Mi se spune unde trebuie sa fac 320 ore stage ----gratis! Voi face tot ce pot, promit! daca mai stiu ceva ,va spun.

Mergi la inceput