Monica, Irinel si Irina Columbeanu (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Daca zic ca era mai preocupata de cum ii statea paru decat sa-i tina bibele k lumea in gura lu aia mica, Dana ai sa zici si de mine ca-s rea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

mai fetelor,nu fiti rele!

nu uitati ca si monica,la urma urmei,e proaspat-iesita din liceu,un copil,ce mai!eu zic ca se prea pricepe,la ce varsta are,aproximativ majora!!parul ala sa si-l prinda,si eu zic c-arata a mamica!!si cu ragaitul,nah,ce sa zic,a omis,prinsa fiind de vraja camerei de luat vederi!

oricum,fetita e o scumpica,si mie mi se pare c-are f multa dragoste in jur-asta-i pararea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_al_jaafari spune:

care dintre voi a fost asa priceputa in toate de la bun inceput? eu imi cumpar toate cartile care-mi cad in mana, citesc pe net si tot sunt convunsa ca am sa fac greseli cu caru`. mie imi e antipatica rau fata asta, dar nu o judecati pentru asta...are multe alte belele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by mamaruta

Daca zic ca era mai preocupata de cum ii statea paru decat sa-i tina bibele k lumea in gura lu aia mica, Dana ai sa zici si de mine ca-s rea ?






hai ,mai,nu stii ca ea are un tic cu aranjatul parului?

tu ai vazut cum se uita la ea? e fetita ei si eu sunt convinsa ca o iubeste enorm.
pe mine ma da pe spate sa citesc ca sta cu ea doar cand e filmata.ce naiba ! suntem mame si stim ce simte o mama pt copilul ei.toate mai facem greseli. eu de ex. am ciupit-o pe fiica-mea cand i-am taiat unghiile. am plans toata ziua cu toate ca ea nici n-a clipit.
asa ca eu zic sa nu mai judecam cu atata usurinta .


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by diadaniela





eu zic ca esti f rea!
tu vrei sa spui ca nu-si iubeste copila si se ocupa de ea doar in fata camerelor?




Si eu zic la fel. Daca asta s-a inteles , atunci no comment!
Totusi reciteste mesajul meu!

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina2000 spune:

Nu fiti rele....care mama nu isi iubeste plodul...
Mi-e personal imi este tare draga, e frumoasa are un bebe fain tare, sa ii traiasca sa il creasca sanatoasa! Ce ma deranjeaza pe mine acum este ca are creirul spalat de iubirea ei fata de "printz" , pentru ca acum mai mult ca oricand e sigur ca ea il iubeste si isi doreste familia asta! Voi ziceti ca l-a luat pentru bani... eu zic ca initial poate asta a atras-o si faima lui insa apoi...sarmana de ea a cazut in plasa "printului" care i-a sucit mintea si uite-o indragostita si dispusa sa faca orice pentru el. Ce e descurajator este ca nimeni nu incerca macar sa o ajute pentru ca fata asta realmente are nevoie de ajutor! Mie mi se pare ca e FOLOSITA si in inconstienta ei de 18 ani crede ca e Ok! Saracia si necazurile, luxul in care a cazut dintr-o data si pe care sigur si l-a dorit o face sa accepte orice magarii pe care le ia ca dovada de iubire.
Sa faci un copil dupa altul la un interval atat de mic chiar daca ai tu doar 18 ani....e mai mult decat O MAGARIE din partea "PRINTZULUI" care afirma asa ceva. Sa spui ca iti iubesti sotia si sa o supui la asa asa ceva numai si numai din dorinta ta... DE A NU MURI pana nu iti vezi mostenitorii (poate un baiat), de a fi pe prima pagina a ziarelor si de a vedea lumea cat de potent esti, este deja ceva care pentru mine personal depaseste puterea de intelegere. Cand iubesti pe cineva ai grija de el sa ii fie bine, sa fie fericit nu il folosesti si il supui la toate fanteziile tale lubrice numai si numai ca sa iti fie tie bine si sa te simti implinit! Sincer imi este tare, tare, mila de sarmana fata si de felul in care e folosita!
Sa dea Dumnezeu sa ii fie bine si ei si fetitei, sa fie capabila sa tina de casnicia asta pentru ca si-a dorit-o si pentru ca un copil are nevoie si de mama si de tata, si in rest sa invete sa gandeasca cu capul ei PERSONAL si sa nu devina o unealta a satisfacerii dorintelor unuia sau altuia indiferent de pretul oferit, sa invete sa spuna NU!
Fii tu insati MONICA multe femei sa stii ca sunt alaturi de tine si te incurajeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Irina ai mare dreptate in ceea ce spui.Sunt de acord cu tine.

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Ce bine ai spus, Irina! El e primul vinovat de situatia creata, deoarece se presupune ca e matur, iar ea e doar naiva si se lasa manipulata, poate e si orbita de viata in care a intrat.

Daniela nu am spus niciodata ca nu si-ar iubi copilul, asta e inventia ta, ci doar ca nu il ingrijeste doar ea, asa cum vrea sa lase sa se inteleaga!
Eu sunt mirata de faptul ca desi au un pat matrimonial in camera fetitei, irinel a declarat ca ei dorm undeva in partea opusa ca sa nu ii deranjeze copilul!


Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

Irina, felicitari! Interesant mod de a vedea lucrurile, sincera sa fiu nu vazusem partea asta a realitatii. Desi nu sunt 100% convinsa ca ai dreptate, m-a uimit modul in care ai expus situatia. Nu prea ma uit decat din intamplare la emisiunea cu ei, iar aici intru rar, asta ca sa nu se intealaga iar cum s-a mia intamplat ca sunt vreo fana...
Si daca ai dreptate?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Irina ,tare frumos !

"Saracia si necazurile, luxul in care a cazut dintr-o data si pe care sigur si l-a dorit o face sa accepte orice magarii pe care le ia ca dovada de iubire."


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput